Nonsensopedia:Automatyczny rewert

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielka wyprzedaż rollbacków!

Automatyczny rewert, admiński rewert (ang. Rb.png) – narzędzie umożliwiające użytkownikom, którzy nie są administratorami szybsze przywrócenie poprzedniej wersji artykułu dowolnej strony. Aby je uzyskać, zgłoś się w dyskusji któregoś biurokraty. Możesz też zajrzeć na IRC-a, gdzie jakiś powinien być.

Pamiętaj, że zgłaszając chęć posiadania rewertu (tj. uprawnień bałwanka), zgadzasz się zostać aktywnym członkiem personelu dbającego o jakość treści Nonsensopedii i grzecznie współpracować z biurokratami, administratorami, moderatorami oraz pozostałymi bałwankami. Będziesz postrzegany jako ekspert w dziedzinie stylistycznej i merytorycznej korekty artykułów, a Ostatnie zmiany staną się twoim drugim domem.

Kryteria

Zanim zgłosisz swoją chęć, upewnij się czy spełniasz poniższe kryteria:

  1. Staż – musisz być z nami od co najmniej dwóch tygodni;
  2. Liczba edycji – musisz mieć co najmniej 20 edycji w przestrzeniach kreatywnych;
  3. Cechy osobowości – zapał do pracy, cierpliwość (zwłaszcza wobec nowicjuszy), kultura osobista, chęć pomagania innym użytkownikom, bycie zawsze gotowym do pomocy w realizacji zadań zleconych przez administrację;
  4. Kompetencje – znajomość Kanciapy i zasad używania rewertu;
  5. Dyspozycyjność – względnie stała aktywność w patrolowaniu Ostatnich zmian (najlepiej codziennie) zwłaszcza wtedy, gdy nie ma administratorów, a pojawia się dużo wandalizmów.

Utrata uprawnień

Uprawnienia mogą zostać odebrane poprzez złamanie zasad ich używania (wojny edycyjne, rewertowanie administratorów bez wcześniejszej dyskusji) lub niską aktywność. Jeżeli z różnych przyczyn nie dysponujesz wystarczającą ilością wolnego czasu, aby nie stracić uprawnień, musisz wykonać minimalnie jedną edycję tygodniowo. W wyjątkowych okolicznościach dopuszcza się trzy miesiące braku aktywności. Po upływie tego okresu, uprawnienia są zabierane. Jeśli utraciłeś narzędzie przez nieaktywność, po powrocie do akceptowalnej aktywności możesz zgłosić się po ponowne przywrócenie.

Pamiętaj, że wszystkie operacje związane z nadawaniem bądź odbieraniem rollbacka rozsądzają biurokraci.

Uprawnienia a pacynka

Przyznawanie uprawnień automatycznego rewertu pacynkom jest zabronione, chyba, że istnieje ku temu uzasadniony powód przedstawiony biurokracie. Jeśli użytkownik z konta pacynki celowo wprowadza biurokratę w błąd i występuje z prośbą o uprawnienia, to w przypadku wykrycia takiego procederu, pacynka natychmiast traci uprawnienia, a jej właściciel zostaje ukarany miesięcznym banem.

Kiedy używamy rewertu?

  1. Rewertu używamy wtedy, gdy jakaś strona została zwandalizowana. Ta sytuacja jest oczywista i rewert nie podlega wtedy żadnej dyskusji.
  2. Rewert może być użyty również w każdym innym przypadku, opisanym na stronie powody usuwania haseł.
  3. Można go użyć również w przypadku znacznego pogorszenia się jakości artykułu.
  4. Nie rewertujemy dużych edycji (20% zawartości wcześniejszego artykułu lub więcej) doświadczonych użytkowników bez słowa wyjaśnienia.

Szablon dla posiadaczy: {{automatyczny rewert}}

Galeria

Zobacz też