Nonsensopedia:Inkubator/Five Nights at Freddy's: Sister Location

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Five Nights at Freddy's: Sister Location (pol. Siostrzana Lokacja) – piąta już gra z serii FNaF tworzonej przez Skota Kałtona. Poprzednia część nosiła podtytuł „Finałowy rozdział”, ale twórcy zbytnio się nudziło, więc zrobił nową grę. Po raz pierwszy możemy ruszyć dupsko z miejsca i zwiedzić cały lokal, co jest dużym plusem owej gry. Z naszych starych, dobrych przyjaciół, pozostają tylko różowe wersje Freddiego i Foxy'ego/Mangle oraz pacynka o wyglądzie Bonniego. Poznajemy za to kilkoro nowych postaci. Co ciekawe, prawie wszystkie są płci żeńskiej.

Fabuła[edytuj]

Tym razem gramy jako technik nocny zatrudniony w ponownie otwieranym za niedługo cyrku, znajdującym się pod ziemią (Scott znów nie zawiódł nas swoją wyobraźnią). Naszym głównym zadaniem jest rażenie prądem robotów, które chcą nas zamordować (ŚWIETNY POMYSŁ!). Na koniec gry okazuje się, że jesteśmy Purple Guy'em i dlatego próbowano nas zabić.

Postacie[edytuj]

W grze występuje około 20 postaci.

Ludzie[edytuj]

 • Michael Afton – mężczyzna, którym gramy w tej części. Syn Williama Aftona. Na koniec okazuje się być Purple Gejem Guy'em, a co za tym idzie – SpringTrapem. Lubi oglądać telenowele o wampirach i zajadać popcorn.
 • Hand Unit – głos, który mówi nam, co mamy robić. Jest wredny, więc nazywa nas jajkami Benedykta (ang. Eggs Benedict) i daje bardzo złe rady co do postępowania przy animatronikach, przez które możemy łatwo zginąć. Na szczęście jest na tyle miły, że daje nam na koniec pracy egzotyczne masełka jako premię.
 • William Afton – ojciec Michaela i dziewczynki zjedzonej przez dziecko[1]. To on stworzył wszystkie animatroniki oraz zabił szóstkę dzieci.

Animatrony[edytuj]

 • Baby – główna bohaterka i twarz cyrku. Z początku nam pomaga, lecz później okazuje się, że chce nas wybebeszyć (ale tak naprawdę to Enni był wtedy w niej). Pewnego razu opowiada nam, jak zabiła małą, niewinną dziewczynkę (my oczywiście nadal słuchamy jej rad).
 • Funtime Freddy – kolejna wersja tytułowego bohatera serii, tym razem biało-fioletowa. Sam atakuje nas tylko w drugą noc, gdzie głosem Bon-Bona mówimy mu: Freddy, jesteś pijany, znowu słyszysz głosy, wracaj spać. W trzeciej nocy, Freddy śpi na dobre, a Bon-Bon dowiedział się, że ktoś był, więc załatwia robotę za Freddiego.
 • Funtime Foxy – biało-różowa wersja Foxy'ego. Z wyglądu najbardziej przypomina Mangle i jest samicą[2]. Próbuje nas dorwać trzeciej nocy, gdy wkraczamy na jej teren.
 • Ballora – animatronik o wyglądzie baletnicy. Ze względu na swoje walory i skąpe odzienie, jest ulubioną postacią męskiej części fandomu. Przez większość czasu ma zamknięte oczy. Tańczy na scenie z małymi Minireena'mi.
 • Ennard – animatronik złożony z Freddiego, Foxy, Baby i Ballory. Pod koniec gry używa naszego ciała by wydostać się z cyrku. Po jego wyjściu Michael żyje, lecz jest fioletowy i w samych gatkach (na środku ulicy!).
 • BonBon – pacynkowa wersja Bonniego. Powstała, gdy Freddy udał się do Czarnobyla i ugryzł go w dłoń zmutowany królik. Albo jest dlatego, że początkowo miał być różowy i nie miał mieć Bon-Bona. Albo potajemnie zauważył dwie pacynki: Bon-Bona, niebieskiego królika i Bonneta, różowego królika. I wybrał Bon-Bona i przemalował się w fioletowy, a Foxy'ego na różowo[3], przez co była bójka i zrobiono Freddiemu i Bon-Bonowi odzialny pokój ze strony Ballory. Później Freddy i Bon-Bon się zaprzyjaźnili i są najlepszymi ziomkami w całej lokacji albo nawet w całej grze.
 • Bidybab – siódemka animatroników-niemowlaków, która chce nas dopaść, gdy chowamy się pod biurkiem. Prawdopodobnie wszystkie są dziewczynkami.
 • Minireena – czwórka malutkich baletnic. Jedne z najbardziej przerażających postaci. Gdy nie możemy się poruszyć w czwartej nocy, one wpełzają na nas i sikamy w majtki, bo są straszne. Ich twarze wyglądają jak twarz Marionetki.

Custom Night[edytuj]

W tym apdejcie dodano nowe animatrony i mechaniki starych. Najpierw animatrony:

 • Bonnet – Freddy wrócił do tajemniczego miejsca i ożywił Bonneta. Teraz w Custom Night jest na spacerze po biurze i gdy skończy, skacze nam na ryj.
 • Lolbit – Foxy, który zmienił kolory i pozbył się głowy. Wyskakuje nam w monitorkach i trzeba wpisać L-O-L na klawiaturze nawet, kiedy nie opowiedziała żartu. Gdy opowie żart, są zakłócenia.
 • Yenndo – pojawiający się co jakiś czas endoszkielet Freddiego. Wtedy należy włączyć kamery, żeby se poszedł[4].
 • Electrobab – takie bibki, tylko że pojawiają się w miejscach Freddiego i zżerają prąd.

Przypisy

 1. Tak, to ma sens
 2. Ale w drugiej części mówili, że animatrony nie zmieniają płci. Ale w sumie SL dzieje się jakieś kilka tygodni przed czwartą (co jest dziwne dla stylu tych animatronów), więc…
 3. Na początku to on miał być fioletowy
 4. Taki G. Freddy z Freddiego i spółki 1