Nonsensopedia:Artykuł dnia/archiwum/maj 2019

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

31 maja 2019 – Tabaka

Nie kichaj, bo znikniesz!

Tabaka – proszek o brązowawym zabarwieniu, po którego nieprawidłowym zażyciu pieprzy się w głowie. Zażywa się go z ręki lub - bezczeszcząc tę szlachetną tradycję – z lufki przez nos. Skład jest zatajony. Powoduje uzależnienia.

Rys historyczny
Surowiec – roślina o ciemnym po obróbce kolorze – najlepiej daje się uprawiać w jakimś mrocznym i ciasnym miejscu, np. w rogu. Do tego celu najlepiej nadają się rogi krowie lub bycze. Nieznana jest dokładna historia tego gatunku, wiadomo jednakże, że pochodzi z południowych wybrzeży Australii, a w XV w. przywędrował do Europy drogą lądową. Powszechnie używa się jej do strofowania mniej zdolnych uczniów oraz jako podskładnik tajemniczego składnika X, którego Profesor Atomus użył przy tworzeniu Atomówek. Można ją także wykorzystać do celów mniej komercyjnych tj. na użytek własny.

Wciągana nosem daje chwilowe olśnienie kończące się tzw. BIG BANGIEM. Zmieszana z mąką, klejem, styropianem i czymś tam jeszcze wykorzystywana jest w produkcji pieczywa razowego. Za pomocą tabaki można uzyskać fazę, a także złapać dobrego filma.

30 maja 2019 – American Truck Simulator

Marzenie każdego gracza American Truck Simulator

American Truck Simulator – niezwykle popularny ostatnimi czasy symulator jazdy osiemnastokołowym potworem po zadupiach kraju dolarów i big maca, wydany 2 lutego 2016 roku przez czeskie studio SCS Software. Część graczy uważa ten tytuł za świetną produkcję, która pozwala na odprężenie się po ciężkim dniu pracy, natomiast drugi obóz twierdzi, że ATS to jeden wielki nudny syf, który przy okazji jest niemal kopią drugiego Euro Trucka. Inną wielką miną tej gry jest to, że twórcy naobiecywali, kasę dostali a potem zaczęli pić. W dniu premiery powinniśmy mieć do dyspozycji wszystkie stany Ameryki. Tymczasem udało się ich stworzyć na premierę zaledwie dwa, trzeci został dorzucony dopiero parę miesięcy później, a cała reszta ma zostać dodana w płatnych DLC.

Na czym to polega
Gra jest banalnie prosta: naszym celem jest wożenie ładunków z punktu A do B. Musimy przy tym uważać na uszkodzenia ładunku. Zlecenia są różne – od materiałów wybuchowych przez rzeczy o wysokiej wartości. Do wyboru do koloru. Do dyspozycji mamy trzy tryby…

29 maja 2019 – Rob Halford

Tak to wygląda...

Rob Halford (właściwie Robert John Arthur Halford, ur. 25 sierpnia 1951) – wokalista Judas Priest, gej i zapalony miłośnik motoryzacji. W ramach równouprawnienia i walki z homofobią został umieszczony na drugim miejscu najlepszych wokalistów heavymetalowych po Robercie Sadzonce.

Życiorys
Rob urodził się na zadupiu w Sutton Coldfield, gdzieś w Wielkiej Brytanii, ale gdy ujawniły się jego homoseksualne skłonności, rodzina musiała uciekać w bardziej tolerancyjne okolice w rodzaju Birmingham. Młody Robuś bardzo lubił chłopców dlatego szybko postanowił, że zostanie muzykiem rockowym, w której to dziedzinie trudniej trafić na kobiety niż na wydziale informatycznym dowolnej uczelni. Co ciekawe jego rodzice mieli inne plany – chcieli zrobić z Robusia księdza. Na szczęście w tym samym czasie poznał chłopaka swojej siostry, Iana Hilla, który przyjął go do Judas Priest, gdy tylko usłyszał jego piski. Ian i Rob odjechali razem na Harleyu i tak zaczęła się nowa era w historii hard rocka oraz wątpliwej obfitości budżetu rodziny Halfordów.

