PlayStation

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedna z wersji PlayStation, szczególnie popularna w Holandii
PS3 według Billa Gatesa

PlayStation – elektroniczne cudo służące do gier wideo (i nie tylko) wymyślone przez japońskich naukowców w celu wszczepienia w kulturze zachodniej własnych ideologii. Produkowane przez koncern Sony w celu zmylenia kupującego co do jakości i niezawodności sprzętu. Podobno owe „plejstejszyn” używano do wystrzeliwania nieistniejących, irackich rakiet dalekiego zasięgu. Z konsoli tej korzystają amerykańscy naukowcy, gdyż mogą na nim zainstalować Linuxa.

Obejrzyj ten film na YouTubie
Ekran pierwszego dnia użytkowania
Playstation 3 przez obrzydzonego
(bo musiał odpalić Linuxa) Windołsiarza

Użytkownicy

Użytkownicy PlayStation (peesowcy) to grupa często powszechna na forach, szczególnie w tematach PS3 kontra Xbox 360. Tępią użytkowników X-klocka albo Wii. Jako jedyni grają w HAZE w rozdzielczości PAL (full HD). Peesowcy zwiększyli znacznie swoją liczbę dzięki sukcesowi marketingowemu PS2.

Zasady

Oto kilka zasad, którymi kierują się użytkownicy PS:

 • Każda gra, która nie jest exclusivem na naszą konsolę jest be.
 • Nasza konsola ma 666 razy lepszą grafikę od Xbox 360.
 • Potrafi przywracać do życia zmarłych.
 • Potrafi rozwiązywać równania z wartością bezwzględna.
 • PS3 jest tak szybkie, że US Army zaczęło go montować jako komputer pokładowy w samolotach F-16.
 • Płyty Blu-Ray są tańsze od dyskietek.
 • Kinect to zabawka dla dzieci (tak jak całe Xpudło)
 • Move jest 666 razy lepszy od Wii Remota.
 • Tylko na ps3 masz super duper grafikę 3de w grach.
 • Kilzone 2 sprzedał się w 666,666,666 milionach.
 • Xpudło 360 slim wygląda jak blondynka po 20 piwach.
 • PS3 korzysta z WSZECHPOTĘŻNEGO PRECESORA CELL a Xpudło nie.

Wygląd

Bardzo zróżnicowany. Może być to smarkowaty dzieciak, który dostał PS3 na komunię lub nachlany dresiarz chcący zaszpanować wyglądem PlayStation jak swoją beemką. Zazwyczaj jednak to pierwsze. Z powodu możliwości instalowania Linuxa na PlayStation 3 sporo peesowców zmieniło się w linuksowców noszących koszule w kratę. Ale niedawno z powodu hackowania ps3 linux został usunięty i linuksowcy są znowu peesowcami.

Zachowanie

Zazwyczaj agresywne. Wykłóca się na forach w tematach „która konsola lepsza”. Wymieni wszystkie zastosowania procesora CELL. Porównuje kartę graficzną RSX do 295gtx zielonych lub Radeona 4890 czerwonych. W Sklepie Dla Idiotów kupił PlayStation w wersji 80Gb i uruchamia na nim gry PAL. 1000 razy przeszedł KillZone 2. Cena konsoli jest niewyobrażalnie wysoka co pozwala na zakup tylko dla bogatych rozpuszczonych dzieciaków, czarni bracia opracowują już nową konsole nazwaną bb king 1 (black brother).

