Rok szkolny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rok szkolny (właśc. sezon tortur) – powtarzające się cyklicznie przez dwanaście lat (od siódmego do osiemnastego roku życia obowiązkowe) tortury. Trwają 10 miesięcy (nie licząc przerw 183 dni[1]) i są wypełnione nudą oraz mordercami. Według powszechnie panującej opinii, rok szkolny trwa o 10 miesięcy za długo. Oznacza to, że gnębienie uczniów przez bardzo długi czas powoduje pesymistyczne nastawienie ich do życia i podjęcie decyzji o zostaniu emo.

Rok szkolny dzieli się na dwa okresy, zwane semestrami:
I semestr – krótszy, ale wcale nie lżejszy. Rozpoczyna się 1 września (na pamiątkę wybuchu II wojny światowej), a kończy przed Bożym Narodzeniem (jak sama nazwa wskazuje – KTOŚ się wtedy musiał urodzić).

II semestr – dłuższy od poprzedniego, zaczyna się w Nowy Rok, a kończy wakacjami. Jest to ciężki okres, sprawdzana jest wtedy wytrzymałość delikwenta na tortury, za które otrzymuje oceny.

Na koniec roku uczeń otrzymuje świadectwo, które musi kupić oraz na którym umieszczone są jego wyniki z odporności psychofizycznej. Nie mogłoby się obyć też bez bardzo bardzo smutnych piosenek, które doprowadzają dziewczęta do płaczu.

W większości przypadków uczniowie nie wytrzymują psychicznie. Osoby słabe, które zaliczyły porażkę (i tym samym nie udało im się przetrwać), zmuszone są przystąpić do rytuału zwanego powtarzaniem klasy, a w łagodniejszej wersji kary delikwent zmuszony jest do przybycia w określonym przez nauczyciela terminie, aby zdać egzamin całoroczny. W wielu przypadkach, na szczęście, egzamin kończy się pozytywnie, lecz osoby którym się nie udało… niech spoczywają w pokoju[2].


Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.

Przypisy

  1. Tak, autor sam to obliczył
  2. Co też zależy od tego, gdzie kto mieszka