28 maja 2019 – Programowanie ekstremalne

Świeże powietrze pomaga myślom swobodnie przelewać się na klawiaturę

Programowanie ekstremalne (ang. Extreme programming, XP) – doktryna religijna i metodyka programowania mająca na celu wydajne tworzenie małych, średnich i średnio dużych „projektów wysokiego ryzyka”, czyli takich, w których nie wiadomo do końca, co się tak naprawdę robi i jak to prawidłowo zrobić. Przyświeca temu koncepcja surrealistycznej, prymitywnej rozrywki, wywodząca się z obsesyjnej obserwacji innych programów, które odniosły sukces (albo i nie).

Podstawą ekstremalnego programowania są synergia, akomodacja i mahabharata, wynikające ze stosowania rozmaitych praktyk religijno-informatycznych, które same w sobie nie mają żadnego sensu, lecz łącznie użyte zapewniają zaniknięcie jakiegokolwiek sensu pisanego kodu, co z kolei umożliwia przejście na wyższy, bardziej uduchowiony poziom programowania, charakteryzujący się brakiem prostolinijnej logiki Arystotelesa.

27 maja 2019 – Polak

Archetyp Polaka

Polak – mieszkaniec Polski, któremu nic się nie podoba, na wszystko umie umiejętnie narzekać, wyzyskiwacz, nierób i ciamajda, głęboko wierzący, ale niepraktykujący chrześcijanin. Aby być Polakiem, musi urodzić się w Polsce, w polskiej, katolickiej rodzinie i mieć żal do życia.

Zachowanie
Ulubionym zajęciem Polaka jest walka z przeważającymi siłami wroga, przeważnie w serii bezsensownych zrywów patriotycznych oraz stanie godzinami w urzędach na wzór Zakładu Upośledzonych Sierot. Ostatnio coraz popularniejszymi rozrywkami stają się emigracja i antagonizmy polityczne. Polak łatwo chwyta za szablę, choćby naprzeciwko niemu zmierzał batalion czołgów. Statystyczny Polak zamiast działać, woli się modlić, ale jeszcze chętniej kłócić się z kimś o to, kto miał dane działanie wykonać. Narzekanie jest istotną częścią w życiu Polaków. Gdy ów Polak budzi się, od razu zaczyna narzekanie się, że już nie śpi. Gdy wstanie, narzeka, że nie siedzi. I tak się zaczyna jego dzień, a kończy noc.

26 maja 2019 – Kalkulator

Typowy kalkulator

Kalkulator – urządzenie techniczne do kupienia za 5 złotych w sklepie za 4 złote, o różnym stopniu zaawansowania, które pozwala na uniknięcie nauki tabliczki mnożenia w szkołach podstawowych, znajomości sinusów w liceach i cosinusów oraz niektórych całek na studiach. Obecnie są standardowym elementem telefonów komórkowych i komputerów. Do niedawna montowano je także w zegarkach. Kalkulator jest również starszym bratem Sony Ericssonów, a w przyszłości będzie zapewne konsolą (producenci Tibii już nad tym pracują)!

Zastosowanie

 • Do rywalizacji z kolegami, komu wyjdzie większa liczba na minusie.
 • Do szybkiego obliczenia ile kosztują dwie bułki po złotówce.
 • Do sprawdzenia, co napisze, kiedy podzielimy przez zero.
 • Do przemycania ściągi na klasówkę.
 • Do obliczania pierwiastka z -1.
 • Do obliczania rachunku 2+2.
 • Do rzucania w nauczyciela.
 • Do sprawdzenia przydatności baterii.
 • Do wypchania kieszeni.

25 maja 2019 – FANDOM powered by Wikia

Ten autobus miał symbolizować szybkość hostingu na Wikii (na serwerach hawajskich).

Wikia (właśc. Wikia Powered by Fandom, Wikia powered by FANDOM FANDOM powered by Wikia) – organizacja terrorystyczna podająca się za serwis hostingowy, gdzie byle kto może założyć wiki i zbanować wszystkich, którzy z dobrego serca zechcą mu pomóc przy rozwoju. Swą sławę jako terroryści zdobywali powoli, aż w końcu 25 maja 2018 doszło do zniszczenia tamtejszych rzeczy, które były uważane za podstawy Nonsensopedii, w zamian czego podstawiono nam w ogóle niepasujące do nas bloczki, w wyniku czego spierdoliliśmy do Miraheze.

