Wehrmacht

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy niemieckiej organizacji. Zobacz też Wehrmacht (zespół).
Wehrmacht w natarciu. Operacja „Pustynna burza”
Józef Tusk maszeruje z towarzyszami przez Warszawę
Miałeś dziadka w Wehrmachcie?
Pytanie twojego kolegi

Wehrmachtniemiecka organizacja pacyfistyczna. Oczywiście, historia wypaczyła troszeczkę jej funkcję, niemniej zrzeszała ona takie sławy, jak Gunter Tusck czy Papa Ratzi.

Powód egzystencji

Ogólnym celem Wehrmachtu było poparadowanie sobie troszeczkę w różowych i puchatych strojach, przy akompaniamencie bawarskiej muzyki ludowej, oraz wzajemne klepanie się po udach, i przekazywanie sobie niezobowiązujących podarków, jak np. króliko-kapcie.

Historia

Historia nie była łaskawa dla Wehrmachtu, gdyż zaraz po tym, jak ta organizacja przeprowadziła demonstrację na rzecz ratowania planktonu i kolonii owadów, zwanych turkuć podjadek, zostali przydybani przez SS, po czym miało miejsce nakłanianie do niecnych celów, to jest wojny. Mimo, iż Wehrmacht się nie zgodził, to jednak został zapisani w księgach jako wojenny nikczemnik. Cóż. Lajf is lajf.

Czasy współczesne

Obecnie, o przywrócenie dobrego imienia Wehrmachtu zażarcie walczy Erika Steinbach, znana również z tego, iż sprawa polska jest niezwykle bliska jej sercu. Mało kto wie, że to właśnie dzięki Wehrmachtowi znany humanista w latach 1939-1945 propagował w swoje idee oparte w znacznej mierze na nurcie pacyfizmu.

Struktury Wehrmachtu

  • Heer – zmechanizowane odziały akwizytorów, pukających do drzwi kolbami karabinów, oferując gazetki o końcu świata i nowym porządku.
  • Luftwaffe – miłośnicy akrobacji powietrznych, zajmujących się etatowo zrzucaniem ulotek propagandowych oraz paczek z pomocą dla potrzebujących.
  • Kriegsmarine – grupa projektantów mody pracująca pod wspólnym pseudonimem, szerzej znana z produkowania żagli do desek surfingowych notabli Rzeszy. Ich najsłynniejszym dziełem okazała się marynarka wojenna Adolfa. Znani są również z nietypowego sposobu spożywania wódki i piwa, zwanego U-bootem.
  • Afrika Korps – uwielbiają podróże po pustyni, pomagali tubylcom w kopaniu studni aryjskich, założyli organizację pomocy ubogim murzynom bantu Czerwony Hackenkreuz.