Nonsensopedia:Artykuł dnia/archiwum/lipiec 2019

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

31 lipca 2019 – Nokia 3310

Prosty przepis na Nokię 3310

Nokia 3310 – telefon wyposażony w najnowocześniejszej generacji bajery. Jest on tak nowoczesny, że firma Nokia podczas konstrukcji bała się, iż ówczesna nauka i technika nie pozwoli na szczęśliwe zakończenie prac nad prototypem.

Parametry
Posiada odporną na wstrząsy obudowę dla hardkorów Extreme touch. Na liście wyposażenia znajduje się też wyświetlacz i fikuśna klawiatura. Do niedawna twierdzono, że posiada on także kartę pamięci, ale była to tylko karta sim. Po co karta pamięci takiemu modelowi? Jeśli znudzi się pisanie SMS-ów, zawsze można pograć w węża.

Generalnie chodzi o to, że ten telefon przeżyje wszystko, łącznie z upadkiem z dziewiątego piętra, zastygnięciem w betonie i przejechaniem przez autobus przegubowy oraz traktor (potwierdzone). Zawdzięcza to technologii opartej o zmiażdżony w prasie hydraulicznej nietypowy endoszkielet z trwałego metalu, znaleziony przypadkiem przez pracownika pewnej kopalni diamentów.

30 lipca 2019 – Toaleta

Dosłownie wszędzie są toalety

Toaleta (K.I.B.E.L. (Kanalizacyjna Instalacja Buforująca Ekskrementy Ludzkie), kolokwialnie zwana miską ustępową z dolnopłukiem kompaktowym), klop, wucet, wytwórnia czekolady, sracz, ustęp, kapsuła wolności, czytelnia, pokój zwierzeń) – świątynia refleksji, obiekt, do którego ludzie wydalają kał oraz mocz. Zazwyczaj ładnie pachnie.

Różnorodność
Różnorodność toalet przyczyniła się także do powstania ich odmian, z których najpopularniejszą jest tzw. „Sranie w lesie”, w którym to ludzie wykupują bilety, by załatwić swoją fizjologiczną potrzebę na łonie natury.

Innym typem toalety jest tak zwany papierzak, który polega na spontanicznym puszczeniu klocka i szybkim przykryciu go papierem. Gdy to się robi w lesie to wygląda jak grzyb i niektórzy je zbierają, co powoduje, że czasem smażą klocki na patelni mówiąc rodzinie, że to kurki.

Gdzie to jest?
Wszędzie, np. w monopolowym, na dworcu (czyli toalety publiczne), w domu (domowe) i na polu (naturalne). Toaletę można rozpoznać po wyglądzie (brzydkie, brązowe od dziwnej substancji ściany, czasem przed wejściem znajdują się wymiociny lub degustatorzy cieczy w butelkach bez etykietki) oraz po zapachu (przyjemny dla nosa i ucha aromat kału pomieszany z zapachem moczu).

29 lipca 2019 – Wyspy Owcze

Miss Wysp Owczych a.d. 2007

Wyspy Owcze – kolonia zamorska przedmorska Danii wyłaniająca się z Morza Północnego. Jak się płynie na Islandię, to trochę w prawo i prosto. Leży na wyspach wulkanicznych, których jest tak dużo, że ilekroć ktoś chciał je policzyć, to zawsze mu się myliło. Mieszkańcy nazywani są Farerczykami, bądź Farerami, a przez kibiców piłkarskich (czyli wszystkich ludzi świata, oprócz Amerykanów) – Frajerami. Farerzy zamieszkujący archipelag stanowią mniejszość narodową, bowiem najliczniejszą grupę na wyspach stanowią owce.

Historia
Zanim wikingowie z Norwegii dostali łupnia od wikingów z Danii, postanowili, że zostaną pierwszym na świecie mocarstwem kolonialnym. Niestety, w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń (zbyt szybko odpieczętowano beczki z grogiem) zamiast do Ameryki popłynęli na północ, gdzie nie było nic, prócz Wysp Owczych. Ziemia była jeszcze wówczas płaska, więc dopłynąwszy na koniec mapy wikingowie musieli zawrócić. Grog się skończył, więc uznano, że lepsze Wyspy Owcze, niż żadne, że przynajmniej blisko, a w ogóle to komu by się chciało tłuc do Ameryki, jak nie ma już czego pić. Trzysta lat później Norwegowie urządzili sobie ustawkę z Duńczykami – po dwustu, bez sprzętu – i dostali baty, skutkiem czego Wyspy Owcze zmieniły właściciela. I tak jest do dziś.

28 lipca 2019 – Zagubieni

Zakładanie konta na Naszej Klasie przez Desmonda za pośrednictwem Locke'a

Lost, Zagubieni – amerykański serial telewizyjny J. J. Abramsa. Dorobił się wielu nagród, gromadki fanów, Lostpedii w kilku językach oraz dwóch gier, żeby fani mogli co robić czekając na nowe epizodziki.

