Nonsensopedia:Artykuł dnia/archiwum/październik 2019

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

15 października 2019 – Tczew

Most w Tczewie od środka…

Tczew (pot. Czczeff, niem. Durszlak, wat. Tchef) – wieś, gdzie światło nie dochodzi, ptaki zawracają, a Bóg woli nie zaglądać. Położony rzekomo w województwie pomorskim. Światowa stolica zła. Tczew jest znany z gigantycznych korków, braku zabytków… no, chyba że chodzi o ten walący się most nad Wisłą.

Położenie
Gdy zapytasz Polaka niemieszkającego w woj. pomorskim, każdy powie Ci, gdzie jest Tczew. Tczew bowiem leży w jednym z najbardziej kluczowych miejsc na komunikacyjnej mapie Polski i nic z tego nie ma. Znane powiedzenie „z Tczewa wszędzie blisko” to też prawda. Dzięki pociągom do Gdańska 83,6% mieszkańców w wieku produkcyjnym ma gdzie pracować. Pociągi jeżdżą z oszałamiającą szybkością, której nikt nie jest w stanie podać w liczbie. Wieść gminna niesie, że po zakończeniu remontu torów i zbudowaniu galerii handlowej Tczew, dzięki wspaniałej infrastrukturze, ma zostać stolicą województwa pomorskiego.

Historia
Wbrew temu czego uczy nas historia, II wojna światowa nie zaczęła się w Gdańsku, lecz właśnie w Tczewie. Tczewiacy odcięli się i są obrażeni na cały świat bo Wojna zaczęła się u nas, a inni kłamią. W ten sposób przekonani o swojej racji co roku świętują początek II wojny światowej w swoim pięknym mieście. W 2012 roku nawet Prezydent zjawił się, by posłuchać tej opowiastki i pooglądać wysadzanie rozpadającego się mostu.

W Tczewie na stadionie klepisku przy ul. Elżbiety narodziło się wyrażenie „Daj Kamienia”, o którym każdy słyszał

14 października 2019 – Szkoła

Szkoła

Szkoła (Specjalistyczny Zakład Karno-Opiekuńczy Łączący Analfabetów, ang. school (Społeczne CHoro-Ordynarne Ośrodki Lagrowskie) – instytucja opresyjno-represyjna która óczy i wyhowóje armię lewo-półgłówków. Szkołę na ziemiach zachodnich często nazywa się Konzentrazionlager, a na wschodnich Łagier. W łacinie skrót „sql” oznacza „miejsce kaźni umysłu człowieczego”. Szkoła ma na celu ogłupić ludzi, wypaczyć ich psychikę, zrobić wodę z mózgu (szczególnie katolicka) , zmarnować młode lata życia i zrobić z młodych ziomków i lasek kujonów, aby robili na państwo. Jej motto to „Bring Your Daughter… …To The Slaughter”.

Encyklopedia medyczna o szkole
Szkoła – przewlekła choroba wieku dziecięco-młodzieżowego.

 • Występowanie: Zwykle między 6/7 a 18 rokiem życia u graczy Tibii dłużej, najczęściej raz w życiu.
 • Przebieg: Około 12 corocznych nawrotów, trwających po 10 miesięcy, w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.

13 października 2019 – Biuletyn informacyjny na wybory parlamentarne w Polsce 2019

No co tak się opierdalasz? Głosuj!

Cyrk VIII kadencji dobiega końca. Oczywiście, jak to w cyrku, musiało być dużo afer. Nie będziemy wam tego tu przypominać, przecież ten temat jest tak encyklopedyczny, że zasługuje na odrębny artykuł. Świętą prawdą jest to, że jeżeli się kończy cyrk, należy wybrać nowy. Podczas gdy kandydaci będą oferować różne gatunki kiełbasy wyborczej, my postanowiliśmy to wszystko uporządkować na jednej stronie. W tym biuletynie znajdziecie różne partie polityczne (wszakże w wyborach parlamentarnych nie liczy się kandydat, na którego głosujemy, liczy się lista wyborcza, z której on startuje), ich prezencje oraz najważniejsze – odpowiedź na pytanie, na kogo głosować. Nonsensopedia dba o wasze mózgi, więc nie podamy jednoznacznej odpowiedzi – wnioski musicie wyciągnąć sami.

Jeżeli 13 października po ujrzeniu karty do głosowania będziecie szukać ulubionej partii, wiedzcie, że kolejność partii w tym biuletynie się pokrywa z kolejnością na kartach do głosowania.