Tematyka
Wikia oferuje wiki na tak abstrakcyjne tematy, jak Open Source w Windowsie, życie i spuścizna Henryka Batuty, czy serial „Spider Riders”. Oficjalnie jest to, przy zakładaniu nowych projektów, kontrolowane przez zawsze czujnych pracowników Wikii terrorystów żądnych zysku, choć tak naprawdę nowe projekty zakładane są tak jak leci.

24 maja 2019 – Feel

Prawdziwa okładka ich albumu

pedoFeel – katowicki zespół pochodzenia rosyjskiego grający pseudo-rock, który wykorzystując chwilową naiwność 13-latek chce zbić wielką kasę i wyjechać do Niemiec na szparagi.

Teksty piosenek
Zbiór tekstów zespołu Feel powinien służyć jako poradnik „jak zdobyć serca słuchaczy za pomocą bełkotu pseudopoetyckiego?”. Najsłynniejszym cytatem, z piosenki „Jak anioła głos”, jest „w pustej szklance pomarańcze to dobytek mój”. My również zazdrościmy wokaliście dobytku, będącego bytem sprzecznym, gdyż, jak powszechnie wiadomo, szklanka nie może być pusta, jeśli są w niej pomarańcze. Wiadomo także, że nie da się wsadzić kilku pomarańczy do szklanki.

Teksty piosenek Kópichy są tak zmyślnie napisane, że jakby to puścił od tyłu (w tym przypadku backsmacking „piosenki” „Mój Dom” (czyt. „Moja Melina”) to słychać bardzo wyraźne wołanie do Szatana (czy nawet proszenie go o zgwałcenie swojej kości). Warto również wspomnieć, iż backsmackingi piosenek pedoFEELA ukazują prawdziwe oblicze ich „muzyki”. Czyli mistrzowski i niepowtarzalny kicz wszechczasów.

23 maja 2019 – Kobra Pugaczowa

Cobra w praktyce i jej polski odpowiednik

Kobra Pugaczowa (ang. Cobra Maneuver) – figura w akrobacji lotniczej, potencjalnie także w lotnictwie wojskowym, polegająca na zmuszeniu samolotu do wykonania ćwierćpętli w miejscu i powrotu do pozycji wyjściowej.

Geneza
Przełom wieków. Na salonach lotniczych Le Breguet we Francji trwa szeroko pojęte lansowanie konstrukcji lotniczych przeróżnych krajów europejskich, tzn. Kto bliżej otrze się o katastrofę. Reprezentant Rosji Wiktor Pugaczow, nudząc się w czasie lotu jeszcze w miarę nowym, bo sześcioletnim, MiG-iem 29 stwierdził, że ma rozwiązane sznurowadło. W czasie wiązania, nieco utrudnionego skutkami wczorajszej nocy, nagle spostrzega szczura, który jakimś sposobem znalazł się na pokładzie myśliwca. Ruski szarpnął się w tył, ciągnąc za sobą wolant, jego maszyna posłusznie stanęła dęba a towarzysz z MiG-a zaraz za nim omal nie zszedł na zawał. Nieszczęsne zwierzę, pozbawione oparcia w nowym ułożeniu maszyny spada Wiktorowi na gogle.

22 maja 2019 – Goci

Got w nocy

Goci (l.poj. got) – subkultura zakładająca życie w ciemności, ku chwale Mrocznego Pana lub innego bóstwa. Gotów możemy poznać po czarnym ubraniu, bladej cerze, kolczykach tu i tam, oraz wymyślnym, odpowiednio mrocznym makijażu tudzież namiastce artystycznego malunku. W Polsce największe (jednostka zagęszczenia gotów) występuje podczas Kaszel Party. Goci są myleni z emo.

Historia powstania subkultury
W starożytności istniał lud Gotów, który zniszczył cesarstwo Rzymskie do spółki z Wandalami (którzy później przekształcili się w subkulturę dresiarską) i Frankami (którzy później stali się jednostką monetarną w Szwajcarii). Lud ten dzielił się na Gotów Ostrych (pot. Ostrogotów) i Gotów, którzy mieli wizy (pot. Wizygotów). Goci z wizami pojechali do USA za chlebem, Ostrogoci nie mogli wyjechać, dlatego wkrótce przestali być tacy ostrzy, przytępięli, zmarnieli i zczernieli. Zeszli więc do podziemi i zaczęli wyznawać Czarnego Pana.

