Symulator Farmy 2011

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Symulator Farmy 2011 – gra komputerowa wyprodukowana przez firmę Giants Software, w której wcielamy się w młodego rolnika, który stał się właścicielem farmy. Charakteryzuje się niepiękną grafiką i nieokreśloną grywalnością.[1] Popularna wśród młodych[2] mających ambicje i dzieciaków myślących że Ursus to ósmy cud świata.

Tryby gry[edytuj]

  • Kampania – wolna amerykanka wkracza do niemieckiego PGR'u, czyli mamy pełną swobodę. Możemy wczuć się w rolę rolnika świeżo po przemianach gospodarczych, zaczynając ze starym i żałosnym sprzętem[3]. Możemy uprawiać trzy rodzaje zboża + rzepak + trawę, kupić krowy a nawet lepszy sprzęt renomowanych producentów, którzy stwierdzili, że gra rolnicza jest najlepszym medium do promocji swoich produktów. [4] Można też zatroszczyć się o środowisko naturalne zbierając butelki[5].
  • Misje – mamy tutaj różne zadania, takie jak sprzątanie plaży po libacji alkoholowej, testowanie silnika fizyki spychaniem kamieni z pola, mordercze tory przeszkód i inne wspaniałości. Dziwnym trafem ten tryb mało kogo obchodzi.
  • Multiplayer – ulubiony tryb gry większości graczy. A ponieważ problem niekompatybilności przeróżnych modów z sobą, twórcy rozwiązali przez olanie go kompletnie, gra z kimś na poważnie wymaga ustalenia wspólnej puli modów na forum. Inaczej gracze skazani będą na postradzieckie wynalazki, efekty agresywnego marketingu Deutz Fahr, a także na rzeszę ludzi którzy nie potrafią instalować modów. Niestety, przygody te wymagają legalnej wersji gry, co dla większości entuzjastów tytułu stanowić może pewien problem.

Modyfikacje i DLC[edytuj]

Ludzie grający w Symulator farmy są niezwykle kreatywni, a, że twórcy udostępnili narzędzie Giants Editor za darmo, gra doczekała się potężnej bazy modów, programów, dodatkowych maszyn i map. W tej sytuacji całkowicie tracą sens płatne dodatki, wszak kto wyda 20 zł na kilka maszyn, których odpowiedniki można legalnie pobrać za darmo. Gdzie tu sens?

Społeczność graczy[edytuj]

Społeczność graczy skupia się na forach i na YouTube. Większość graczy spędza na forach kilka godzin podczas polowania na pożądane przez nich modyfikacje, kolejnych kilka oglądając jak kto inny orze 40 hektarów pola a resztę dnia starając się dociec, jak dograć skrypt do maszyny, lub mapy. Gracze zaawansowani przeważnie oblegają działy ze zdjęciami i filmami z gry, na których popisują się wirtualnymi włościami. Ich samouwielbienie dochodzi do punktu w którym porównując jakość screenów z obrazem generowanym przez grę na full detalach, nietrudno nie wyczuć Photoshopki. Co ciekawe każdy n00b potrafi nadpisać pliki gry by uzyskać trylion złotych dotacji.

Przypisy

  1. Grywalność jest wprost proporcjonalna do zamiłowania do rolnictwa.
  2. Nie tylko rolników, także ludzi wiążących przyszłość w jakimś stopniu z rolnictwem.
  3. Ale i tak lepszym i niż w przeciętnym polskim gospodarstwie
  4. a konkretniej, jednej, jedynej, marki Deutz Fahr w niezmodowanych wersjach gry
  5. Za zebranie wszystkich czeka nas nagroda w postaci starego traktorka z kosiarką, ale ciii...