Po wyborach opublikujemy na tej stronie wyniki.

12 października 2019 – Opiekun ucznia w Internecie

Logo. Nic szczególnego nie prezentuje, ale ładnie wygląda

Opiekun Ucznia – nowoczesny program chroniący uczniów przed szkodliwymi treściami czyhającymi na nich w szatańsko-masońskim Internecie instalowany w pracowniach komputerowych SBSMEN. Dzięki zaawansowanym technologiom ochrony niemożliwe jest złamanie jego zabezpieczeń. Jednakże większość nauczycieli informatyki wykazuje się lamerstwem i nie zmienia domyślnego hasła zaq1@#$ więc uczniowie w pełni mogą cieszyć się z dobrodziejstw sieci Web.

Wymagania sprzętowe i programowe

 • 250 PB wolnego miejsca na dysku zajmowane głównie przez listę blokowanych stron.
 • Czytnik płyt chodnikowych (nośnika programu).
 • Procesor Core 2 Quad 5 GHz (program nie działa na procesorach innej firmy niż Intel).
 • 2 GB RAM-u.
 • Nauczyciel wystarczająco głupi, by go zainstalować.

Takie a nie inne wymagania sprzętowe są przyczyną dość powolnego działania prowizorycznego szkolnego sprzętu, co doprowadza nieraz do niepożądanej reakcji uczniów.

Lista blokowanych stron
Trzy czwarte internetu Opiekun Ucznia blokuje, posługując się argumentem „pornografia”. Jeżeli spotkałeś się z hasłem „wulgaryzmy”, możesz uważać się za doświadczonego surfera. „Przemoc” jest uważana za białego kruka i czasem nawet objęta ochroną.

Nie zdziwi cię, że YouTube. Być może nie zdziwi cię, że bash. Ale Nonsensopedia? Jak młody umysł może szerzyć dobrą nowinę o jedynej niepodważalnej prawdzie, kiedy nie ma do niej dostępu?!

11 października 2019 – Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Anno Domini 2006

Reprezentacja Polski w piłce nożnej (dawniej Kompromitacja Polski, gdy z Nawałką odnosiła sukcesy – Ja pCenzura2.svgę, Nawałka stworzył cud, po Mundialu 2018 Jeszcze większa kompromitacja Polski; miejmy nadzieję, że Brzęczek też stworzy cud) – przez wiele lat zespół aktorów odgrywających największe tragikomedię z świata antycznego. Od pewnego czasu jest to grupa chłopaków pracujących na co dzień dla Niemca, by raz na jakiś czas zebrać się pod polską flagą. Dla stereotypowego polskiego kibica obecna reprezentacja potrafi zdziałać cuda, przy których chowa się Olisadebe, Dudek i cała gwardia z 1974 roku. Dla sceptyka jest to drużyna, która wygrałaby mecz z Niemcami podczas Euro 2016 gdyby nie Milik. Dla reszty jest to grupa kopiąca piłkę, którą warto wspierać podczas przyszłego Mundialu w Rosji.

Skład
Aktualny trener przebudował skład od nowa. Na bramce stoi albo Łukasz Fabiański albo Wojciech Szczęsny. Zachowano tutaj zasadę, że Szczęsny może grać na każdym meczu, który nie dotyczy samych Mistrzostw Europy. Podporą defensywy jest niejaki Grzegorz „Barber” Krychowiak, znany jeszcze jako „Krycha”.

9 października 2019 – Poczta Polska

Właściwy kot pocztowy danej placówki

Poczta Polska – jedna z najefektywniejszych polskich instytucji, zajmujących się przechowywaniem przesyłek na czas bliżej nieokreślony.

Działalność
Urząd ten nie pozwala na bierne spędzanie czasu przed Internetem czy TV, ponieważ paczkonosze bądź listonosze, w ramach akcji „Żyj zdrowo i wesoło”, zostawiają u odbiorców tylko awiza z adnotacją Odbiorcy nie zastano, nie próbując nawet dostać się do skrzynki pocztowej adresata, bądź w przypadku przesyłki o większych gabarytach niż list polecony o wadze 50 gram, do domofonu. Po przesyłki trzeba udać się samemu do Urzędu Pocztowego, który oddalony jest od miejsca zamieszkania nieraz o kilka kilometrów.