Fabuła
Serial opowiada o losach rozbitków z samolotu, który miał przygrzmocić w WTC, ale pilotowi coś się pochachmęciło i rozwalił się na jednej z wysp na Pacyfiku. Mimo że samolot podzielił się na 3 części, ocalało 48 osób, które były bardzo rześkie i malowniczo ginęły przez 5 sezonów. Okazało się, że rozbitkowie nie są jedyni na wyspie i zaczęli się zapoznawać z tubylcami: Szalonymi naukowcami którzy mieszkali w bunkrach, ale już nie mieszkają, bo nie żyją, ale potem żyją, bo rozbitkowie przenoszą się do przeszłości, niedźwiedziami polarnymi, a także tajemniczym potworem. Pod koniec 5. sezonu, nieliczni pozostali przy życiu główni bohaterowie stwierdzili, że cały ten galimatias można o kant dupy potłuc, wskutek czego zdetonowali bombę wodorową, by cała historia nigdy im się nie przydarzyła.

27 lipca 2019 – Korea Północna

Flaga na cześć Wielkiego Wodza Wspaniałego

Korea Północna lub częściej Uri nara (우리나라), (ew. Korea Pół-mocna, ale o tym ciii), oficjalna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna – wspaniałe, najdemokratyczniejsze państwo świata, leżące gdzieś na końcu Azji z szeroko rozwiniętą kulturą. Często odbywają się tam opery. Do najbardziej znanych granych na nich utworów należą: Pieśń ku czci Wodza Wspaniałego oraz Z Wodzem i z Partią szczęśliwie przez życie.

Ustrój
Przeciętny mieszkaniec Korei Północnej jest niskim zjadaczem trawy i pracuje w obozie, który doprowadza go do agonii wyczerpania, a dzięki psychologicznym zabiegom Ukochanego Przywódcy staje się równie wzorowym członkiem partii. Za właściwy sposób spędzania czasu jest organizowanie manifestacji antyamerykańskich, parad ku chwale Stalina oraz wieców poparcia dla jedynego słusznego ustroju. Najczęściej używane przez Koreańczyków zdania to Zjednoczeniu naszego wspaniałego propagującego wolność, równość i braterstwo państwa przeszkadzają jedynie okrutne wojska amerykańskie oraz ich południowokoreańskie marionetki i Nasz Wielki Wódz Wspaniały odważnie broni naszej ojczyzny przed amerykańskim imperializmem, będąc solą w oku tych, którzy chcą nas zniewolić.

26 lipca 2019 – Kuba

Flaga Kuby. Wiemy, że trudna do narysowania

Kuba – kraj w Ameryce, miejsce wypoczynku dla prezydenta USA. Jedyne miejsce na świecie, gdzie używa się szybkowarów jako broni. Tym wszystkim zarządza Raúl Castro. Wcześniej rządził także jego brat Fidel, ale dostał zakwasów. Potem na krótko odżył gdy po sześciu miesiącach jego stary przetworzył informację, że Amerykanie chcą pogodzić się z Kubą. Potem dostał zawału i odszedł na szczęście swojego narodu. Hymn kubański to znana pioseneczka Pije Kuba do Jakuba.

Stolica
Stolicą Kuby jest Hawana. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rumu.

W USA znajduje się dokładna kopia Hawany zwana Małą Hawaną, dlatego że jest od niej dokładnie 4 razy mniejsza. Mieszkają tam Pigmeje – ludzie wywodzący się od świni (pig po łac. znaczy świnia).

Gospodarka
Przed nastaniem Fidela podstawą gospodarki Kuby były domy publiczne, kasyna i cygara. Po nastaniu Fidela do podstawowych gałęzi gospodarki Kuby zalicza się produkcję:

 • rewolucji,
 • socjalizmu,
 • trzciny cukrowej,
 • przemówień Fidela Castro,
 • cygar (głównie eksport, ponieważ Kubańczycy nie produkują zapałek i zapalniczek),
 • rumu,
 • bananów,
 • uciekinierów do USA.

25 lipca 2019 – 10 mniej ratuje życie – Zwolnij

On nie szarżuje, dlatego żyje

10 mniej ratuje życie – Zwolnij – kampania społeczna skierowana do najgorszych na świecie polskich kierowców, mająca za zadanie skłonić ich do jazdy z przepisową prędkością 50 km/h w terenie zabudowanym. Twórcą kampanii jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a na ich zlecenie stworzono dwa krótkie filmiki, które pokazują, jak kończy się wypadek przy morderczej prędkości 60 km/h.

Zderzenie z pieszym według KRBR
Na przejście dla pieszych wchodzi pieszy. Poruszający się samochodem jedzie 60 km/h – o 10 km/h za szybko. Taka prędkość powoduje, że nie jest w stanie odpowiednio wcześnie dostrzec osoby na pasach i odpowiednio zareagować. Dochodzi do zderzenia. Auto uderza w człowieka z prędkością 46 km/h, a obrażenia tym spowodowane powodują śmierć pieszego na miejscu.

24 lipca 2019 – Policja

Patrol przedwojennej polskiej Policji drogowej

Policja – największy zbrojny gang na świecie. Posiada ponad 100 000 członków w Polsce (więcej niż Pruszków i Wołomin razem wzięte), oraz miliony na świecie. Zazwyczaj używana do rozpędzania różnych manifestacji, np. meczu. Uzbrojeni w pałki, pistolety kaliber 9 mm i gwizdki. Ich pojazdy to radiowozy, lepiej rozpoznawane pod nazwą suki. Ubrani są zazwyczaj na granatowo. W przeciwieństwie do innych gangów, oni są najbardziej rozpoznawalni, głównie przez święcący żółty napis na plecach.

