Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum/2006

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artykuły na medal

Kambodża

Kambodżańscy bokserzy. Stawką jest kanapka

Kambodża – państwo w Azji, jedno z biedniejszych na świecie. Kambodża, chociaż pozbawiona surowców innych niż sól kamienna, jest siedliskiem najmocniejszych w Azji więzi społecznych, ponieważ prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a sami Kambodżanie nie mają innych zajęć, niż poznawanie przyjaciół i bieda. Kambodża jest jednym z najbardziej niedocenionych pozorantów zimnej wojny, jako że to tam, zamiast między Stanami i Rosją, mieścił się zminiaturyzowany, symulancki teatr działań wojennych.

Historia
Pierwsze niewyraźne ślady życia datuje się na pierwszy wiek naszej ery. Słaba wyrazistość śladów i oznak życia, jakie przejawiają mieszkańcy Kambodży, to jedna z pamiątek z tamtych czasów. Tysiąc lat wcześniej mieli tu żyć ludzie, którzy żywili się rybami i ryżem, ale mieszkający nieopodal Japończycy twierdzą, że to niemożliwe, gdyż ryby zawsze wyżerają im cały ryż. Ronald McDonald twierdzi natomiast, że bez wieprzowiny nie można w ogóle podtrzymywać funkcji życiowych.

Mikołaj II Romanow

Car Mikołaj w pozycji na jeźdźca

Mikołaj II Romanow (ros. Николай II, Николай Александрович Романов, ur. 18 maja 1868 w Petersburgu, zm. 17 lipca 1918 w Jekaterynburgu) – oficjalnie ostatni (jak do tej pory) car Rosji, który oficjalnie uważał się za króla Polski.

Mikołaj urodził się w typowej bogatej rodzinie rosyjskiej, przywiązanej do tradycji. Chlubił się tym, że jego ojciec był carem, jego dziadek, pradziadek, prapradziadek, choć praprapradziadek... no, cóż – Kaśka lubiła leśniczych, a zwłaszcza ich zwierzęta. No, ale przynajmniej te kilka pokoleń zachowywało tradycję...!

Ożenił się w wieku 26 lat z niejaką Alicją z Hesji, która jednak nie była Alicją Silverstone, choć najwyraźniej bardzo go podniecała seksualnie, skoro nabroili pięcioro dzieci:

 • Olgę
 • Tatianę
 • Marię
 • Anastazję
 • i
 • Aleksego, który był chory na pedofilię hemofilię.

Nonźródła:Prawdziwa historia wielkich wynalazków: Radioaktywność

Prawdziwa historia wielkich wynalazków


Odcinek 1: Radioaktywność


Gabinet MARII SKŁODOWSKIEJ. MARIA siedzi w bujanym fotelu i najwyraźniej strasznie buja, paląc jednocześnie potężną fajkę z potężnym cybuchem. Za każdym razem, gdy wypuszcza dym swoimi nadobnymi ustami, buja potężnie, przez co dym, niczym zasłona dymna ściele się dokoła jej głowy. Dzwoni telefon. MARIA wstaje i podnosi słuchawkę.

GŁOS W SŁUCHAWCE:
Mario, to ty? Curie z tej strony!
MARIA:
A, szczęść Boże, wasza ekscelencjo. Nie wiedziałam, że wasza ekscelencja zadzwoni do mnie. W końcu tyle lat już mi...
GŁOS W SŁUCHAWCE:
Nie, Mario, to nie kuria, tylko ja – Piotr Curie!
MARIA:
Aaa, Piotruś!
PIOTR:
Mogłabyś nie ziewać, gdy ze mną mówisz...

Nonźródła:Przywilej koszycki

Ludwik Węgierski, sprawca przywileju

Przywilej koszycki
17 września 1374, Ludwik Węgierski.
W imię tego, aby szlachta się odpieprzyła.
Niech tak się stanie, bo miałem iść na śniadanie.

Ponieważ sprawy książąt powinny być na pierwszy planie, ale szlachta mnie ciśnie, a nadto mnoży się jak króliki po deszczu, przeto my, to znaczy ja, Ludwik z bożej łaski i kilku łapówek węgierski, polski, głodny i zziębnięty od odczytywania tego przywileju, król chcemy, to znaczy chcę, żeby to już się skończyło, etc. etc., aby doszło do wiadomości wszystkich trzech wieśniaków, którzy się tu kopsnęli, zamiast zakopywać pod stodołą w obawie przed szlachtą tegoroczne płody rolne:

Szczerze mi się odechciewa, gdy na was patrzę, przeto niemniej gdybyż to chociaż małżonka moja tu przybyła, ale nie, bo stajenny ważniejszy. Aby Królestwo nasze Polskie dobrze się miało i nie wybrzydzało, a poza tym podpisałem coś kiedyś niechcący...