Symbole
Logo Poczty reprezentuje puzon i nieregularnie powykrzywiana strzała, mówiącą nam, że nasza przesyłka, nadana z Warszawy do Żyrardowa zahaczy o Uzbekistan, Peru i Mozambik i przeleży tam wystarczająco długo, by dwukrotnie minął okres połowicznego rozpadu węgla, który przesyłaliśmy na opał dla bliskich. Puzon z kolei symbolizuje stare polskie przysłowie zrobić kogoś w trąbę – jest to dewiza pracowników tego szacownego instytutu.

7 października 2019 – Moherowe berety

Baza wypadowa moherów

Moherowe Berety (bereciary, Mohers, Moher bands) – organizacja pozarządowa, a może nawet prorządowa. Tworzą ją starsze panie w wieku 60 lat i wyżej. Na głowach mają specjalne odbiorniki TV Trwam. I dywizja desantowa VI pułku piechoty o. Tadeusza Rydzyka, określana mianem subkultury, składająca się ze zorganizowanych i zwartych plutonów starych, modyfikowanych genetycznie przy użyciu fal radiowych amazonek-dewotek o dużym doświadczeniu bojowym (średnia wieku pow. 60 lat). Ich czeska wersja to Bojovnice Mohernej Nadajnicy, a amerykańska to U.S. Moher Corps (USMC). Stały elektorat Pisiorów.

Dziesięć przykazań moherowych beretów

 1. Ojcem jedynym był, jest i zawsze będzie Ojciec Tadeusz.
 2. Nie będziesz miał innych Ojców poza Nim.
 3. Pamiętaj, abyś każdy dzień święcił datkiem na konto Ojca Tadeusza.
 4. Nie wymieniaj nadaremno Imienia Ojca.
 5. Nie zabijaj, chyba, że Żyda, komunistę, nazistę, masona, pedała, murzyna, ateistę, lumpenliberała, gościa z Platformy, zboczeńca, metala, modernistę, satanistę, polityka albo dziennikarza GW, NIE lub TVN.
 6. Jak cudzołożysz, to tylko po ciemku.
 7. Nie kradnij – bierz przykład z Ojca Tadeusza.
 8. Nie pożądaj żony bliźniego swego, chyba że jest rozwódką.
 9. Nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego swego, chyba że to dar dla Ojca Tadeusza.
 10. Ani żadnej rzeczy, która Ojca Tadeusza jest.

6 października 2019 – Romet

Esencja polskości – romet, wińska, klapki i białe skarpety

Romet – produkowany w komunistycznej Polsce archaiczny przodek roweru, który z rowerem miał wspólną jedynie nazwę. Jest ona zmyślnym skrótem od wyrażenia rower z metalu, co miało na celu odwrócenie uwagi od jego wątpliwej wytrzymałości i zwiększyć zyski ze sprzedaży. Jego największą zaletą było to, że rzadko zabijał prowadzącego, a momentami dało się nawet na nim jeździć. Popularny szczególnie w okresie PRLu, gdzie posiadanie takowego we wsi wiązało się z iście arystokratycznym statusem. Wraz z przyjściem kapitalizmu został (na szczęście) wycofany z obiegu i od tej pory znacznie rzadziej mówi się o śmiertelnych ofiarach sobotniego wypadu za miasto.

Zastosowanie
Rometa można było kupić żonie, jeśli chciało się przejść przez rozwód z klasą, lub dzieciom, jeśli jedna z wcześniejszych wpadek negatywnie wpłynęła na jakość życia. Jeżdżąc rometem popełnić można było również samobójstwo, choć o wiele częściej śmierci zdarzały się bez woli prowadzącego. Rometa można też było komuś ukraść, jednak nie zdarzało się to zbyt często. Można nim też było po prostu kogoś rozjechać. Największą korzyścią płynącą z posiadania rometa była jednak możliwość sprzedania go na złomie, na co nie wpadło zbyt wiele osób, kierując się jego stanem oraz ceną.

3 października 2019 – TVN

Logo TVN

TVN (właśc. Tusk Vision Network lub Tefałen, a także Dzieło Szatana, Masońska Telewizja, Tusk TV, Televizja Nazistowska, ur. 3 października 1997) – polskojęzyczna[potrzebne źródło], masońska stacja telewizyjna, powstała za pieniądze bogatych niemieckich przedsiębiorców, by móc do woli naśmiewać się z sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej i religijnej Polski oraz atakować media katolickie.