Policja znana jest z tego, że nigdy nie negocjuje z wrogiem, strzela od razu i nie wypłaca gotówki. Poza tym nie sprawdza amunicji i tak używa tylko pistoletów na kapiszony. Posiadają też koguty szkolone specjalnie do wykradania kiełbasy z kanapek kolegów. Policjanci przeważnie się nudzą, więc na komisariacie (wyłącznie z nudów) prostują banany (kolegów lub skazanych). Czynności te to rutyna wśród „policyjnej społeczności”. Jednym ze świąt policji jest Tłusty Czwartek.

23 lipca 2019 – Wychowanie fizyczne

Typowa, niszcząca psychikę lekcja WF-u

Wychowanie fizyczne, WF, w-f, wuef, wułef, włef – jeden z przedmiotów szkolnych. Od innych różni się tym, że dres] go lubią, bo podciąga ich średnią ocen z 1.0 do 1.5, zwykli uczniowie też, a kujony go nienawidzą ze względu na obniżanie średniej ocen z 6.0 do 5.5.

Ogół rzeczy
Nauczyciele chcieliby, aby WF kształtował postawę fair play u młodzieży, utrwalał postawy moralne w sporcie i rozwijał dzieci fizycznie. Niezbyt się to udaje, gdyż uczniowie fizycznie rozwijają się z wiekiem i podwórkiem, co uniemożliwia rozwój ruchu czystej gry w młodych mózgach. Niemniej, rola WF-u wciąż pozostaje duża – wszak czasem tylko on potrafi przyciągnąć dzieci do szkoły.

Wychowanie fizyczne w danej szkole

 • Przedszkole – ciężki trening siłowy poprzez huśtanie się i poprawianie kondycji dzięki spacerom, 3/4 przedszkolanek nie wytrzymuje takich tortur;
 • Szkoła podstawowa – pierwsze trzy klasy to gry i zabawy, np. berek biegany, siatkówka balonem lub rzut piłką palantową do kosza. W klasach 4-6 klaruje się grupa ćwiczących i niećwiczących. To okres, gdy gra się niemal wyłącznie w siatkówkę, a uczniowie szkolą się pod względem taktyki na boisku (ty, gruby – przejście!).

22 lipca 2019 – Koło

Typowe koło

Koło – obiekt nie do końca zidentyfikowany, którego jedyną pewną cechą jest okrągłość i względna płaskość, co odróżnia je od kuli.

W matmie
Matematycy twierdzą, że koło to zbiór wszystkich punktów płaszczyzny odległych od środka O o długość mniejszą lub równą promieniowi R czy coś takiego. My twierdzimy, że to jakieś pochrzanione bzdury i mamy to gdzieś.

W rzeczywistości
Koło to jest to, na czym stoi samochód i dzięki temu nie trze zadem o ziemię. Koła zwykle są obrotowe, by samochód mógł jechać. Koła posiada także każda inna rzecz przeznaczona do jeżdżenia. Gdy koło jest małe, np. w wózku na zakupy, nazywane jest kółkiem. Im koło (kółko) mniejsze, tym większa szansa na glebę na zakręcie. Trzeba więc uważać.

W historii
Budowa koła wiele się zmieniła na przestrzeni wieków. Kiedyś koła nie znano, więc jego produkcja była bardzo nieskomplikowana: po prostu tego nie robiono. Wkrótce potem, czyli bardzo dawno, ktoś wpadł na pomysł, że okrągłe rzeczy lepiej się toczą (prawdopodobnie jakiś idiota, bo nikt rozsądny na coś tak prostego by nie wpadł). I tak powstało koło.

21 lipca 2019 – CD-Action

Wydanie z 2012

CD-Action – gazeta dostępna w polskich śmietnikach w cenie 15.99 zł za sztukę. Znana jest z zamieszczania w niej starych i nudnych pełnych wersji, dem gier edukacyjnych, recenzji, niezrozumiałego bełkotu w dziale sprzętowym, cenzurowanego Action Redaction, kącików tematycznych w stylu „Poradnik działkowca” oraz wiecznych kłótni Elda z MacAbrą Niestety, Elda już nie ma, Mac Abra szuka więc kogoś innego do wyżycia się.

Działy stałe

 • Zapowiedzi – tu są opisywane produkcje, które „kiedyś” wyjdą na rynek. Może.
 • Recenzje – tu redaktorzy tej „gazety” recenzują gry i wystawiają im oceny w zależności od ilości bugów, dystrybutora lub wielkości łapówki.
 1. Skala ocen – zakres liczbowy minimalna-maksymalna ocena. Zwykle jest to od 1 do 10, ale gdy EGM ocenia gry RPG, ta skala wzrasta do 3–13.
 2. Znak antyjakości Q – najczęściej opłacalności. Tego znaku nigdy nie miała gra z City Interactive.

20 lipca 2019 – Bełchatów

Bełchatowska fabryka chmur

Bełchatów – miasto posiadające największą w Polsce i być może w Europie dziurę, która jest widoczna z kosmosu. Urzędnicy tego miasta mają tyle kasy, że co roku wstawiają nowe okna w swoich biurach.