Kinderpunk

Jajko – kinderpunk

Kinderpunk – subkultura dziecięca, forma larwalna punka, która zerwała się ze smyczy konwenansów, zanim została na nią złapana. Kinderpunki, żywiąc nadzieję, że zostaną punkami, ustrajają się w emblematy buntu, przy czym, sprzeciwiając się, pomijają fazę interakcji z czynnikiem wywołującym sprzeciw, co przy braku tego czynnika powoduje zawieszenie sprzeciwu w próżni. Inaczej mówiąc, dają odpór rzeczy, która nie stawia oporu. Jak chce się pobiec w korkach po tafli lodu, to można się wywalić, nawet jak korki mają wkręty.

Adaptując się do nowych grzywek (docelowo: irokez), nowych glanów (docelowo: stare glany), nowych kurtek (docelowo: zmatowiałe łachmany) kinderpunki nie dostrzegają, że wymienione przymioty brudastwa nie są wstępem do punklife'u, a jego następstwem. Jedynym pożytkiem dla błyskawicznej adaptacji przeprowadzanej w markowych sklepach odzieżowych jest pożytek, jaki stare punki mają z młodych, kiedy wymieniają swoją rozklekotaną, kultową własność na porządne produkty.

Anioł

Anioł stróż z aniołem zemsty

Anioł – latający stwór posiadający ludzką postać, lecz nie posiadający ciała. Wg Biblii facet od czarnej roboty, działający na zasadzie poczty: komuś coś powiedział, innemu coś zaniósł.

Miejscem zamieszkania i bytowania aniołów jest niebo, gdzie oddają się różnym zajęciom – od leżenia na chmurach, do picia soku pomarańczowego. Czasami zstępują na ziemię, by komuś przekazać pozytywne lub negatywne wieści, znane są także przypadki zwiastowania.

Jest to duszek o złośliwym usposobieniu, odpowiedzialny za pogodę. Ściślej ujmując – za to, co na nas leci z góry. Według wszelkich przesłanek, gdy płaczą – pada deszcz, gdy trzepią poduszki – pada śnieg. Nieznane są powody opadów gradu, mgły, czy innych zjawisk meteorologicznych.

Rodzaje aniołów

 • Anioł stróż – adekwatnie do nazwy pilnuje, by nic nie zginęło, nic się nie uszkodziło i nie zaszkodziło osobie lub przedmiotowi stróżowanemu;

Sum

Występowanie suma w Polsce

Sum (Sumus glanis magnificae) jest rodzajem ryby słono- jak i słodkowodnej, występującym obficie w Europie Środkowej, i szczątkowo we wschodniej Azji. Charakteryzuje się podługowatą budową ciała, zdolnościami nawigacyjnymi Marco Polo i srebrzystozielonym kolorem łusek.

Budowa ciała i biologia
Sum jako ryba jest stworzeniem ściśle wodnym, choć bez preferencji co do stanu tejże zasolenia. Potrafi osiągać imponujące wymiary – największe odnalezione na początku XX wieku osobniki miały ponad pięć metrów długości i około metra obwodu. Największe obecnie spotykane okazy nie przekraczają trzech metrów długości.
Przedni koniec suma wyposażony jest w otwór gębowy oraz wąsy nawigacyjne. Otwór gębowy zawiera od osiemnastu do dwudziestu dwu par silnych [zębów służących do rozrywania pokarmu, i, mimo, że sum jest roślinożerny, także do obrony przed drapieżnikami i wrogami naturalnymi (choć sum posiada ich niewiele, najgroźniejsze z nich to koliber oraz rzadko spotykana ryba zwana nadżerką).

Koncert

Gorąca atmosfera na koncercie

Koncert – występ jednego lub więcej zespołów muzycznych. Wyróżniamy różne rodzaje koncertów, w zależności od intensywności (jazz/speed metal), godziny zakończenia (wpadnie policja, czy nie wpadnie), liczby fanów (gig/show), liczby antyfanów (koncert/chryja), ryzyka zawalenia dachu (jeżeli jest) czy nalotu dewotek/skinheadów.

Koncert rockowy
Koncert rockowy to koncert, którego wykonawcy są odtwórcami jakiejkolwiek odmiany rocka. Nie wyróżniamy koncertów metalowych, punkowych czy reggae, ponieważ różnią się one tylko drobnymi szczegółami (np. rodzajem |używek czy muzyki). Najmłodsi adepci rocka grają dodatkowo gigi, które im się nie zwracają, chyba że refluksem.

Miejsce
Miejsce odbycia się koncertu rockowego może znajdować się gdziekolwiek. Jeżeli zespół jest mało znany, najczęściej jest to klub studencki, bar lub inne, podobnie wyglądające pobojowisko.

Kura domowa

Roosters01.jpg

Kura domowa – wynik przeistoczenia się kobiety niezależnej, dbającej o siebie i swoją karierę, w coś innego. Czynnikiem sprawczym procesu przeistaczania są:

 • rodzina: zaczyna i umacnia proces przemiany kobiety w kurę domową. Wymaga od kobiety posiadania takich umiejętności, jak pranie, sprzątanie, gotowanie, smażenie, pieczenie i duszenie (nie, nie współdomowników, lecz potraw).