21 maja 2019 – Wspaniałe stulecie

Główna bohaterka serialu, Roksolana

Wspaniałe stulecie – turecki serial mający na celu islamizację Europy. Opowiada o morderstwach, zdradach, intrygach, dziwkach i romansach osadzonych w prawie hollywoodzkiej imitacji Imperium Osmańskiego – tematy jak z Faktu. Połączenie Mody na sukces, Gry o tron i Dynastii Tudorów. Swoją popularność wśród starszej widowni zawdzięcza trickowi lektorskiemu, polegającemu na przetłumaczeniu słowa Allah jako Bóg. Serial znany głównie z tego, że na ekranie można zobaczyć duże cycki u niejakiej Roksolany.

Fabuła
Histeoryczne opowiadanie o sułtanie Sulejmanie (Nie)Wspaniałym i jego dziwce żonie z jakiegoś zadupia. W każdym odcinku ktoś chce kogoś zabić lub go zabija. Ponadto, przewija się seks i spiskowanie. Idealny serial dla zwolenników teorii spiskowych.

Schemat typowego odcinka wygląda mniej więcej tak:

 1. Hürrem łazi zniecierpliwiona po komnacie. Po chwili wchodzi Sümbül Ağa.
 2. Sümbül Ağa przekazuje informacje i oboje coś knują.
 3. W tym czasie sułtanka matka/Sah/Fatma myśli, jak pozbyć się tej żmii Hürrem...

20 maja 2019 – Autobusy w Białymstoku

Jeden z nowocześniejszych pojazdów Białostockiej Komunikacji Miejskiej

Nie każdy wie, że nawet taka mała mieścina jak Białystok ma swoje własne linie autobusowe, zarządzane przez twór zwany Białostocką Komunikacją Miejską (skrót BKM bywa tłumaczony też jako Babcie Kopiące Młodych). Pasażerowie rzadko jeżdżą środkami komunikacji miejskiej „na milionera”, dlatego bardzo łatwo poznać turystów – zwykle to jedyne osoby w autobusie, które posiadają bilet. Kontrole zdarzają się nieczęsto, a kiedy już takowa nastąpi, zwykle dokonuje jej pojedynczy dziadek wsiadający przednimi drzwiami, któremu potrafią uciec nawet niewidomi.

Linie zwykłe

 • 1 – linia, która rzekomo dojeżdża do Zaścianek. W rzeczywistości z przystanku końcowego do wsi jest grubo ponad dwa kilometry.
 • 2 – linia „cmentarna”, nazwana tak ze względu na stan pasażerów, którzy po odbyciu dwugodzinnej podróży odkrywają, że autobus znów był źle oznakowany i czeka ich długi marsz z przystanku „Dojlidy Fabryczne” na dojlidzki cmentarz. Kiedyś obsługiwana przez prywatną firmę.

19 maja 2019 – EN57

Oryginalne malowanie EN57 z PKP SKM Trójmiasto chwilowo z pociągiem SKM WAWA

EN57 znany także jako Żółtek lub Kibel – pospolite w PKP Elektryczne Zespoły Trakcyjne Toalet (tzw. jednostki elektryczne), rozpoznawalne po charakterystycznym zapachu ubikacji wewnątrz pojazdu (stąd nazwa potoczna – kibel), samozapłonach szaf wysokiego napięcia, nie zamykających się drzwiach oraz prędkości maksymalnej 110 km/h lub 120 km/h (oczywiście tam, gdzie pozwalają na to tory i nie ma ograniczenia 20km/h z powodu przegniłych podkładów). Kible były produkowane w latach 1962–1994, co czyni je najdłużej produkowanym pojazdem szynowym na świecie. Powstały na bazie równie udanego badziewia EW55, które od kibli różniły się szeregiem udogodnień dla podróżnych między innymi brakiem stopni w drzwiach oraz drewnianymi siedziskami od których rzyć bolała po pół godzinie jazdy. Słynne wysokie kible były tak udane, że powstało aż 72 sztuki w latach 1958–1962.

18 maja 2019 – Rozmowy w toku

Program uczy zazwyczaj zakompleksione osoby podrywu

Rozmowy w tłoku toku (ur. 2000, zm. 2016) – polski talk-show, w którym Ewka Drzazga rozmawia z osobami, przy których ameba jest w stanie skonstruować broń jądrową. Jest to jedyny program w telewizji, który robi z poważnych tematów jaja.