Historia
Bełchatów istniał już od dawna, ale była to tylko zwykła wiocha, jakich w Polsce było od cholery. Jednak w latach 60., po wybuchu nielegalnej bimbrowni odkryto złoża węgla brunatnego.

Zaczęły się zjeżdżać koparki i buldożery, by wykopać dziurę, jaką dziś znamy. Obok niej zrobiono elektrownię, dzięki której mieszkańcy Bełchatowa mogą szantażować resztę Polski. To właśnie oni wyłączyli serwery Gadu-Gadu. Przynajmniej mamy największą na świecie elektrownię na węgiel brunatny, jest się czym chwalić.

W niedługim czasie Bełchatów bardzo szybko się rozrósł. Teraz w jednym miejscu można zobaczyć górala, Ślązaka i Kaszuba naraz a także gawrony grające w parku z żulami w warcaby kapslami od piwa.

19 lipca 2019 – Psyclon Nine

O tak, bycie brudasem świadczy o niezaprzeczalnej nadludzkości

Psyclon Nine (Cyklon B) – swego czasu rozwiązany amerykański zespół industrialowy, złożony niegdyś ze sprawującego rządy totalitarne nadczłowieka oraz przeważnie trzech innych członków, którzy byli jego wyrobnikami. Ich największą rolą było doradzanie królowi przy nagrywaniu kolejnych kawałków oraz odwalanie roboty przy instrumentach na koncertach. Przez 9 lat działalności wódz Bellum nie mógł zdecydować się, jaki gatunek muzyki chcą grać, więc co album był on inny. Zaczęło się dość typowo od elektroniki dla niepogodzonych ze światem samotników, a skończyło na industrial metalu dla niepogodzonych ze światem samotników na ciężkich narkotykach. Co album zmieniał się też skład zespołu, a jedynym stałym członkiem był sam wódz Nero. Zespół rozpadł się na początku 2010 roku ze względu na przedawkowanie, lecz w 2011 Nero wyszedł z fazy warzywka i wskrzesił zespół. Wówczas jednak postanowił mieć wszystko i wszystkich w dupie – ni cholery nie pilnował rozprowadzania merchu (albo pilnował aż za dobrze, nic nowego), ani tego, co dzieje się na Kickstarterze. Równie dobitnym przykładem jest wydanie w 2013 płyty, która zdecydowanie nie zasługuje na tytuł opus magnum Psyclona.

18 lipca 2019 – Poeta

Poeta kontemplujący zurbanizowaną rzeczywistość postnowoczesną

Poeta – osobnik w zaawansowanej trwałej fazie kontemplacyjnej, eremita, dusza towarzystwa, asceta, hedonista, autor wierszy, psuj wersów. Wiele teorii krytycznoliterackich, a także sami poeci, spierają się co do natury swojego powołania: jedni twierdzą, że poetą się bywa i sztuką jest być nim niezbyt często; inni, że poetą w dobrym guście byłoby nie być, kiedy jest się nim nazbyt; jeszcze inni, że poetą się jest, tak, jak jest się lekarzem, a poezja to nieustanny ostry dyżur z przerzutami; kolejni, że poetą jest tylko ten, kto opanował poezję na tyle, że przestał jej potrzebować; ostatni, że poeta to ten, który umie kraść pomysły innych poetów, a nie tylko je pożyczać (ten wtedy jest poetą postmodernistycznym, skazanym na nieradzenie sobie ze spuścizną starszych kolegów i koleżanek).

17 lipca 2019 – Radiowóz

Murzynek i jego reakcja na widok radiowozu

Radiowóz (inaczej suka) – pojazd służący do transportowania policjantów po mieście, policjantów na miejsce przestępstw, policjantów do budek z żarciem i w końcu murzynów na komisariat. Jego widok przyprawia każdego szanującego się członka ruchu JP i ACAB o dreszcze oraz mobilizuje do walki w snach tudzież marzeniach. W rzeczywistości powoduje, że spierdalają oni z zasięgu wzroku prowadzących rzucając przy tym obelgami, a czasem kamieniami. Radiowozy są dobrym celem gry w rzutki, w której rolę rzutek pełnią noże, siekiery, a czasem i inne, zmyślne rzeczy. Na tyłach suk, mieści się miły i zgrabny pokoik, w którym przelewają się młodzieńcze łzy oraz z którego dochodzi wiele uprzejmych słów adresowanych do siedzących w kabinie stróżów prawa.

Radiowozy w Polsce
W Polsce rolę radiowozów przez długi czas odgrywały stare, dobre Poldki, lecz z czasem bandyci zaczęli szybciej uciekać pieszo niż policja goniła ich w samochodzie i w związku z tym wymieniono ja na nowe Ople Astry, a nawet Alfy Romeo.

16 lipca 2019 – Koleje Śląskie

Pociąg z Gliwic do Częstochowy

Koleje Śląskie znane także jako Kuleje Ślunskie lub Nowe Przewozy Regionalne – najbardziej rozpoznawalny przewoźnik na Śląsku, ale tylko na tym górnym – ten dolny ma swoje własne koleje. Według ślonzoków ich jest lepsze, co zwykle nie jest prawdą. Ten regionalny przewoźnik niestety ma tendencję do zatrzymywania swoich pociągów przy każdej stacji, każdym drzewie i każdej wsi, co jest wkuCenzura2.svgające dla osób, które chcą szybko dojechać do pracy. Jednak mają także zaletę – nie należą i nigdy nie należały do grupy Poczekaj, Kiedyś Przyjedzie, co pozytywnie wpływa na sposób prowadzenia ich pociągów. Te o dziwo są zwykle punktualne, jednak, co bardziej dziwi, nie zadowala to pasażerów.