W późniejszym etapie dokłada szycie, dzierganie, robienie na drutach, szydełkowanie, cerowanie itd. Utwierdza kobietę w przekonaniu, iż powinna posiadać te wszystkie umiejętności, ponieważ kiedyś będą jej niezbędne. Proces ukurzania dodatkowo wzmagają zakazy dbania o urodę (tj. malowania się, farbowania włosów, wizyt u kosmetyczki itp.). Szczególnie narażone na ukurzanie są młode kobiety mające rodzeństwo. Muszą one opiekować się nim, co wyrabia w nich kolejną cechę kury domowej – tj. chęć posiadania dzieci i nadopiekuńczość.
Proces ten ma na celu przygotowanie przyszłej żony/matki/kochanki do zajmowania się domem i wyręczania mężczyzny.

Neostrada

Standardowy modem do Neostrady na wieś

Neostrada – usługa świadczona przez naszego krajowego monopolistę telekomunikacyjnego, a mianowicie wszechmocną TP. Usługa ta podbiła serca użytkowników internetu ze względu na swą prędkość (jest tak szybka, że nie zdążysz wyprowadzić psa na spacer, zanim załaduje się strona). Niestety, dzięki tej zawrotnej prędkości, swej niezawodności i niskim kosztom łącza można zaobserwować już od dłuższego czasu w Polsce zjawisko: „Dzieci Neostrady”.

Błękitna Linia
Błękitna Linia w TP jest tym, czego tak naprawdę nie potrzebuje nikt, ponieważ Neostrada nigdy, ale to nigdy się nie psuje. Nawet gdyby się kiedykolwiek popsuła (tylko z winy użytkownika), to wyspecjalizowany helpdesk natychmiast wspomoże go swoją fachową poradą. Pracują tam ludzie z najwyższej półki specjalizacji, co poniektórzy poodchodzili nawet z NASA, aby móc tylko pracować przy Neostradzie!

Po odczekaniu 94 minut i 46 sekund w nadziei na wolnego konsultantna, pracownicy Błękitnej Linii udzielą nam niezawodnej porady jak odnieść sukces w pracy z Internet Explorerem.

Niemcy

Flaga Niemiec

Niemcy (oficjalnie Republika Federalna Niemiec RFN, bądź Republika Masowa Federacyjna - Federacji Niemieckiej, RMF-FN albo Richting Fajne Niemcy) – państwo położone gdzieś w Środkowej Europie. Członek Unii Europejskiej, NATO, G8, oraz Organizacji Miłośników Czystego Piwa (OMCP).

Historia
Pierwsze plemiona niemieckie przybyły do Europy w X wieku p.n.e. Było to wydarzenie nieprzypadkowe, a prymitywne ludy dążyły na nowe terytoria wiedzione żądzą jedzenia i walk. Obie te potrzeby szybko zaspokoili, głównie dzięki Imperium Rzymskiemu. Plemiona szybko się osiedliły, przetrzymując odwiedziny kuzynów i konkurencji. Dopiero podczas najazdu Hunów, wzmógł się delikatny nacisk na wodza, aby opuścić aktualne ziemie i pozbyć się zagrożenia. Decyzja o wędrówce na zachód była słuszna, gdyż obrona własnych ziem spadła na barki Rzymu i wschodnich sąsiadów. W nowym miejscu osadnicy szybko się rozgościli, choć nie na długo. Germanię podbili Frankowie (za co Niemcy oddali w 1940 roku) z wielką misją, której celem było ochrzczenie barbarzyńców i pogan.

Język chorwacki

Judita – XVI-wieczna modlitwa chorwacka o urodzajność pól jęczmiennych

Język chorwacki (hrvtsk jzk) – język południowosłowiański, którym posługują się mieszkańcy Chorwacji, studenci chorwatologii oraz językoznawcy-hobbyści.
Ogólna charakterystyka
Język chorwacki charakteryzuje się przede wszystkim ubogością samogłosek, a w zasadzie ich brakiem. Biedni Chorwaci łamią sobie język, wymawiając zbitki spółgłoskowe, ale nic na to poradzić nie mogą.
Alfabet
Alfabet chorwacki jest unikalny, gdyż (z uwagi na brak samogłosek) nie zaczyna się – jak wszystkie normalne alfabety – od litery „A”, ale od „B”. Niektórzy językoznawcy zastanawiają się nawet nad możliwością zmiany jego nazwy na „balfabet”, "bet" lub "becadło".
Budowa języka
Język jest wałem mięśniowym położonym na dnie jamy ustnej...
Pardon.
Język chorwacki wykazuje znaczne podobieństwo do pozostałych języków słowiańskich, jeśli chodzi o gramatykę i składnię. Ma standardową ilość koniugacji, deklinacji, przypadków, trybów, etc.