Przebieg odcinka
Ewka omawia, o czym będzie odcinek. Zaprasza byle osobę z ulicy (która za 50 zł dała z siebie zrobić błazna) i opowiada o swoim trudnym życiu. Komentuje co jakiś czas psycholog i objaśnia, o co chodzi gościowi trudnymi słówkami z psychologii. Następnie jest jakiś pokaz, pytania ludzi itd. Czasami zaprasza się kolejną osobę. Przebieg podobny jak wcześniej. Ewka coś wyjaśnia, zaprasza osoby, które chcą się wyżalić i ośmieszyć i żegna się z widzami. I tak zawsze.

Gość
Typowy gość w programie to nastolatek, który ma życiowe problemy (kiepski problem/brak perspektyw na życie/kompleksy/pryszcz na ciele) i za 50 złotych pozwolił sobie na robienie kretyna. Czasami znajdzie się starsza osoba, która po prostu chciała sobie dorobić do renty lub emerytury. Pomimo różnic wieku, każdego uczestnika w Rozmowach w toku cechuje IQ wynoszące mniej niż 70 punktów oraz jest pokraką i ciamajdą.

17 maja 2019 – Chiny

Flaga Chin

Chiny – kameralny kraj, upchnięty między Japonią i Tybetem. Tutaj ludzie kłaniają się na ulicach obrazom wielkiego mistrza Mao Tse Tunga.

Mieszkańcy
Niziutkie, żółte ludziki, obwieszone dziesiątkami aparatów fotograficznych oraz kamer. Według połowy antropologów lud chiński to pierwszy udany eksperyment klonowania na masową skalę. Jednak według drugiej połowy to nieprawda, że wszyscy Chińczycy wyglądają tak samo. (Podobno) różnią się subtelnymi detalami, jednak znalezienie tych różnic zajmuje człowiekowi czas porównywalny z wiekiem Wszechświata... zostańmy przy pierwszej opcji. Co ciekawe sami Chińczycy doskonale rozróżniają siebie nawzajem. Naukowcy chcą wykorzystać tę zdolność do stworzenia oprogramowania poznającego przestępców po operacjach plastycznych (program już znalazł podobieństwa między zdjęciami Michaela Jacksona z dzieciństwa i tuż przed śmiercią).

16 maja 2019 – Salsa

Salsa – popularny w niektórych kręgach rodzaj tańca. Oparta jest na zasadzie gracz-komputer: partner (jest nim zwykle mężczyzna, ale nie zawsze) próbuje za pomocą różnych dostępnych mu środków przekazywania informacji (ręce, noga, słowa i in.) poinformować partnerkę (jest nią zwykle kobieta, ale nie zawsze) o tym, w jaki sposób powinna się przemieszczać. Zależnie od fantazji partnera (i stopnia zatłoczenia parkietu) dostępne są różne opcje rozgrywki.

Poziomy zatłoczenia parkietu

 1. Nieudana impreza – na sali jest obecnych pięć osób w tym: barman, dwie kelnerki, DJ oraz menadżer. Jeśli przyjdziesz na imprezę w tym czasie, parkiet jest cały Twój. Musisz wziąć jednak pod uwagę, że DJ będzie puszczał kiepską salsę (lub, co bardziej prawdopodobne, puści techno), barman będzie podawał rozwodnione piwo, kelnerki będą niemiłe. No i nie poszpanujesz.

15 maja 2019 – Gej

Oto przykład!

Gej (homo sexualistus, waginosceptyk, waginofob) – osoba niemieszkająca na wyspie Lesbos nad morzem Gejskim (przez informatyków zwanym E-gejskim). Są to osobniki płci męskiej i lubią osobniki tej samej płci. Żywią się głównie kiełbasą, bananami i parówkami, popijając to jogurtem homogenizowanym; lubią też czekoladowe rożki. Pierwszymi znakami rozpoznawczymi mogą być np.: rozbieranie się przy kolegach na basenie, imponując ptaszkiem, gimnastykowanie się przed nimi i odejście od dziewczyny, która „mieszka za daleko” (tzn. ulicę dalej).

Każdy gej posiada w domu dzwonek do drzwi, który wydaje barwne dźwięki jakiegoś ptaka, pozwala to na rozpoznanie, kiedy z przypadkową wizytą wpadnie inny gej i po otworzeniu drzwi na wstępie powie „ale ma pan fajnego ptaszka”. Geje są znienawidzeni przez ONR, MW, NOP, JKM, LPR, WC, a także dresiarze i ziomki nie przepadają za nimi. W wyniku tej presji wytworzyli swoją bojówkę zwaną Antifą.

