Piórnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piórnik – element wyposażenia ucznia zawierający w sobie inne elementy wyposażenia ucznia, zwłaszcza te piszące.

Zawartość

Zawartość piórnika zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do zaawansowania młodego człowieka w nauce. U 99% uczniów znajdziemy tzw. pomoce naukowe.

I klasa szkoły podstawowej

W podstawówce uczeń jest świetnie przygotowany na każdą okazję, nawet, gdyby trzeba było rozbroić bombę jądrową. W wersji skromnej ma zatem w piórniku: 5 długopisów niebieskich, kolejne 5 czarnych, 10 żelowych, 5 ołówków, 5 gumek do mazania, kredek więcej niż kolorów w true color, 15 cienkopisów, trzy pary nożyczek, dwa kleje w sztyfcie i trzy w tubce, a także 4 linijki, 2 ekierki, i 3 kątomierze. Zwykle gubi połowę tych przyborów przed końcem roku szkolnego, bądź też łamie wszystkie na głowie kolegi, bo ten ukradł mu kamienia ściągi.

II klasa gimnazjum

Na etapie gimnazjalnym piórnik zaczyna się kurczyć. Przeciętnie znajduje się w nim długopis, ołówek, gumka do mazania, dwa pogniecione papierosy oraz ewentualnie ekierka i cyrkiel na matematykę. W przypadku dziewczyn znajdujemy tam także: błyszczyk do ust, kredkę do oczu, lusterko, tusz do rzęs i telefon. U emo można dodatkowo znaleźć żyletkę. Piórnik w tym czasie nabywa umiejętność latania i znika od czasu do czasu za sprawą głupich kolegów.

III klasa liceum

Długopis.

Studia

Kawałek zeszłorocznego sera (jako racje żywnościowe).

Galeria


Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.