Pomoc:Edytowanie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nonsensopedia to wiki. Oznacza to, że każdy, nawet niezalogowany użytkownik może edytować jej zawartość. Oczywiście, każda zmiana jest sprawdzana na bieżąco i akceptowana, poprawiana bądź odrzucana, zależnie od tego, czy spełnia kryteria do jej wycofania. Przed przystąpieniem do edytowania zapoznaj się z krótkim kursem redakcji i przejrzyj Kanciapę, gdzie opisano wszystkie zasady dotyczące treści oraz zalecenia. W ostateczności możesz skontaktować się z administratorem.

Wprowadzenie edycji[edytuj]

Aby przejść do edycji artykułu (na przykład tego, który właśnie czytasz), kliknij na znajdujący się u góry strony przycisk edytuj. Przejdziesz wtedy do strony edycji, umożliwiającej modyfikację kodu źródłowego strony (pod warunkiem, że nie jest ona zabezpieczona). Zmiana zawartości strony opiera się na kilku krokach:

  • Otwórz artykuł, który chcesz poprawić i przejdź do jego strony edycji.
  • Zmodyfikuj kod źródłowy w polu edycji.
  • Sprawdź wprowadzone przez siebie zmiany klikając znajdujący się pod polem edycji przycisk Podgląd. Podczas jednej edycji hasła możesz używać podglądu wiele razy, pamiętaj jednak, że od samego poglądu zmiany nie zostaną nigdzie zapisane!
  • Uzupełnij pole Opis zmian, wpisując tam krótki opis zmian przeprowadzonych w artykule. Możesz zostawić to pole puste, jednak zaleca się, by opisywać poprawki naniesione w kodzie.
  • Jeżeli nie chcesz wprowadzać więcej poprawek i jesteś pewien, że wszystko jest na miejscu – wciśnij przycisk Zapisz.