Ukraina

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy państwa europejskiego. Zobacz też popularna marka rowerów wyścigowych.
Putin
ВНИМАНИЕ!!!
Ten artykuł godzi w imperialne interesy ROSJI!!!
Jeżeli go czytasz, to wiedz, że Wołodia już cię namierza!

Ukraina
600px-Flag of Ukrainian SSR.svg.png
Flaga Ukrainy
Stolica Kijowo
Prezydent Petro Poroszenko Ołeh Tiahnybok
Premier Wołodymyr Chujsman
Hymn Hymn na cześć Stepana Bandery
Ludność 40 milionów ludzi
Język urzędowy rosyjski – urzędowy w połowie kraju i powszechnie używany

polski – nieurzędowy, używany, zwłaszcza w pracy ukraiński – urzędowy, nieużywany

Ustrój demokracja korupcyjno-szantażowa na zasadzie Głosuj jak my, albo będzie znowu wpierdol w sejmie
Religia Banderyzm
Waluta hrywny
 
Obejrzyj ten film na YouTubie
Ukraiński black metal
Obejrzyj ten film na YouTubie
Stosunki polsko-ukraińskie
Mapa
Niedokończony ukraiński okręt transportowy
Znany zespół metalowy w hołdzie Ukrainie!
Lepiej z nim nie zadzierać!
Kijów możemy wam dać, ale Lwów musicie sobie nałapać sami.
Liberałowie o Ukrainie
Ukraina to spam na mapie Europy.
Świat o Ukrainie
„Więc chodź, pomaluj mi rzycie na żółto i na niebiesko…”
Dupa z Ukrainy
Popieranie banderowskiej Ukrainy to nonsens!
Marian Kowalski o polityce w stosunku do Ukrainy

Ukraina (inaczej Banderland, Bandero–dUPAina, część Rosji, Hetmanat, BanderascheiSS, UPAdlina) – państwo prawie-europejskie przystosowane logistycznie do znoszenia pomarańczowej rewolucji. Ukraina nie jest przystosowana natomiast do znoszenia Euro 2012. Posiada kijową stolicę i kurort Czarno-Był. Ukraina to inaczej udana kraina. Oczywiście wiadomo, że to kłamstwo.

Ustrój polityczny

Nowym władcą Ukrainy jest Petro Poroszenko, bardzo słodki człowiek. Pomimo że w zamian za poparcie nowej władzy obiecuje każdemu batonika, większość zielonych ludzików separatystów i tak ma go w głębokim poważaniu. Utrzymuje dobre stosunki z Bronkiem, razem machają czerwono-czarnymi chorągiewkami na różnych manifestacjach. Jednak prawdziwym władcą Ukrainy jest wierny następca Stepana Bandery, Ołeh Tiahnybok.

Gospodarka

Fenomenem ukraińskiej gospodarki jest to, że jej nie ma. Nie eksportuje niczego, oprócz prostytutek. Nikt nie pracuje, ale nie brakuje za to wierzących ludzi, którzy modlą się o cud w Kanie cuda. A że cuda się zdarzają, lud Ukrainy dostaje olbrzymie sumy gotówki, za które sprowadzają używane kokosy z zachodu. Jednak w ostatnich latach na zachodzie Ukrainy w obwodzie lwowskim na granicy z naszym krajem rozwinęła się jedyna w swoim rodzaju gałąź przemysłu – dystrybucja i eksport towarów o limicie celnym.

Transport

Ukraińska sieć drogowa jest tematem wielu opowieści i legend. Stan najważniejszych autostrad z roku na rok się poprawia i szacuje się, że za pół wieku osiągnie już standard właściwy mniej zamożnym rejonom Afryki. Drogi lokalne już od dawna spełniałyby afrykańskie wymogi traktów do przepędzania bydła, gdyby nie były zawalone resztkami asfaltu porzuconego przez dywersanta. Buduje się tam dworce bez torów, a jeśli już są, to zapadają się pod ciężarem pociągu.

Energetyka i turystyka

W roku 1986 jednym śmiałym ruchem Ukraina zrezygnowała z pozycji potentata energetycznego na rzecz ekologicznego wypoczynku. Dzisiaj ruch turystyczny na Ukrainie, poza korzystaniem z dóbr narodowych, kręci się wokół powstałego wtedy uzdrowiska. Obecnie poborowi mają przyjemność korzystania z wyjazdów na front wschodni.