14 maja 2019 – Tomisław Tajner

Tonio w trakcie lądowania na buli – typowej dla siebie sytuacji.

Tomisław „Tonio” Tajner (ur. 14 maja 1983 w Cieszynie) – największe beztalencie w historii polskich skoków narciarskich. Syn Apoloniusza Tajnera, prezesa PZN-u. Podróżnik.

Kariera
Karierę zaczął w wieku 9 lat. Wtedy wystąpił w pierwszych juniorskich zawodach, które wygrał tylko dlatego, że ojciec nakazał sędziemu dodanie mu dziesięciu metrów do wyniku na K20 i dać same „dwudziestki”. Od tamtej pory nic nie wygrał, gdyż podobne numery już nie przechodziły i regularnie zajmował ostatnie miejsca.

Kiedy jego tatuś został trenerem kadry polskich skoczków, Tonio dostał się do kadry A. Polo zawsze mówił, że „Tonio jest najlepszym polskim skoczkiem, ale jest chwilowo w gorszej formie”. Wygląda na to, że żyje chwilę albo ta chwila trwa całe życie, ewentualnie żyje chwilą. Kiedy od czasu do czasu zdarzyło mu się zakwalifikować do konkursu głównego z któregoś z końcowych miejsc dających awans, niemal zawsze kompromitował się na oczach widzów spadając na bulę w pierwszej serii.

13 maja 2019 – Battlefield 2

Wersja świąteczna

Battlefield 2 (czytaj betelfild tu, w skrócie BF2) – ultrarealistyczna gra z gatunku FPS, wydana wiele lat temu, lecz ciągle pozostająca jedną z najbardziej uwielbianych gier. Jak wskazuje nam nazwa, naszym głównym celem jest latanie po polu bitwy i zabijanie „tych złych. Gra osadzona jest w realiach wojny współczesnej. UWAGA! Grę utrudnić mogą gracze, którzy nie umieją grać w BF'a, tzn. nooby. Nooby mogą zabijać także swoich członków drużyny, aby polatać np. samolotem, a do arsenału cheaterów należy doliczyć m.in. aimbota, wallhacka, a także commander hacka, dzięki któremu możemy robić tzw. vehicle spam – czyli zrzucać na dowolne miejsce na mapie tysiące samochodzików. Akcja gry toczy się w 2007 r. (wiadomo dzięki mapce Wake Island 2007), kiedy to odbywa się wojna pomiędzy chińczykami, amerykańcami i mudżahedinami.

Cel gry
Cel gry jest bardzo prosty – w zależności od zespołu jakim gramy musimy doprowadzić go do zwycięstwa, pozbywając się upierdliwych wrogich graczy i przejmując/broniąc flagi na mapie.

12 maja 2019 – Grazynacore

Znane dzieło w grazynacore

Grazynacore – umowne określenie stylistyki wszystkich grafik pojawiających się na portalach społecznościowych, przesyłanych przez 40 letnie kobiety. Dowolna grafika określana jako grazynacore posiada pełno elementów przypominających o młodości przypadającej na przełomie lat 80. i 90. Grafiki w stylistyce grazynacore pełne są kwiatów, mądrości życiowych pochodzących z powieści Paula Coelho, pozdrowień, elementów występujących w systemowych ClipArtach dodanych do pierwszych wersji pakietu Office i tandety.

Etymologia nazwy gatunku
Nie do końca wiadomo, kto jako pierwszy wymyślił ten termin oraz co go skłoniło do tej nazwy. Oczywiste jest tylko to, że nazwa pochodzi od imienia Grażyna. Można tylko gdybać czy autor wykorzystał to imię, bo jest w 100% polskie (jak wiadomo, imię to wymyślił Adam Mickiewicz) czy też kierował się postacią Grażynki z Klanu, która idealnie dopasowała się pod stereotyp Polki XXI wieku. A że Grażyna Lubicz w bardzo dużym stopniu pasuje do stereotypu także głównych twórczyń obrazków w tej stylistyce…

11 maja 2019 – Patryk Jaki

Młot z młotem

Patryk Tomasz Jaki (ur. 11 maja 1985 w Opolu) – polski polityk, kandydat na prezydenta Warszawy, poseł, pierwszy dresiarz IV Rzeczypospolitej, ekspert od języka polskiego.