Historia
Dawno, dawno temu, na Ślunsku działały tak zwane Przewozy Regionalne, które traktowały pasażerów z bardzo wielkim szacunkiem. Rozdawały im pełne pakiety darmowych minut rozmów w postaci opóźnień, ale wszyscy mieli je gdzieś i chętnie gadali za friko. Pociągi jakie jeździły, takie jeździły – głównie kibelki lub takie tradycyjne z lokomotywą i (często piętrowymi) wagonami.

15 lipca 2019 – Telefon komórkowy

Najnowszy dostępny model telefonu komórkowego CRT

Telefon komórkowy (także: komórka, komórofon) – oficjalnie: przenośny aparat fotograficzny, wyposażony także w aparat telefoniczny, GPS, MP3 i telewizję satelitarną. W rzeczywistości jest to jeden ze zrealizowanych projektów Imperialistów, dążących do przejęcia kontroli nad ludźmi, a w efekcie kontroli nad światem.

Początki
Idea urządzenia umożliwiającego kontrolę nad ludźmi narodziła się w latach 40. XX w. Wtedy to na ziemię w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach spadł latający talerz z nieznanymi wcześniej ludziom ani nauce istotami w środku. Nie byłoby może w tym nic dziwnego (nie takie rzeczy spadały z kosmosu na ziemię), gdyby nie fakt, że z głów owych istot wystawały dwie antenki promieniujące w zakresie fal GSM 900, GSM 1800 i GSM 1900 (zjawisko to nazwane zostało później „tribandem”).

14 lipca 2019 – Opowiadanie

Wujek Joe też pisał opowiadania

Opowiadanie – jednowątkowy utwór pisany prozą. Jego tworzeniem zajmują się doświadczeni i mądrzy pisarze, którzy mają do przekazania swoje zdanie na temat ściśle określonego problemu. Przynajmniej tak to wygląda w teorii, bo w praktyce…

Co z tą praktyką?
Z praktyką jest niestety o wiele gorzej. Aby zrozumieć w pełni genezę problemu, należy cofnąć się do grudnia roku 1932, gdy Robert E. Howard napisał pierwsze opowiadanie, którego bohaterem był niejaki Conan. Jak łatwo wywnioskować z przytoczonego linku, fabuła owego tekstu, a także kilkuset (kilku tysięcy?) następnych, nie była zbyt skomplikowana.

Skoro tak, wielu ludzi piszących do tej pory wyłącznie dla poprawy zapełnienia własnych szuflad, postanowiło zabrać się za tworzenie na poważnie. Na szczęście czytelników chronili dobrzy ludzie zwani redaktorami (wersja dla niedoszłych pisarzy: te wstrętne uzależnione od kawy i papierosów grube świnie), którzy w najlepszym wypadku odsyłali teksty z powrotem do autorów.

13 lipca 2019 – Czarnogóra

Mapa Czarnogóry

Czarnogóra, Republika Czarnogóry (serb. Ćrna Gora, ros. Чёрныя Гора, ang. Montenegro, pol. Czorna Góra) – małe państwo mające wiele nazw. Bez dewizy. Czarnogóra znajduje się w Europie i zaśmieca 13 812 km² jej powierzchni. W Czarnogórze mieszkają 646 258,777754 osoby. Stolicą jest Cernogorickie Sćytić ca tech pićkóv z Beogradu dag ćerpią. Państwo, o którym mowa, leży nad Morzem Adriatyckim, które systematycznie zanieczyszcza. Z tego właśnie powodu w Czarnogórze nie istnieje rybołówstwo morskie.

Zwyczaje w Czarnogórze
Każdy Czarnogórzec pięć razy dziennie jest wzywany ze szczytu Czarnej Góry do rzucania obelg w stronę Serbii. Zwyczaj ten wywodzi się od religii powstałej w 1991 roku, zwanej Montenegryzmem. Założył ją jeden z serbskich separatystów. Jest oparta na bazie islamu i chrześcijaństwa. W skrócie: Czarnogórcy wierzą, iż Bóg jest Czarnogórcem, a szatan Serbem. W związku z tym, ich podstawowy dogmat nakazuje rytualne serbobicie. Dzień serbobicia przypada na chrześcijańskie Święto Zmarłych. Wtedy Czarnogórcy masowo przekraczają granicę Serbii, porywają Serbów, zaciągają ich do Czarnogóry i nabijają żywcem na płoty.

12 lipca 2019 – SuperEs

Najmniej lubiany boss 36i6 właśnie leci, żeby NIE pomagać

SuperEs – superbohater, następca TurboDymoMana, wynajęty przez 36i6, aby udowodnić światu, że wszystko ma swój koniec, a SMSy w 36i6 nie. W jednej z reklam pokazane jest jak w brutalny sposób niszczy TurboDymoMana, lecz Polkomtel zapewnia, iż jest to wyreżyserowana scena, a bohaterowie pozostają przyjaciółmi.