Wojsko

Niebawem po uzyskaniu niepodległości Ukraina kolejnym śmiałym ruchem wymieniła swoją broń nuklearną na kawałek papieru, który w zamyśle miał jej lepiej bronić przed agresją np. Rosji. Obecnie rozwiązanie jest testowane na Krymie i na wschodzie kraju.

Jedynym uzbrojeniem żołnierzywidły, sztachety i siekiery. Mało tego, mają na posiadaniu pewnego maga, którego widać na zdjęciu obok.

Marynarka Wojenna

Ich flota składa się z kilkunastu starych, dziurawych i pordzewiałych kutrów rybackich, szalup i łodzi ratunkowych, które da się trzymać w garażach, stodołach, czy stajniach. Jedyne duże okręty stoją niedokończone w stoczniach.

Lotnictwo

Samoloty ukraińskie są napędzane na pedały i mają zwyczaj gwałtownego spadania skutkującego śmiercią wszystkich pasażerów i pilota.

Historia

Kiedyś Ukraina należała do Polski i była nazywana Dzikim Wschodem (Happy Easter). Zanim znalazła się w Polsce, Ukraina była częścią Rusi Kijowskiej, potem Litwy, potem Polski, czasem Turcji, czasem Mołdawii, a w końcu Rosji, Polski i ZSRR, a nawet III Rzeszy. Tak silne tradycje odrębnej narodowości ukształtowały dzisiejszą Ukrainę.

Ostatnimi czasy w propagandzie amerykańskiej mediach słyszy się o inwazji rosyjskiej na Krym i Donbas. Najprawdopodobniej wywołali go: Niemcy, Amerykanie, Chińczycy, Arabowie, Polacy, Anglicy, Gruzini, Czeczeńcy, Żydzi, masoneria, Korea Północna, Korea Południowa, Argentyńczycy, Albańczycy[1], moskiewska mniejszość ormiańska, komuniści, kapitaliści, cykliści, wojujący onaniści, bankierzy, Japończycy, ekolodzy, amerykański wywiad, mieszkańcy Krymu, Witalij Kliczko, Aleksandr Łukaszenko, GAZPROM, Platforma Obywatelska, Janusz Korwin-Mikke, Ukraińcy lub Francuzi. Nikt nie podejrzewa o tak haniebny czyn Rosji. W 2015 został podpisany tajny pakt między Polską a Rosją o podział Ukrainy. Po raz pierwszy w historii to Polska będzie rozbierać kogoś a nie będzie rozbierana.

Rewolucje

Jedna z najsłynniejszych rewolucji była Pomarańczowa, która rozpoczęła się w 2004 r. i skończyła w 2005 r. Jednak pod koniec roku 2013 nowo wybrany prezydent okazał się złym dyktatorem i tyranem dla swego ludu. Znany i lubiany bokser Witalij Kliczko, niczym Katniss Everdeen z Igrzysk Śmierci walczył o wolność dla Ukraińców. Polskie media trąbiły, że powinniśmy im w tym pomóc, bo Polska i Ukraina zawsze powinni działać razem, tak jak w Euro 2012.

Niedługo po zajściach na Majdanie i po igrzyskach w Soczi, Rosja wzięła się za ochronę swoich na Krymie i jak każdy może się domyśleć…

Rosyjski niedźwiadek zjadł 18 marca 2014 roku tą część Ukrainy. Polska, ONZ, NATO, reszta świata i koło gospodyń wiejskich nie uznają aneksji Krymu. Grożą m.in. sankcjami na dowóz niemieckiej musztardy i blokowanie karnetów na odwiedziny w polskim nie istniejącym „Disnej Lendzie”. Rosja oburzona grozi odpowiedziami, Francja już ogłosiła oficjalną kapitulację, Unia Europejska wyraża swoje głębokie zaniepokojenie, a w Londynie rusza drukowanie ulotek.

Ludzie

Ukraina posiada nagie feministki, banderowców, przyjazny klimat i liczne walory. Mają tam nawet swój narodowy strój i folklor. Mało tego, jest tam nawet pewien mag, którego widać na zdjęciu obok.

Fakty

Znani Ukraińcy

Galeria

Zobacz też

Przypisy

  1. Albania nie istnieje!