Wpadka
Szkoda gadać, no ale cóż: sławetną była wpadka, kiedy to TVN wygrał przetarg na emitowanie meczów polskiej Ekstraklasy. Niski poziom komentatorów, nieciekawe wszystko i w ogóle, przyczyniło się do tego, że więcej tego błędu nie popełniono.

Kanały
By utrzymać się na rynku, należy bądź zwiększać podaż, bądź podnieść poziom jakości towaru lub usługi. Właściciele TVN wybrali to pierwsze. Zasypali rynek nowymi kanałami:

 • TVN HD – kanał TVN nadawany w jakości haj definiszyn, de facto rozdzielczość zostaje taka sama, a obraz jest sztucznie powiększany.
 • TVN 7 – powtórki powtórek telenowel meksykańskich, Wesołowskiej oraz filmów.
 • TVN24 – program pseudoinformacyjny.
 • TVN24 BiS – akcje papieru toaletowego gwałtownie spadają! Informacje w kółko na temat zamieszek/wypadków itd.

2 października 2019 – Koło Fortuny

Logo teleturnieju

Koło Fortuny (ang. Łil of Forczen, ur. 2 października 1992, zm. 1 września 1998, zmart. 29 października 2007, dobite 27 października 2009, reanimacja 10 września 2017) – teleturniej emitowany w TVP. Zaciekły konkurent Milionerów, z którymi i tak zawsze wygrywają, jeśli chodzi o oglądalność. W dzisiejszych czasach pełni konkurencję również dla dobranocki, przez co Indianie nazywają je „Wieczorynką +18”.

Zasady
Zabawa polega na kręceniu kołem i odgadywaniu haseł. Żaden gracz we wszystkich 3 rundach nie uzyskał kwoty większej niż symboliczna złotówka, ponieważ koło jest specjalnie sterowane, by każdemu trafiał się „bankrut”. Po trafieniu – jakimś cudem – kwoty pieniężnej zawodnik próbuje trafić spółgłoskę. Jeśli trafi, zdobywa wylosowaną kwotę. Jest to jednak syzyfowa praca, ponieważ zaraz trafi się „bankrut”. Kto zostanie najwięcej razy trafiony zgniłymi pomidorami rzucanymi przez publiczność, ten przechodzi do finału. Na kole, nie wiadomo po co, znajdują się różne nagrody takie jak: silnik od Zastavy, Wielki Por, lub roczny bon na talon. W latach 90. XX wieku teleturniej był spełnieniem hasła Krzysztofa Kononowicza: Nie będzie niczego!. W trakcie teleturnieju na ulicach miast i wsi nie można było spotkać żywej duszy.

1 października 2019 – Kalendarz świąt nietypowych

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu?

Kalendarz świąt nietypowych – kalendarz stworzony przez imperialistów z Ententy podczas I wojny światowej. Powstał on na użytek Cesarstwa Niemieckiego, aby ludzie świętowali tak długo i często, żeby nie mieli czasu walczyć na froncie o ojczyznę. Gromadzi on święta, które nie zostały dopuszczone przez zwykłe święta do ich kalendarzy.

Ruchome

Drugi poniedziałek stycznia – Dzień Sprzątania Biurka
Ostatnia niedziela stycznia – Światowy Dzień Trędowatych
Data ustalana przez organizatorów (I połowa lutego) – Dzień Bezpiecznego Internetu
Ostatni tydzień przed środą popielcową – Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
Przeddzień środy popielcowej – Dzień Naleśnika
Ostatni poniedziałek przed Wielkanocą – Ogólnopolski Dzień Trzeźwości
Drugi czwartek marca – Światowy Dzień Nerek
Data ustalana przez NASA (marzec) – Międzynarodowy Dzień Słońca
Równonoc wiosenna (20 lub 21 marca) – Międzynarodowy Dzień Astrologii
Ostatnia sobota marca – Godzina dla Ziemi
Marzec lub kwiecień – Światowy Dzień Pracy Socjalnej
Tydzień poprzedzający Wielki Tydzień – Tydzień Czystych Okien
Pierwsza niedziela kwietnia – Dzień Leśnika i Drzewiarza
Ostatnia niedziela kwietnia – Dzień Transportowca i Drogowca
Data ustalana przez organizatorów (maj) – Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu
Pierwszy piątek maja - Międzynarodowy Dzień Tuby