Pierwsze Wejście
TurboDymoMan pokazuje tobie fucka małym palcem siedząc obok drzwi. Nagle drzwi otwierają się z dużą siłą miażdżąc bohatera. W blasku światła pojawia się SuperEs i wypowiada pierwsze słowa, których nie ma dużo, bo większość wypowiada narrator.

Cechy charakterystyczne

 • Nieużywany
 • Nieograniczony
 • Nieobliczalny
 • Niewyczerpalny
 • Nieprzewidywalny
 • Nieprzebrany
 • Nieżyw
 • Niemartwy
 • Niepalny
 • Niepłodny
 • Niezrównoważony
 • Niemożliwy
 • Niemądry
 • Nienormalny
 • Niefajny
 • Nietrzeźwy
 • Nieczysty
 • Niecenzurowany
 • Niepodręczny
 • Nieporęczny
 • Nieprzyjacielski
 • Niekoleżeński
 • Nietowarzyski

11 lipca 2019 – Skylab

Jak każda misja NASA, tak i ta musiała mieć własne logo

Skylab – wielka kupa złomu, pieszczotliwie nazywana stacją dupliczną, która w latach 70. XX wieku bezczelnie fruwała po orbicie, mieszcząc wewnątrz maksimum do 3 astronautów, którzy byli tam nękani przez amerykańskich naukowców różnego rodzaju torturami, po to by nie zasłabli, a także zatrudnieni do odwalania za nich roboty z eksperymentami wszelakiej maści.

Budowa
Jak podają archiwa NASA, Skylab powstał na bazie sprzętu z programu Apollo, a konkretnie z 2 jego części: lądownika i członu górnego rakiet Saturn. Kadłub członu obłożono izolacją i osłoną przeciw śmieciom w kosmosie, a także dołożono 2 rozkładane solarki. Z zbiornika na wodór zrobiono wielki kubeł na śmieci, a w miejscu zbiornika na tlen urządzono laboratorium oraz przestrzeń mieszkalną. Dołożono również wielką śluzę powietrzną, żeby można było w ciasnym kombinezonie przypiętym w chCenzura2.svg długą pępowiną siedzieć na kadłubie stacji i gapić się na Ziemię. Z lądownika księżycowego zrobiono cuś w rodzaju teleskopu, żeby można było cykać fotki kometom, gwiazdom i innym ciałom niebieskim.

10 lipca 2019 – Wegetarianizm

Wegeterianin po roku diety

Wegetarianizm – dieta polegająca na wyłącznym spożywaniu naci pietruszki, kiełków sojowych, otrębów i jabłek.

Ludzi wyznających tę zbrodniczą tezę na temat prowadzenia życia nazywa się wegetarianami; cechują się oni nieproporcjonalnością ciała (albo są mikrzy i można im złamać kręgosłupy w palcach, albo łatwiej ich przeskoczyć, niż obejść), odrzucaniem teorii ewolucji oraz brakiem podstawowej wiedzy w dziedzinie ekonomii. Wegetarian uznaje się za naturalnych wrogów ekologów, którzy każą chronić przyrodę, niż ją konsumować (z troski o przyrodę sami by nic nie jedli).

Wodzem wszystkich wegetarian jest wielki Soja, który swoim wyglądem z czasem zaczął przypominać mięso, mleko albo inny produkt spożywczy (z którym tak naprawdę niewiele ma wspólnego). Spożycie takiego produktu u normalnego człowieka kończy się halucynacjami lub odruchem wymiotnym.

Wegetarianizm bywa też uznawany niejednokrotnie za chorobę o podłożu psychicznym, bo ludzie nim owładnięci mają w zwyczaju częste bredzenie na temat dbania o zdrowie, o czym zazwyczaj nie mają zielonego pojęcia. Twierdzą, że wyeliminowanie tłuszczy zwierzęcych jest bardzo zdrowotne, czemu zaprzeczy byle babcia, lekarz, bądź menel zagryzający wódkę jakimś mięsem.

9 lipca 2019 – Sailor Moon

Masońskie logo serialu

Sailor Moon (pol. Czarodziejka z Księżyca – stan tłumacza w trakcie przekładania tytułu do dziś pozostaje nieznany) – komiks mangowy, na podstawie którego powstał 200-odcinkowy serial anime (prawdopodobnie w rzeczywistości odcinków tych było znacznie więcej). O „Sailor Moon” mówi się, że to taki „Dragon Ball” dla dziewczynek.

Informacje zbyt ogólne
Bohaterkami są wojowniczki rasy japońskiej, charakteryzujące się mundurkami szkolnymi, przewlekłą anoreksją i – w większości przypadków – fryzurami nieprzeciętnych rozmiarów. Podobno walczą o prawo i sprawiedliwość, ale powszechnie wiadomo, że pod przykrywką tych wzniosłych słów kryje się główny cel serialu, jakim jest masońska demoralizacja dzieci. Połowę postaci stanowią homoseksualiści, transwestyci, pedofile, zoofile itp. Obojnaki i związki nieletnich z nieistniejącymi ssakami parzystokopytnymi, zwanymi dalej jednorożcami, to dla nieletnich bohaterów serialu chleb powszedni.

