Zajęcia artystyczne

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Proszę pani, zapomniałem kredek!
Najczęściej wypowiedziane zdanie podczas zajęć plastycznych
Siadaj, szóstka!
Drugie najczęściej wypowiedziane zdanie

Zajęcia artystyczne – nowy wymysł uwielbianej przez wszystkich uczniów i rodziców pani minister edukacji. Do wyboru jest rysowanie, które koniecznie odbywa się na lekcjach – żeby biedni rodzice nie musieli się wysilać w domu – i śpiewaniu. W praktyce zajęcia organizowane są tylko po to, żeby nie dać nauczycielom powodów do narzekania, że nie mają co robić i hamować w ten sposób strajki. Uczniowie zazwyczaj przychodzą na tę lekcję, gdyż po prostu nie muszą wysilać umysłów.

Rodzaje

  • zajęcia plastyczne – na tej lekcji nauczyciel zauważa (chociaż nie zawsze – między innymi z powodu ślepoty i głupoty), że uczeń w pierwszej klasie nie malował własnoręcznie. Niektórzy uczniowie udają na lekcjach, że coś robią, a w domu zatrudniają do rysowania swoich biednych rodziców wcale im za to nie płacąc. Na następne zajęcia przynoszą gotową pracę i wmawiają nauczycielom, że wykonali ją własnymi rękami.
  • zajęcia muzyczne – polegają one na zmuszaniu biednych dzieci do śpiewania. Nauczyciel z powodu głuchoty wstawia wszystkim oceny bardzo dobre, a tym którzy są najlepszymi lizusami nawet celujące. Rówieśnicy zazwyczaj przeszkadzają śpiewającym kolegom i koleżankom ustalając kiedy idą na fajki.