Nonsensopedia:Biurokraci

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biurokraci, administratorzy z uprawnieniami biurokraty – doświadczeni administratorzy, posiadający możliwość zmiany uprawnień innych użytkowników. Po uprawnienia bałwanka powinieneś się zgłosić właśnie do nich. Biurokrata może też nadać flagę bota.

Wbrew obiegowym opiniom, biurokraci nie są instancją nadrzędną w stosunku do adminów. Biurokrata wykonuje swoje obowiązki administratorskie i w odpowiednich przypadkach nadaje bądź odbiera uprawnienia. Uprawnienia bałwanka oraz administratora mogą być zarówno przyznane jak i odebrane przez biurokratę, a uprawnienia biurokraty – wyłącznie przyznane. Odbieraniem uprawnień biurokraty zajmują się staffowie.

Biurokrata ma prawo do awansowania użytkownika spełniającego zasady oraz wymogi na administratora w trybie ekstraordynaryjnym, jeśli liczba administratorów nie przekracza pięciu. Administratorzy powinni być poinformowani o możliwości zaistnienia takiej decyzji. Może również odebrać w trybie natychmiastowym uprawnienia administratora w przypadkach wymienionych na stronie odbierania uprawnień.

Zobacz też