Szpilki na Giewoncie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szpilki na Giewoncie (alias Warszawiacy i Górale) – serial telewizyjny, emitowany przez telewizję Polsat od września 2010 r. i oby jak najkrócej…

Miejsce akcji

Akcja serialu dzieje się w dwóch miastach: Warszawie i Zakopanem. Są to dwa, z trzech miast, o których istnieniu wiedzą warszawiacy (trzecim jest Łódź). O Zakopanem wiedzą, że jest to gdzieś bardzo, bardzo daleko, dalej nawet niż Janki i że nie ma tam metra, panuje wieczna zima i wszyscy jeżdżą saniami. Głównym deptakiem Zakopanego jest Giewont, na po którym paraduje się w szpilkach.
Gdyby akcja serialu działa się gdzie indziej, np. w Ustrzykach Górnych, warszawiacy w ogóle nie wiedzieliby, gdzie to jest, nabierając podejrzeń, że serial kręcony jest na Syberii.

Fabuła

Młoda wilczyca sukcesu, Ewa Drawska za to, że nie dała dupy wskutek przemyślanych decyzji kierownictwa o reorganizacji firmy w obliczu kryzysu, wyjeżdża z misją do Zakopanego. Tu trafia w objęcia prymitywnej cywilizacji i musi mieszkać w domach z drewna. Ponadto nie ma tu seksu i kawy, a mężczyźni chodzą w samych kalesonach lub przebierają się za niedźwiedzie. Ucieka stąd w te pędy z powrotem do stolicy, ale jej firma tymczasem zmieniła się nie do poznania, i biedna Ewcia musi wracać w Tatry…

Postacie

  • Ewa Drawska – grana przez niezwykłej urody[1] Magdalenę Schejbal. Aktorka, grając rolę czerpie ze arkanów sztuki aktorskiej, prezentowanych onegdaj przez Izabellę Scorupco, tzn. posiada w swej bogatej mimice jedną minę, która wyraża mniej więcej „No czego wy ode mnie chcecie?”. Aktorka usiłuje się w serialu rozbierać, co jest jeszcze gorsze, niż oglądanie jej miny.
  • Górale – o stroju pisano wyżej, ponadto wszyscy mówią piękną regionalną literacką polszczyzną, żeby widzowie z Warszawy wiedzieli o co w ogóle w serialu chodzi i jakim katuszom poddawana jest ich krajanka[2].
  • Warszawiacy – są wredni, bezwględni i knują. Albo zdradzają. Za to wiedzą, jak się gra w tenisa

Plany na kolejne sezony

W przypadku małej oglądalności Schejbal, telewizja Polsat planuje szeroką kooperację przy produkcji, tj. połączeniem go z serialem „Ratownicy” (prod. TVP) oraz konkursami skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi (prod. Walter Hofer). Nie wyklucza się, że Ewa nawiąże wtedy dyskretny romans z Robertem Mateją.

Przypisy

  1. Ach !!! Och !!! Błeeeee !!!
  2. rodem z Wrocławia