Biografia
Jaki urodził się w Opolu. Jak przystało na prawdziwego Opla, nie robił niczego, by wyjść z prowincjonalnego miasta w celu osiągnięcia sukcesu. W 2003 roku Patryk Jaki wstąpił do Forum Młodych PiS. Aby poczuć się lepszym politykiem, w 2006 roku przeszedł do Platformy. Po wyborach samorządowych został radnym już z nadania Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku dostał się do Sejmu. Od premiery pierwszego odcinka Bloku Ekipy uważa się za kibica Legii Warszawy.

Poglądy

 • Był za protestującymi matkami niepełnosprawnych w Sejmie.
 • Jest za finansowaniem in vitro.
 • Nie jest zwolennikiem darmowej komunikacji miejskiej.
 • Nie ma nic przeciwko Paradzie Równości, choć sam by w niej nie brał udziału.
 • Sąd jest zaniedbany od 27 lat (włączając także lata 2005–2007).

10 maja 2019 – Tortura

Wykurzanie pcheł za pomocą ognia, metoda skuteczna w stosunku do entomologów

Tortura – jedyna dająca stuprocentową skuteczność metoda śledcza, stosowana z powodzeniem od wielu wieków, polegająca na zadawaniu delikwentowi cierpienia i czekaniu aż przypomni sobie wszystkie swoje winy i drugie prawo Keplera. Używana najczęściej przez różnego rodzaju służby porządkowe, mafie, fundacje i niezależnych entuzjastów, nazywanych przez nietolerancyjną resztę społeczeństwa psychopatami. Jest to też jedna z form rozgrzewki przed wykonaniem kary śmierci. W Europie zasadniczo niestosowana, chociaż poparcie dla niej rośnie wprost proporcjonalnie do liczby ofiar zamachów terrorystycznych.

Przyczyny stosowania
Tortury zostały wymyślone w starożytności przez pomysłowych i znudzonych przedłużającymi się przesłuchaniami mezopotamskich śledczych. Doszli oni do wniosku, że jeśli podejrzany i tak umrze albo zostanie mu coś obcięte, trochę bólu przedtem nie zrobi mu różnicy.

9 maja 2019 – Unia Europejska

Nowa flaga UE

Unia Europejska (właśc. Unia Jewropejska lub Związek Socjalistycznych Republik Europejskich; rus. Союз Европейских Социалистических Республик) – związek socjalistycznych demokracji europejskich okupujący aktualnie większość kontynentu europejskiego i jednocześnie super-stan, założony przez marszałka Petain, grupa wzajemnej pomocy i dezorganizacji zrzeszająca niegdyś suwerenne państwa Europy, a także te, w wypadku których geograficzne położenie budzi wątpliwości. Głównym zadaniem Unii jest płacenie rolnikom za wstrzymanie produkcji oraz magazynowanie odpadków politycznych, gromadząc je w kontenerze o dźwięcznej nazwie Parlament Europejski.

Unia Europejska kontynuuje wielkie dzieło „jednoczących Europę”, zaraz po Ottonie III, Napoleonie, Józefie Wissarinowiczu Dżugaszwilim, Adolfie Hitlerze a także ZSRR.

W planie są jeszcze 2 kolejne supernowe: Unia azjatycka oraz Unia północne wybrzeże od tajniaków z Bilderberg.

8 maja 2019 – MEGAWONSZ9

MEGAWONSZ9.jpg

MEGAWONSZ9 – Bóg, który w przeciwieństwie do innych bogów istnieje pod postacią człowieka na ziemi. Jako pierwszy, wiarę w MEGAWENSZA9 zaczął głosić wielki Kapłan Urlich, na platformie internetowej YouTube. Najpopularniejszy, a zarazem jedyny obraz tego właśnie Boga w pełni został stworzony przez wielkiego artystę Atukana72, lecz jest to tylko jedno z jego wielu wcieleń wielokrotnie zmienianych na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie nie posiada on ciała, postanowił on został głosem, z którym - jak twierdzi Kapłan Urlich - jedyny kontakt można otrzymać przez wielce wyspecjalizowany komunikator internetowy Discord.

