Nonsensopedia:Inkubator/Highschool DxD

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szef.gif TWÓJ TATULO PATRZY!

Ojczulcio widzi, że świntuszysz przed komputerkiem! Zamknij przeglądarkę, zapnij rozporek i rączki na biurko!

Honorowy patronat nad akcją obejmuje Ciocia Dobra RADA


High School DxD – powstałe w 2012 anime dosyć mocno eksponujące ideał kobiecości, a także ostrzegające przed zbyt częstym wychodzeniem z domu, bo mogą cię zaciukać na ulicy, bo tak.

Fabuła[edytuj]

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez jednego z redaktorów Przedjutrza pośród grupy kontrolnej składającej się z 1000 miłośników japońskiej animacji, 90% odpowiedziało, że fabułę serii stanowią piersi (przy czym 70% z nich za takową uznało również damskie tyłeczki), 5% wymianę argumentów, zaś 1% uparte dążenie do celu[1]. Pozostali nie odpowiedzieli na pytanie, bo byli zajęci oglądaniem.

Po skorzystaniu z usług zawodowego szperacza fabularnego dowiadujemy się, że istnieje konflikt pomiędzy trzema frakcjami istot nieziemskich. Niestety, każdorazowa próba obejrzenia tej serii bez cienia dociekliwości kończy się kilkugodzinnym migotaniem cycków przed oczami.

Ci, którzy odkryli inną fabułę niż damskie atuty, chętnie się nią z nami podzielili w nadziei, że może ona odwróci ona uwagę od tego, na co inni właśnie liczą (chociaż i tak wiemy, że nic to nie da). Głównym bohaterem jest licealista[2] imieniem Issei, który razem z dwoma kumplami między lekcjami lubi podglądać koleżanki ze szkoły mimo iż oni w wypadku przyłapania zawsze wystawiają go do wiatru. O dziwo, w tej szkole na początku nie widać zbyt wielu osobników płci męskiej… Pewnego dnia, nasz bohater będąc w centrum miasta i czekając na dziewczynę, którą ledwo poznał(!), dostaje dziwną ulotkę od prostytutki dziwnej dziewczyny. Nie zwracając na nią zbytnio uwagi, schował karteczkę do kieszeni i skupił się na jedynej dziewczynie, której jeszcze swoim zboczeniem nie odstraszył[3]. Niestety, jak się później okazało, nie była to zwykła, durnowata uczennica, tylko upadła anielica, która postanowiła zaciukać GB, gdyż mógł stwarzać zagrożenie. Issei oberwał w brzuch i czekał na śmierć, kiedy wypowiedział życzenie, żeby przed śmiercią zobaczyć rudowłosą kobitę, którą zobaczył w oknie. Jak się później okazało, była to jego przyszła szefowa.

Frakcje[edytuj]

 • Demony - głównie wokół nich kręci się cała akcja[4]. Mają słuch słonia i wzrok kota. Co niektórzy ludzie uważają ich za dusze towarzystwa. Istnieją dwa typy: demony 100-procentowe (czyt. szefowie) i 50-procentowe (czyt. pachołki).
 • Anioły - rzadko kiedy opuszczają niebo, a jak muszą, to głównie żeby posprzątać burdel, który powstał wskutek wymiany argumentów pomiędzy demonami a upadłymi aniołami.
 • Upadłe anioły - są zbyt źli, by przebywać w niebie, ale również zbyt tępi, żeby siedzieć w domu Lucjana, przez co błąkają się po Ziemi, by tylko zapCenzura2.svgć jakiegoś demona. Jeśli naprzeciwko siebie mają jednego, to go pokonują, ale w przypadku ataku Z.O.D./D.[5], dostają solidny wCenzura2.svgol, najczęściej kończący się dezintegracją.

Postacie[edytuj]

Główne i ich sojusznicy[edytuj]

 • Issei – Typowy Japoński Licealista™, a także zboczuszek. Przepisał się do dawnej szkoły żeńskiej ze swoimi dwoma kolegami tylko po to, by macać cycuszki. Już w pierwszym odcinku zalicza zgon. Mimo, iż podkochują się w nim co najmniej trzy koleżanki z jego otoczenia, ten jest kompletnym debilem udaje kompletnego debila. Nie umie się teleportować, więc do śmiertelników zapCenzura2.svgla na składaku. Nosi w sobie smoka.
 • Rias – ruda, najbardziej rzucająca się w oczy postać żeńska, szefowa Isseia, ponadto siostra Lucjana. Nie można nie wyczuć jej obecności ze względu na charakterystyczne boing boing, wydawane przez jej atuty. Naciąga budżet szkoły na prowadzenie grupy uderzeniowej pod przykrywką klubu okultystów. Raz chciała chędożyć się z podwładnym, jednak wyszło z tego wielkie nic[6]. W wolnych chwilach rozmyśla o wszystkim i niczym pod prysznicem i gra w szachy.
 • Akeno – szatynka z kucykiem, sadystka i prawa ręka Riasu. Druga najbardziej rzucająca się postać żeńska w serii. Potrafi zmieniać ubiór w ciągu „jednej minuty”. Słynie z masowego rażenia przeciwników prądem niczym transformator Tesli zbyt blisko podchodzących idiotów. W ramach kontraktu łamie stopy.
 • Asiakawaii blondynka, była zakonnica. Już w pierwszym odcinku, w którym się pojawia zostaje ofiarą gwałtu, a dwa odcinki później ginie. Po wskrzeszeniu robi za medyka. Jest jednocześnie pierwszą postacią, która otwarcie podkochuje się w głównym bohaterze.

Neutralni[edytuj]

„Śmiertelni” wrogowie[edytuj]

Przypisy

 1. Którym są, uwaga… cycki!
 2. A jakżeby inaczej?
 3. Może dlatego, że była z innej szkoły?
 4. A raczej wokół cycatych demonic
 5. Zmoblilizowanego Oddziału Demonów/Demonic
 6. Gdyż nie umieją TEGO robić

Kategoria:Anime Kategoria:Manga