Ernest Hemingway

Młody Hemingway lubił polatać w haleczce

Ernest Miller Papa Hemingway (ur. 21 lipca 1899, strzelił sobie samobója 2 lipca 1961) – pisarz amerykański, nowelista i dziennikarz. Miał sześć stóp – wzrostu. Lubił po kielichu napisać książkę i wyrwać się z domu na wojnę.
W dzieciństwie żył na atłasach w sześciopokojowej wiktoriańskiej chatynce. Jego matka chciała powić bliźniaki, ale gdy jej się nie udało, stroiła młodego Ernesta i jego starszą o kilkanaście miesięcy siostrę w identyczne ciuchy, oraz czesała rodzeństwo na jedną modłę. Syna ostatecznie sfeminizowała, nazywając go Ernestyną (ang. Ernestine). Matka była niespełnioną śpiewaczką operową i liczyła, że syn uda się w jej ślady. Syn udawał się w różne ślady, głównie ślady myśliwych i wędkarzy, bo wagabundą był zapalonym i wspólne wakacjonowanie z matką znosił gorzej niż fortepian po schodach.
W szkole trenował boks i piłkę nożną, co miało mu się nie przydać w dalszym życiu. Studiów nie podjął i zaczął pracować w gazecie, skąd po sześciu miesiącach wyleciał.

Poeta

Poeta kontemplujący zubranizowaną rzeczywistość postnowoczesną

Poeta – osobnik w zaawansowanej trwałej fazie kontemplacyjnej, eremita, dusza towarzystwa, asceta, hedonista, autor wierszy, psuj wersów. Wiele teorii krytycznoliterackich, a także sami poeci, spierają się co do natury swojego powołania: jedni twierdzą, że poetą się bywa i sztuką jest być nim niezbyt często; inni, że poetą w dobrym guście byłoby nie być, kiedy jest się nim nazbyt; jeszcze inni, że poetą się jest, tak, jak jest się lekarzem, a poezja to nieustanny ostry dyżur z przerzutami; kolejni, że poetą jest tylko ten, kto opanował poezję na tyle, że przestał jej potrzebować; ostatni, że poeta to ten, który umie kraść pomysły innych poetów, a nie tylko je pożyczać (ten wtedy jest poetą postmodernistycznym, skazanym na nieradzenie sobie ze spuścizną starszych kolegów i koleżanek).

Poeta, podobnie jak jego czytelnik, nie odznacza się szczególnym wyglądem. Patrzy tylko nieco uważniej – o tyle uważniej od innych, o ile bardziej inni skupieni są na patrzeniu na siebie nawzajem, przez co często czuje się wyobcowany, albo wpada na futryny i zwierzęta poniżej pół metra wysokości w kłębie; potyka się też na nierównej nawierzchni, szczególnie na kocich łbach, ponieważ ceni mieszczańską kulturę i zabudowę.

Płock

Główna ulica miasta. Z zieleni wyłania się sylweta fabryki gwoździ

Płock – trzecie co do wielkości miasto w województwie mazowieckim (zaraz za Kaczogrodem i Radomiem). Położone nad środkową Wisłą, w miejscu, gdzie zanieczyszczenie przechodzi z poziomu zatrważającego na poziom absolutnie niewyobrażalny. Siedziba kilku znanych firm, w tym PKN Orlen oraz drewutni pana Jana.

W herbie Płocka znajduje się podkowa wz. 18 nawinięta na brzozowy kijek, na czerwonym polu makowym. Barwy miasta to łososiowy (czyt. łosośowy), burgund (czyt. burgund) i ecru (czyt. ekri).

Płock został wymyślony za czasów Kazimierza Wielkiego, wielkiego reformatora polskiej urbanistyki, męża stanu, autora słynnych traktatów De oleo et spiritus Gaiae, et caetera, hic nos aquilae. Król odkrył, zupełnie samodzielnie i bez kosztownych badań, że w pobliżu znajdują się wielkie złoża ropy naftowej oraz ludzi. Rozpoczęto drążenie.

Wkrótce potem gdańszczanie złożyli zażalenie, że ryby w Wiśle nie są już takie srebrzyste, a bursztynowy świerzop wyemigrował na Podole.

Donald Tusk

Eksperymentalne dzieło

Donald Tusk (ur. 22 kwietnia 1957) – niedoszły przyrodni brat Lecha Kaczyńskiego (patrz: ich nazwiska) - prezydent Cienias w Gabinecie Cieniasów, niedoszły kandydat na prezydenta Polski z ramienia Platfusa Obywatelskiego. Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca. Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami. Nosi szlachecki tytuł Króla Sondaży. Jest twórcą ideologii politycznej – tusizmu. Tusizm jest bliski rasizmowi, a nawet czerpie z jego dóbr i jest mylony z nim, co pokazuje google. Ta ideologia bezwzględnie i ostro zwalcza bezrobocie i niedożywienie w szkołach przez to, że nakazuje by głodne dzieci zjadały bezrobotnych i tym samym zaspokoiły głód, a bezrobotni zniknęli w niebyt.

Dzięki badaniom Jacka Kurskiego wiadomo dziś że Donald Duck pochodzi z rodziny od wielu lat służącej w Wehrmachcie. Istnieją również dowody na jego bliską znajomość z byłym premierem, Józefem Oleksym.

Rottweiler

Eksperymentalne dzieło

Rottweiler - pies nie zrównoważony rasowo, prawdziwa mieszanka zwierzęco-owadowa, uważany przez zoologów za istotę pośrednią między wroną, a karaluchem.

