Nonsensopedia:Formatowanie/grafiki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grafiki na Nonsensopedii wzbogacają treść artykułów. W każdym z nich powinna znaleźć się choćby jedna, ilustrująca jego przekaz. Wstawiając grafikę nie zapomnij o odpowiedniej licencji – znajdziesz je tutaj.

Ogólny schemat: [[Plik:Nazwa.jpg|parametr1|parametr2|...]]

Lista parametrów

Typ Słowo Opis
Rozmiar
Szerokość ××px Zmienia rozmiar obrazu na podstawie szerokości lub wysokości lub absolutnie (zmienia się wtedy aspekt obrazu). W miejsce ×× należy wstawić odpowiednio liczby.
Wysokość x××px
Rozmiar absolutny ××x××px
Pozycja
Pozioma prawo/right, centruj/center/centre, lewo/left Ustawia obraz w danej pozycji.
Pionowa góra/top, środek/middle, dół/bottom
W tekście brak/none
Wyświetlenie
Miniaturka mały/thumbnail/thumb Wstawia obraz z ramką i opisem. Domyślnie ustawia pozycję na prawo i szerokość obrazu do 180px, jeżeli obraz jest większy.
Ramka ramka/framed/enframed/frame Tak jak miniaturka, wstawia obraz z ramką i opisem z domyślną pozycją po prawej, jednak ignoruje parametry rozmiaru i wyświetla oryginalny rozmiar.
Miniaturka bez ramki bezramki/bez_ramki/frameless Domyślnie zmienia szerokość do 180px, jeżeli obraz jest większy. Nie zmienia pozycji i nie wstawia ramki.
Miniaturka-niespodzianka mały/thumbnail/thumb=×× Wyświetla inny obraz jako miniaturkę, ale linkuje do siebie. W miejsce ×× należy wpisać nazwę pliku (bez przestrzeni).
Obramowanie tło/border Wstawia do obrazu obramowanie o szerokości 1px.
Inne
Link link=×× Wstawia link do obrazu. W miejsce ×× należy wpisać nazwę strony.
Opis Każde, które nie pasuje do reszty parametrów Wstawia opis obrazu.

Żaden z powyższych parametrów nie jest wymagany do wyświetlenia grafiki, jednak powinno się je stosować w celu dostosowania ich do wyświetlenia w tekście.