8 lipca 2019 – Wesele (dramat)

Taki sznur jest dużo droższy od rogu, więc Jasiek wyszedł w rezultacie na plus

Wesele – sklecona w 1901 roku książka autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, opisująca wesele polskiego poety, Lucjana Rydla, na którym autor był obecny i co najciekawsze, nie spożywał na nim alkoholu. Dramat ten jest nietypową lekturą szkolną, gdyż uczniowie, zazwyczaj omijający opisy przyrody w książkach, w tym wypadku omijają dialogi, zadawałając się samymi didaskaliami i okładką.

Geneza utworu
W 1900 roku Lucjan Rydel, zgodnie z panującą wówczas modą poszedł na pierwszą lepszą podkrakowską wieś i nakazał wyjść na główny plac wszystkim kobietom w przedziale wiekowym od 12 do 30 lat. Następnie zasłonił sobie oczy dekadenckim szalem i złapał za pierś losową kobietę, obierając ją sobie za żonę. Wesele miało odbyć się w domu starego Tetmajera w Bronowicach.

Na wesele została zaproszona krakowska elita pisarska, siedząca zazwyczaj w kawiarniach i burdelach, rozmyślając tam nad sensem życia i smakiem jakże popularnego w tamtych czasach absyntu. Oprócz artystów i grubych ryb, zaproszeni zostali także miejscowi chłopi, którzy byli ciekawostką dla nieznających życia na wsi, choć chętnie go opisujących pisarzy.

7 lipca 2019 – Bollywood

Charakterystyczne, barwne plakaty reklamujące alkohol są jedną z atrakcji Bombaju

Bollywood – potoczna nazwa przemysłu filmowego Indii. Daje on pracę ponad połowie populacji tego kraju. Corocznie ginie na drogach produkuje się ponad tysiąc filmów, włączając w to Tollywood, Kollywood, Mollywood i inne -ollywoody jakie stworzono w Indiach jeszcze w czasie miłościwego panowania Anglików.

Każdy film, jak powiedziała znana Bollywoodzka aktorka Beata Tyszkiewicz, kręcony jest przez co najmniej siedem lat. Wg innych źródeł we wszystkich tych filmach główną rolę gra Szaruk Khan. Filmy bollywoodzkie dzielą się na wiele gatunków: historyczna historia miłosna, prosta historia miłosna, epicka historia miłosna, tragikomiczna historia miłosna, dramatyczna historia miłosna, prawdziwa historia miłosna, zagadkowa historia miłosna, nieprawdopodobna historia miłosna.

W każdym filmie bollywoodzkim występuje co najmniej jedna gwiazda światowego formatu, choćby przez 15 sekund, dzięki temu każdy obraz ma szansę przebić się na rynki zagraniczne.

6 lipca 2019 – Tetris

AI w Tetrisie (kwadrat do gry od tyłu)

Tetris (ros. Тетрис) – radziecka gra komputerowa stworzona w 1985 roku przez Aleksieja Pażytnowa, który prawdopodobnie oberwał cegłą w głowę. Chociaż była jednym z najbardziej neutralnych tworów Związku Radzieckiego, znacząco przyczyniła się do propagowania komunizmu. Była to wina marketingowców, którzy nie potrafili znaleźć innego argumentu nakłaniającego jednoznacznie do zakupu programu, niż to, że pochodził z największego mocarstwa na świecie. Przynajmniej później system rządzenia w Związku został przez pół świata potępiony, gdyż uznano, że gdyby Tetris nie musiał przejść na własność państwa, jego autor byłby teraz prawdopodobnie osobowością kroju Billa Gatesa.

Rozgrywka
Gra polega na ustawianiu spadających klocków w rzędy, które zaraz znikają. Ot, koniec, kropka. Zostało to jednak utrudnione na większość możliwych sposobów. Najbardziej zauważalny jest ten, że jeden rząd składa się z dziesięciu kratek, a jeden klocek z maksymalnie czterech, i to połączonych ze sobą w siedem różnych figur. Dodatkowo klocek z czterech klatek w linii prostej zdarza się dość rzadko. Ponadto gra wykazuje zawsze coś w rodzaju sztucznej inteligencji.

5 lipca 2019 – United States Marine Corps

Próba zespołu

United States Marine Corps (Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, krócej Marines) – sadystyczna formacja wojskowa, której specjalizacją jest strzelanie we wszystko, co się rusza (komunistów, Azjatów i Arabów) a także, dla świętego spokoju swoich przywódców, także w to, co się nie rusza.

Istota
Cały pic polega nad tym, że na lądzie US Marines podlegają władzy regulaminowi US Army, a jak się ich załaduje na statek, np. na taki wypasiony lotniskowiec, to wtedy słuchają się regulaminu US Navy i nie mogą pyskować oficerom na mostku. Jest to dla żołnierzy podwójny przerąb, ale przynajmniej szkolą ich porządniej niż tych nieuków z US Army.

US Marines znana jest także z największych przelewów krwi na rzecz amerykańskiego społeczeństwa, konkretniej dla jego wąskich warstw i elit politycznych, polujących na ropę. W związku z tym, że US Army jest zbyt patriotyczna i za głupia na byle rozwałki, rząd USA coraz częściej wynajmuje właśnie Marines i tak oto piechota morska US walczy dzisiaj 300 km od wybrzeży.