Historia
Pierwszego rottweilera wyhodował niemiecki genetyk Joachim Raushund w swoim laboratorium na bawarskiej łące w 1948 roku. Raushund stworzył specjalne nasionko, które zrobił z mieszanki różnych embrionów przypadkowo napotkanych zwierząt i owadów. Gotowe nasiono wsadził do doniczki (uprzednio wypełnionej błotem) i przez 3 miesiące podlewał deszczówką. Po upływie tego czasu był bardzo zaniepokojony tym, że nic z niego nie wyrosło. Zdenerwowany wyrzucił przez okno doniczkę, która rozbiła się uwalniając drzemiącego rottweilerka. Joachim uradowany wybiegł z laboratorium, chwycił psa i tak go ścisnął w swoich ramionach, że mu mało oczy z orbit nie wystrzeliły.

Polska vs. Rosja (marzenia)

Jedna z akcji

Polska vs. Rosja (marzenia)transmisja telewizyjna rozpoczyna się jak zawsze od wizyty w studiu komentatorskim, gdzie gospodarzem jest Dariusz Szpakowski, a gościem – Jacek Gmoch:

 • Dariusz Szpakowski: Witam państwa bardzo serdecznie na stadionie w Monachium. Dzisiaj czeka nas wspaniały mecz Polska – Rosja. Wraz z nami w studiu jest premier Kazimierz Marcinkiewicz.
 • Jacek Gmoch: Jakie przypuszczenia ma pan premier co do meczu Polski z reprezentacją ZSRR?
 • Szpakowski: ...i co do naszych szans w Mundialu...
 • Kazimierz Marcinkiewicz: No, panowie, przewiduję koniec Mundialu...

Głucha cisza...

Bocian

Bocian jednonogi

Bocian – (łac. bocianus elviteretus pot. bociuś, bociek, klekotek) nazwa wywodzi się z języka Majów i miała znaczyć – bo-ciahnniosący dzieci.

Chimera z rodziny ptakopodobnych. Zasłynął na świecie, jako zwiastun przyjścia na świat dziecka. Podobno również sam miał przynosić niemowlęta. Wiele osób uważało, że brał je gdzieś z nieba (wersja dla małych). Prawda jest jednak inna. Bociany zawiązały gang i porywają ze szpitali dzieci, aby potem je poroznosić po niczego nie spodziewających się rodzinach.

Największym wrogiem bocianów są żaby i wilki.

Budowa

 • Dziób – długi, prosty i czerwony. Kolor się przydawał, aby nie widać było na dziobie śladów krwi. Służy mu głównie, przy wyrywaniu wątroby ofiarom. W kulturze Wikingów miał symbolizować nienawiść. Dziś jest opiewany w tekstach zespołów blackmetalowych.

Colargol

Jestem pijany.

Miś Colargol wychował się w patologicznej rodzinie - ojciec wiecznie pijany, matka leży ućpana pod stołem, a rodzeństwo bawi się lalkami Barbie - co może stwarzać domysł, że Colargol ma głęboki uraz psychiczny, pewien rodzaj sznyty na korze mózgowej. Tą teorię potwierdzają jego zbliżone do tripu zachowania.

Misie są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Każdy z nas miał kiedyś misia, prawda? Ale czy wiemy, do kogo się przytulamy w nocy, gdy dręczą nas koszmary? Otóż, miś Colargol, odmiennie od swojego bajkowego wizerunku, jest zdeprawowanym degeneratem, który bezczelnie wyniszcza nasze społeczeństwo. Aby bronić nasze dzieci, należy bezwzględne wywalić wszelkie gadżety z emblematem serialu lub podobizną Colargola, co wyeliminuje zagrożenie z życia naszych pociech.

Krytyka literacka

Krytyka wyszła

Krytyka literacka to działalność współczesna danemu okresowi, stawiająca sobie za cel przedstawienie jak największej ilości rozbieżnych interpretacji jednego utworu, nurtu literackiego, lub trendu literackiego. Jednym z podstawowych obszarów działania krytyki jest polemika w której wszelkie rozbieżności między zdaniem swoim a oponentów tłumaczy się ograniczeniami umysłowymi oponentów, lenistwem, analfabetyzmem albo tendencyjnością. Krytyka literacka nie zajmuje się, chociaż można by przypuszczać, że się zajmuje, oceną i hierarchizacją tekstów kultury, a jedynie ustalaniem wewnętrznej hierarchii między krytykami literackimi pod pozorem dbałości o najnowsze dokonania na rynku wydawniczym.
Krytyka literacka podobnie jak czytelnictwo jest na wymarciu i istnieje tylko z przyzwyczajenia z czasów, kiedy rzeczywiście miała coś do powiedzenia. Skąd ten impet, skoro wymarła na dobre pół wieku temu, trudno powiedzieć.

Rodzaje babć autobusowych

Typowa babcia autobusowa

Istnieje wiele odmian babć autobusowych, prawdopodobnie nigdy nie uda się ludzkości ostatecznie sklasyfikować tego podgatunku, próby trwają do dziś. Stosuje się umowny stopień upierdliwości będący funkcją określoną na zbiorze babć w stan psychiczny współpasażerów babci (na szczęście stopień upierdliwości (su) spada wykładniczo wraz z liniowym wzrostem odległości).

