Pirat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowy pirat
Oficjalne logo piratów
– Wiesz czym się różni Gazprom od somalijskich piratów?
– Somalijscy piraci przynajmniej trzymają ludzi w cieple.
Rosyjskie porzekadło

Pirat – osobnik prowadzący morski tryb życia. Zwykle cierpi na chorobę lądową i alkoholizm. Zwykle pomaga innym statkom, pomagając przewieść ich towary. Według stereotypów typowy pirat nie posiada 1 oka, ma drewnianą nogę i papugę. W dzisiejszych czasach noga jest aluminiowa ameliniowa, a papuga została zastąpiona najnowszym modelem Nokii.

Najlepsze grupy piratów

Przez wiele lat postrachem mórz byli algierscy piraci. Przestali się liczyć, gdy piractwo zostało zalegalizowane jako zwykły zawód przez Hiszpanów. Obecnie prym wiodą korsarze z Somalii. Amerykanie zamierzali posłać na nich kilka Tomahawków, ale gdy okazało się, że atakują oni Słowian Wschodnich, wstrzymali wrogie zamiary wobec nich i natychmiast wysłali im na pomoc swój oddział Czerwonego Krzyża.

Współczesny pirat

Rodzaje ataków

  • Abordaż – klasyczny atak, piraci podpływają swoją łodzią i przechodzą na statek przeciwnika. Jeśli owy statek jest cywilny (oraz nie ma w nim moherów) bukanierzy bez żadnych strat przejmą towary, zdobędą zakładników[1], a nawet przejmą statek.
  • Atak nabrzeżny – piraci schodzą na ląd i pożyczają towary oraz odbywają przymusowe stosunki z mieszkankami. Rzadziej ostrzeliwują nabrzeże ze swoich dział.
  • Potyczka – statek piratów ostrzeliwuje się na wodzie z innym statkiem. Ze względu na to, że podstawowym uzbrojenie piratów jest AK 47 zwykle przegrywają takie pojedynki, bo trafiają po nich do Krainy Wiecznych Połowów.

Ciekawostki

Piraci są uznawani za świętych przez wyznawców Latającego Potwora Spaghetti.

Przypisy

  1. I przede wszystkim zakładniczki


Zobacz też