Jak zostać zbawionym w wierze MEGAWENSZA9?
Aby zostać poprawnie zbawionym można się spotkać z różnego rodzaju restrykcyjnymi zasadami, oto one...

7 maja 2019 – Discord

Discord Color Text Logo.svg

Discord – komunikator internetowy, dzięki któremu możesz się kontaktować ze swoimi przyjaciółmi, lub po prostu z innymi użytkownikami tego cuda. Program ten to tak naprawdę taki IRC na sterydach. Najczęściej używany przez Jutuberów, którzy chcą być bliżej swoich widzów, lecz czasami ta bliskość nie każdemu wychodzi na dobre. Discord jest darmowy. Tak! Ty też możesz w pełni samodzielnie prowadzić swój własny serwer Discord!

Najważniejsze funkcje

 • Czat tekstowy – raj dla wszystkich pokemonów;
 • Czat głosowy – możesz drzeć ryja ile wlezie dopóki nie dostaniesz bana, a w wersji optymistycznej – dopóki Cię nie wyciszą;
 • Kanały – służą do tego, aby wszystkie wiadomości na wszystkie tematy nie znajdowały się chaotycznie w jednym miejscu. Możesz na przykład pisać o tym jak bardzo kochasz Justina Biebera na takim kanale jak #spam, bo właśnie on się najbardziej do tego nadaje.

6 maja 2019 – Adam Mickiewicz

Jedno z mniej oficjalnych zdjęć wieszcza: ówczesny paparazzo uchwycił niezręczny moment, w którym Adam akurat raczył drapać się po brzuchu… Milusie.

Adam Mickiewicz (ur. 24 grudnia 1798 w Zaosiu, zm. 26 listopada 1855 w Konstantynopolu) – sławny polski skrobacz wierszy, pierwszy polski raper i mason. Białorusini utrzymują, że to wielki białoruski poeta, który pisał o Litwie po polsku. Był uwielbiany przez wszystkich licealistów. Kochał naukę, a że nie pasował z tego powodu do Polaków, wywalono go na Syberię, mając nadzieję, że tam zamarznie.

Życie
Młody Adam był niezłym cwaniakiem i nawiał do szwabów. W zemście po polsku napisał Dziadów wiedząc, że każdy będzie musiał to przeczytać, aby zdać z polskiego (ale się trochę zlitował i nie napisał wszystkich części co i tak nie przeszkadzało mu skopać numeracji dobitnie ukazując, że jako profesor nie potrafi policzyć do 4). Umieścił tam też wizerunek ojczyma Słowackiego, jako poplecznika cara, więc Słowacki w akcie zemsty napisał Kordiana, który jako przeciwieństwo Dziadów był nieskończony w 1/3 a nie w 3/4.

5 maja 2019 – WD-40

WD40 english.JPG

WD-40 – środek, który został wynaleziony w 1953 roku. Używany i produkowany do dziś w kalifornijskim San Diego.

Do czego to służy?

 • Drzwi skrzypią? Psiknij WD-40 i już są ciche!
 • Nie staje? Popsikaj swe oprzyrządowanie i stoi!
 • Komputer nie chodzi? Popsikaj go i już zapCenzura2.svgla jak sprzęt za 100000!
 • Masz bana na Nonsensopedię? Popsikaj kartofla i już możesz edytować!
 • Nie masz uprawnień admina? Psiknij biurokracie w twarz i już je masz!
 • Nie możesz się nauczyć materiału z chemii? Psiknij WD w mózg i już chłoniesz wiedzę!
 • Ból gardła? Psiknij sobie w te gardło i po bólu!
 • Na Polsacie reklama? Wyjmij antenę, psiknij złącze w telewizorze, znów włóż i oglądaj Kevina!
 • Żarówka się przepaliła? Psiknij w nią i już świeci!
 • Nie ma prądu? Psiknij w gniazdko i już jest prąd!
 • Brak internetu? Wyjmij kabelek, psiknij w złącze, włóż go spowrotem i znów jest net!
 • Drzewo pieniędzy nie chce rosnąć? Użyj WD-40 jako nawozu i już zaraz wyrośnie wielkie drzewo!
 • Chcesz zatrzymać czas? Psiknij w zegar i czas stoi!
 • Piłeś, jedziesz, a miśki organizują „Trzeźwy poniedziałek”? Psiknij sobie do ust i wyjdzie 0,00‰!