 • Akrobatki - widząc wolne krzesło po drugiej stronie autobusu w cudowny sposób odzyskują mobilność, wrzucają laskę pod pachę i biegną do krzesła co sił w nogach. su - 0
 • Ankieterki - na kilka przystanków przed ich docelowym przepytują ludzi, kto kiedy wysiada i starają się odpowiednio ustawić wszystkich w przejściu. su - 2
 • Łowcy krzeseł - gdy autobus się zatrzyma i otworzy drzwi, ty nawet nie zdążysz sobie tego uświadomić, a ona już siedzi. su - 3

Programowanie ekstremalne

Programowanie ekstremalne (ang. Extreme programming, XP) – doktryna religijna i metodyka programowania mająca na celu wydajne tworzenie małych, średnich i średnio dużych „projektów wysokiego ryzyka”, czyli takich, w których nie wiadomo do końca, co się tak naprawdę robi i jak to prawidłowo zrobić. Przyświeca temu koncepcja surrealistycznej, prymitywnej rozrywki, wywodząca się z obsesyjnej obserwacji innych programów, które odniosły sukces (albo i nie).

Podstawą ekstremalnego programowania są synergia, akomodacja i mahabharata, wynikające ze stosowania rozmaitych praktyk religijno-informatycznych, które same w sobie nie mają żadnego sensu, lecz łącznie użyte zapewniają zaniknięcie jakiegokolewiek sensu pisanego kodu, co z kolei umożliwia przejście na wyższy, bardziej uduchowiony poziom programowania, charakteryzujący się brakiem prostolinijnej logiki Arystotelesa. Dodatkową zaletą programowania ekstremalnego jest to, że z punktu widzenia klienta ono w ogóle nie działa, a jak nawet działa, to niezbyt dobrze (a klient zmuszony jest kupić nowe oprogramowanie).

Palenie czarownic

Palenie czarownic, w tle widać wystawianie not za styl.

Palenie czarownic - ulubiony sport średniowiecznego świata katolickiego.

Początki tej szlachetnej dyscypliny sportowej datuje się na XII wiek, czyli średniowiecze, największą popularność sport ten zdobył w renesansie.

Zasady gry
Gra polega na znalezieniu, osądzeniu, i na końcu - spaleniu czarownicy. Udział w grze bierze drużyna wieśniaków i czarownica. Liczba zawodników nie jest odgórnie narzucona, ilu wieśniaków przyjdzie popatrzeć tyle weźmie udział. Gra zaczyna się od znalezienia wiedźmy; po pierwsze, drużyna ma na celu odnalezienie takowej, po czym przy użyciu przepisowych narzędzi (pochodnie, widły, zardzewiałe grabie, sztachety) zmusić ją do poddania się drużynie.
Zawodnicy rozpoznawali czarownicę po pewnych cechach charakterystycznych. Im więcej takich cech posiadała czarownica tym więcej punktów zdobywała drużyna za jej spalenie.

Wpływ muzyki na nasze życie

Muzyka kształtuje naszą osobowość, więc trzeba uważać na to co się słucha...

Wpływ muzyki na nasze życie - od dawna wiadomo, że to co słuchamy ma wpływ na nasze życie. Poniżej przedstawiono nasze zachowanie zależnie od rodzaju lub gatunku muzyki jaką słuchamy w czasie kupowania przez nas bułki w sklepie.

 • Pop: Wchodzimy do sklepu, bierzemy bułkę, płacimy za nią i wychodzimy.
 • Disco polo: Wchodzimy do sklepu uśmiechając się wesoło, bierzemy bułkę i gryziemy kawałek, po czym płacimy i wychodzimy.
 • Heavy metal: Wchodzimy do sklepu ciężkim krokiem, bierzemy tyle bułek ile się da i pakujemy je do foliowej torby. Sklepikarzowi płacimy ciężkimi, metalowymi groszówkami i odchodzimy tak samo ciężkim krokiem.
 • Black metal: Wchodzimy do sklepu trzaskając drzwiami, bierzemy najczarniejszą bułkę, rozrywamy ją na części i zjadamy, płacimy sklepikarzowi i odchodzimy trzaskając drzwiami.
 • Punk rock: Wchodzimy do sklepu schylając się by nie zawadzić irokezem o futrynę, bierzemy bułkę, płacimy sklepikarzowi nie biorąc reszty i odchodzimy.

Afganistan

Wczahrabinttalib1664.gif

Afganistan (آنکس که بداند و بداند که) - mocarstwo kieszonkowe leżące nad Morzem Śródatlantyckim, graniczy zachodu z Kwaczystanem. Jest to kraina pokryta górzystymi równinami (upiększonym rozlicznymi kretowiskami) o łącznej powierzchni 312 000 rzutów beretem kwadratowych.

Główne miasta

 • در جهل مرکب ابدالدهر بمان - stolica zamieszkała przez 1234 osoby,
 • ﭖﭙﭭﭺﭽﮕﭪ - 123 osoby,
 • ﺂﺊﺉﺈﺇﭖﭭﭺﭻ - 12 osób,
 • ﺁﺂﺂﺃﺄﮔﮓﮒﮑ - 1 osoba.