Istniejące gatunki PlayStation

 • PlayStation (PSX) – pierwsza konsola. Mimo wielu lat planowania, zaczętych w średniowieczu konsola i tak przypomina pudełko na kanapki. Bardzo interesująca konsola, po 30 minutach gry konsola zaczyna się topić, a rozżarzone odłamki płyty (głównej i CD)latają we wszystkie strony.
 • PSOne – marzenie każdego maniaka gier w czasach jego powstania. Można do niej podłączyć malutki ekranik LCD oraz zasilać ją z gniazdka w zapalniczce samochodowej, co dwukrotnie zwiększyło liczbę wypadków samochodowych w roku jej wydania. Dzięki kartom pamięci można grać na własnych sejwach i u siebie i u kumpla. Dresiarze robią na tej konsoli turnieje w Tekkena 3.
 • PlayStation 2 (PS2) – inaczej wygląda, obecnie najpopularniejsza bo tania jak budyń. Wyglądem przypomina pierwszy czarny odtwarzacz płyt kompaktowych.
 • PlayStation 3 (PS3) – prawdziwa bestia, a zarazem bubel. Droga, więc tylko najbogatsze kozaki mogą sobie na to pozwolić. Dzięki napędowi bluray gry się dłużej ładują niż w poprzednich konsolach oraz czasami trzeba zainstalować grę na dysk (nie do końca, bo Sony chce zarobić na serwisie laserów). Dzięki czujnikom ruchu w dualshockach 3 Wii Remoty i inne pierdoły się chowają. Pierwsza konsola firmy sony co odtwarza divxy oraz można na niej przeglądać strony pornograficzne youtube. Tylko na tej konsoli możesz zagrać w symulatora rzeźnika (God of War 3), męską larę croft (Uncharted 2), prezentera pogody (Heavy Rain), palącego 10 paczek papierosów na minute dziadka z wehrmachtu probówki (Metal Gear Solid 4), Człowieka pająka baterie (InFamous), czy komandosa walczącego z Hitlero… Helgastami (Killzone 2) każda z tych gier zapewnia ponad 4 godzin rozrywki na wysokim poziomie. Na konsoli można również zagrać w gry multiplatformowe jednak w przeciwieństwie do wersji na Xboxa i PC, konsola Sony korzysta z technologii Bullet-Time mode pozwalającemu na wyświetlanie połowy gier w 15 klatkach na sekundę przy występujących od czasu do czasu „freezach” zatrzymujących grę na kilka sekund w losowych momentach dzięki czemu gracz ma szansę na przemyślenie i skonstruowanie akcji. Jeszcze większą moc daje tej konsoli ultra wielki wszechpotężny procesor Cell (bo procesor Xsracza jest be)
 • PlayStation Portable (PSP) – przenośna odmiana PS-a posiada menu jak w PS3. Chociaż gry bardziej są rodem z psx-a. Konsola bardziej dla ryzykantów, ponieważ cokolwiek byś nie zrobił cegła (t.z. w. Brick) rozwali ci pamięć Flash, po czym elegancka konsola zamienia się w jeszcze bardziej elegancki trzymacz do papieru. Efekt połączenia komórki, tostera, DVD i jednorękiego bandyty, ale do dziś nie wiadomo co to jest.
 • PlayStation Vita (PS Vita)trup nowa wersja tego powyżej. Podobno jest droga wydajna jak PS3, ma dotykowy ekran, 2 analogi i ch… Bóg wie co jeszcze. Najpopularniejsze[1] gry są wykonane w Japonii na rzecz propagandy przedstawienia potęgi tamtejszych studiów. Polskie grono posiadaczy konsoli znane jest jako "Rada Dwunastu" - od ilości egzemplarzy konsoli rozprowadzonych na polskim rynku.
 • PlayStation TV (PS TV) – nikomu nieznana odmiana PSVity. Nie potrafi uruchomić YouTube oraz 90% wszystkich gier na Vitę. Bo tak.
 • PlayStation 4 (PS4) – super hiper ultra duper mega altimejt gud spoko pro elo świetna dobra najlepsza spisująca się najlepiej konsola do gier na świecie. Znana z tego, że widowiskowo pokonała X-Kloca. Jest bardzo ciekawa – należy do ósmej generacji konsol, jest konsolą, ma dostęp do internetu, ma kontrolery ruchowe i co najważniejsze DA SIĘ NA NIEJ GRAĆ W GRY. Cóż za nowość, prawda? Obecnie gry są droższe od konsoli niezbyt drogie. Ponoć już w tym roku doczekał się kontynuacji przygód Larwy Kroft, a także nowych przygód Natanka Drejka (Uncharted 4) kolejnego scrashowanego Crasha, a już niedługo wyjdzie The Last Of Us część druga, czyli romans siwego pedofila po pięćdziesiątce i nastolatki odpornej na wirusa zombie.

Przypisy

 1. I chyba jedyne...