Historia
Dzisiejsi mieszkańcy Afganistanu, Talibowie zostali zrzuceni na spadochronach z nikąd w roku MCDXL (czyli niedawno). Ich widok przepłoszył mieszkającego tam znanego hodowcę maku Czyngis Chana.

Prawa anime

Warcraft ork.jpg

Prawa anime to zbiór praw rządzących japońskimi i polskimi (Polska to przecież druga Japonia) filmami animowanymi. Dowolne anime można dogłębnie zrozumieć tylko przy pomocy tych praw.

 1. Prawo Łazienki - dowolna istota płci męskiej, wchodząc do dowolnej łazienki z wanną/prysznicem/dowolnym innym przyrządem służącym do mycia, napotka w niej myjącą się istotę płci żeńskiej, której siła będzie wprost proporcjonalna do kruchości jej budowy.
 2. Prawo Grawitacji - każda główna i drugoplanowa bohaterka anime posiada biust o wielkości wystarczającej, by ten samodzielnie i samoistnie wytworzył własne pole grawitacyjne. Dowodem na to jest zdolność do przyciągania przez to pole głównego bohatera i/lub innych mężczyzn w okolicy, którzy po schwytaniu przez pole grawitacyjne kręcą się wokół bohaterki już do końca serialu.
 3. Prawo Ameby - dowolny główny bohater ma mózg wielkości odwrotnie proporcjonalnej do wielkości jego miecza i/lub jego czynów. Co w praktyce oznacza zwykle mózg wielkość ameba|ameby.

Węgry

Tata castle 03.JPG

Węgry (węg. Magyar Köztársaság lub Magyarország), republika związkowa w Europie środkowej. Państwo o bogatej przeszłości militarno-lingwistycznej. Protoplaści pierwszych Węgrów przywędrowali do Europy z okolic Uralu w XIII wieku i osiedlili się tam, gdzie nikt inny nie chciał. Obecnie przodujący eksporterzy bełkoczących kamikadze i samobójców-terrorystów, których (motywów) nikt nie rozumie.

Rys historyczny
Nie dość, że przybyli oni z daleka, to jeszcze - strach mówić - na gapę. Sprowadzili do Europy konie oraz tajniki przerobu wody na lakier do paznokci.

Około 1246 roku niedogolone, lekko kuśtykające ludy, mówiące osobliwym a tajemnym narzeczem (pisał Jan Długosz w swej Kronice) przybyły na tereny, gdzie zamieszkują do dziś. Podróż ich znużyła, rozłożyli więc swoje koce z owczej wełny. Swojemu psu zbudowali budę.

Alfabet Morse'a

FreretAccordian.jpg

Alfabet Morse'a (..--.-..-.-.- ..-.-.-...-..) .-.. ---..- .-.-- .-.-.- ..-..--.. -..---. -.-.---..- .-.--..- .-.- .- .-.-. .-.--.- .-.----.- -.--.- -.-. --..-. .-.-.- -.---. .-.--.- .--.-. .--.- .--.- .--. .-.--- .--. .-- .--.--.-. -.---. .-.- -.--. .-.- .--.--. -.-.- .-.-- ..--. .--.-. -.-.-.- .-.--.--. .-. .- -. .-.--.-- -..-.-- .-.--. -.-- --.-. .--. -.-- .-.-.-.-.-.- ...----..-.- .--.-.-.-.-.-. .-.-.-.-.- .-.-.-- .---.- .---.--- .--- .-.-.- .-.- -.-.---..- .-.--..- .-.- .- .-.-. .-.--.- .-.----.- -.--.- -.-. --..-. .-.-.- -.---. .-.--.- .--.-. .--.- .--.- .--. .-.--- .--. .-- .--.--.-. -.---. .-.- -.--. .-.- .--.--. -.-.- .-.-- ..--. .--.-. -.-.-.- .-.--.--. .-. .- -. .-.--.-- -..-.-- .-.--. -.-- --.-. .--. -.-- .-.-.-.-.-.- ...----..-.- .--.-.-.-.-.-. .-.-.-.-.- .-.-.-- .---.- .---.--- .--- .-.-.- .-.- -.-.---..- .-.--..- .-.- .- .-.-. .-.--.- .-.----.- -.--.- -.-. --..-. . -.-.- -.---. .-.--.- .--.-. .--.- .--.- .--. .-.--- .--. .-- .--.--.-. -.---. .-.- -.--. .-.- .--.--. -.-.- .-.-- ..--. .--.-. -.-.-.- .-.--.--. .-. .- -. .-.--.-- -..-.-- .-.--. -.-- --.-. .--. -.-- .-.-.-.-.-.- ...----..-.- .--.-.-.-.-.-. .-.-.-.-.- .-.-.-- .---.- .---.--- .--- .-.-.- .-.- -. ..- ... - ... -.-.- .-..-.-..---. -. -.-- .- .- -... --.-- .- -.- .-- ...- -- ..- -..- -. -. --- .-. -. - .-.-.-. .- .-.- .- -.-- .-.- -- .-.- - .... -.-.- .-. -.- -.-. -.-- .- .- .-.- - ..- .. .... --.-.-.-- -.-. - .-.-.- - ..- - ...- - .--- -.- .--- -.- ---.- .- . -... -. - --- . . --- . -. . .--- .. -..

Goethe

Goeth 1768.jpg

Johann Wolfgang Amadeusz von Goethe Eisenbahn Griechenland Schwarzkopf (ur. 28 sierpnia 1749, zm. 22 marca 1832), znany lepiej jako Goethe - niemiecki pisarz, poeta, filantrop, smakosz, kochanek i hodowca jabłek. Przeszedł do historii jako wynalazca ciastek z kremem oraz siatek stosowanych w bramkach piłkarskich. Dorastał w anarcho-syndykalistycznej komunie prowadzonej przez jego rodziców na farmie niedaleko Monachium, niemniej jednak większość życia spędził siedząc na słupie w pobliżu królewskiej biblioteki w Berlinie Zachodnim.

Johann Wolfgang Amadeusz von Goethe-Eisenbahn-Griechenland-Schwarzkopf nie był nigdy dzieckiem przeciętnym. Od wczesnych lat swego pobytu na tym łez padole dokazywał i wykazywał, szczególnie często jabłkami. Jego ojciec, Franz Josef August Maria, wspierał syna jak mógł, nie dawało to jednak rezultatu. Kiedy mały Johann miał pięć lat, jego ojciec zmarł, pozostawiając mu w spadku olbrzymią fortunę i listę długów komuny.

Radziecka inwersja

Barbie2.jpg

Radziecka inwersja to taktyka debaty i argumentacji wypracowana przez ZSRR w XX wieku, pozwalająca przeważyć szalę każdej dyskusji na swoją korzyść.

 • W ZSRR łapie cię sygnał radiowy.
 • W ZSRR mają cię szanse na przeżycie.
 • W ZSRR przeszukuje cię google.
 • W ZSRR przestrzegają cię zasady.
 • W ZSRR mają cię szanse na przeżycie.
 • W ZSRR słucha cię radio.
 • W ZSRR włamujesz się do hackera.
 • W ZSRR śmieszysz dowcipy.
 • W ZSRR palą cię mosty.
 • W ZSRR pachną cię kwiaty.
 • W ZSRR trzeszczą cię drzwi.
 • W ZSRR ma cię wolność słowa.
 • W ZSRR bierze cię urlop.

Metalowcy

Sabaton.jpg

Metalowcy: typowy metal jest ubrany w kolorowy strój, składający się z czerni, ciemnej czerni, wyblakłej czerni, czarnej czerni, poplamionej czerni, mrocznej czerni, ponurej czerni lub skórzanej czerni.

Jak zostać metalem?

 • Zabij siebie jeśli zaczniesz wątpić.
 • Zabij siebie wcześniej czy później.
 • Gdy dopadnie cię choroba, zabij ją.
 • Nie śpij. Tylko głupcy marnują czas na sen.
 • Nie jedz warzyw i owoców.
 • Wojna będzie jutro.
 • Dzisiaj trzeba się do niej przygotować.
 • Mów tylko witam, żegnaj itp.
 • W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
 • Cokolwiek robisz, rób to dla sił wyższych.
 • Musisz mieć kozę. Musisz.

Teoria filmowej rzeczywistości

W broni bohaterów nie kończy się amunicja a przy strzałach nie wylatują łuski.

Teoria filmowej rzeczywistości opiera się na tym, że w filmach pokazana jest całkowita prawda o zależnościach świata rzeczywistego. Naukowcy po wielu latach studiowania tysięcy filmów sensacyjnych doszli do zaskakujących rezultatów. Po latach doskonaleń, naukowcy opublikowali pełną listę schematów na których opiera się życie filmowych bohaterów.

Życiowe prawa :

 • Kiedy zgasisz światło w sypialni, wszystko wokół ciebie będzie świetnie widoczne, tylko lekko niebieskawe.
 • Większość psów (i innych zwierząt domowych) jest nieśmiertelna.
 • Podczas dowolnego dochodzenia koniecznie musi być odwiedzony lokal ze striptease'm.
 • Jeśli ścigasz kogoś po ulicy, niezależnie od pory roku, natkniesz się na paradę z okazji dnia św. Patryka.

Kot

jeden z gatunków kota: kot kreskowy

Kot – jest to przedziwny Stwór piekielny składający się z kota właściwego, obroży, kagańca i smyczy. Trzy ostatnie związane są z supermocami kota.

Składa się on z tułowia, łap, ogona, ryja oraz dwóch fluorescencyjnych ślepi, które są po to, żeby doprowadzać swoich właścicieli nocą do szału.

Gatunki kotów to: po prostu kot, kot trójkątny, kot-ara, Cholerny Kot (najgroźniejsza odmiana), kot nigeryjski, kot kreskowy - groźny, lecz zneutralizować go można za pomocą wiązki lasera o odpowiednio dobranej mocy (lecz wiąże się to z kosztami pieniężnymi, jakie później musimy ponieść), najczęściej ukrywa się na flaszkach po winie, Kotfryd.