4 lipca 2019 – Bronisław Komorowski

Dźeń f pracy

Bronisłaf „Litfin” Marja Karol chrabia (w okresie wyboruw) (Red)Bul-Komorofski z Komorowa cherbu Kurczak-psełdo-Komoruski (ur. 4 czerwca 1952 w Oborniku całej Polsce) – Oficzjalny Shogón Polzgi, prawa renka lewej stopy Donalda, poseł, były feldmarszałeg Sejmu, były minister, peuni obowionski prezydęta został shogónem. Każdom wolnom hfile spendza na pielengnowaniu sfojego majestatycznego wonsika. W ostatnim dńó peunienja fónkcji marszauka Sejmu pżyznał sobie premie – wiendz powinien być premierem, a nie prezydętem, ale co tam nic straconego. Premierem zostanie, gdy znódźi mu się byće prezydętem. Peunienje obowionskuf prezydenta spodobało mó śe na tyle, rze 4 lipca 2010 został prezydętem i bendźe peunić je dalej. Jest pierfszym prezydętem marionetko. Postanowił nie fprowadzadź sie do Pałacu Prezydenckiego, lecz do muzełum – Belwederó, gdźe ma bydź jednym z eksponatuf. Sfoje użendowanie rospoczoł od rozdyzponowańa cauego zapasu orderuf Orła Bjałego. 24 maia 2015 roku pszegrał w wyborach prezydenckich z niejakim Andżejem Dódą, pomimo isz wspierały go takie gfiazdy jak: Agnieżka Holant i Tomaż Karolak. Jego pobyt w belwedeże dopiegł końca 6 śerpnia 2015 roku.

3 lipca 2019 – Nic

Zdjęcie przedstawiające nic na białym tle

Nic (Nieudana Imitacja Czegoś) – takie coś, które nie jest niczym, bo jest niczym. Nic jest więc po prostu czymś, co jest czymś, a jednocześnie jest niczym, więc można powiedzieć że tego nie ma, chociaż wszyscy twierdzą, że jest to coś. Przykładowe nic:

 • pół litra na dwóch;
 • zależnie od kursu NBP ok. 1000 złotych, jak twierdzi pewna pani z „Kilera”: Trzysta dolarów? Co ja sobie za to kupię? Waciki?!?
 • karta pamięci 512MB;
 • pierwszy level w Tibii;
 • jedno piwko;
 • /dev/null;
 •      ;
 • about:blank;
 • błąd 404;
 • spacja.

Dylemat niczego
Skąd wzięło się nic? No powiedz? Skoro przed Bogiem nie było niczego, to nie mogło być tego niczego, bo przecież jak niczego to i Boga, a to „Bóg stworzył wszystko”, czyli też NIC. Więc jeśli już to nic było przed Bogiem, to jak wyglądało? Nie mogło być czarne, ani białe, ani żadne, bo Bóg stworzył wygląd.
Co było przed Bogiem?

2 lipca 2019 – UFO

Pamiętaj! Wielki Brat patrzy! Czytasz ten artykuł na własną odpowiedzialność! Jeżeli nie jesteś na to gotowy, zamknij tę stronę i na nią nie wracaj.
A jednak!

UFO (ang. Uniden… undidyn… Unbelievable Flying Object; pol. NOL – Niezif… niezidentf… Niewiadomojaki Obiekt Latający, lub Ułomnie Fruwający Obiekt ewentualnie Utajony Funkcjonariusz Ormo) – jakieś kulki albo dyski, często wypełzają z nich kosmici. Nie wiedzieć dlaczego, bardzo lubią przelatywać nad USA i Meksykiem, od czasu do czasu wpadają na kwadrans do Polski.

Przed spotkaniem z UFO skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą lub swoim dilerem, gdyż każdy ufoludek może być tylko wymysłem twojej wyobraźni.

Charakterystyka UFO

 • Latają z nadświetlną prędkością (więc jak niby można je dostrzec?).
 • Są niewidzialne (ale coś słabo, bo i tak wszyscy je obserwują, czyżby im akumulator szwankował?).
 • Latają bez jakiegokolwiek dźwięku (a ludzie gapią się w niebo bo lubią, a tu nagle zauważają UFO, co za zbieg okoliczności).
 • Latają bez jakichkolwiek uprawnień do latania.
 • Porywają ludzi (pomysł wzięty od Cyganów).
 • Czasami latają po pijaku, czyli zygzakowato.
 • Często nie istnieją.

1 lipca 2019 – Bitwa nad Sommą

Hawthorn Ridge Redoubt mine (1 July 1916) 1.jpg

Bitwa nad Sommą – największe masowe spotkanie fanów gry I wojna światowa, a następnie największy event, jaki się pojawił w tejże grze, powód bitwy pod Verdun, chrzest bojowy czołgów, przyczyna zrównania kilku wiosek z ziemią oraz zniszczenia tabelki na prawo, jedno z wydarzeń zwiastujących koniec Internetu świata wojny. Owo spotkanie odbyło się dnia 1 lipca roku 1916, ale ze względu na problem przechwycenia tutejszego Pokemona pewne problemy na tle nacjonalistycznym przedłużyło się aż do 18 listopada.

Geneza
A wszystko zaczęło się... no właśnie, nie wiadomo dokładnie kiedy. Za umowną datę bierze się rok 1915, kiedy to wojska brytyjsko-francuskie się zablokowały chowając się w okopach i strzelając do siebie nawzajem. Sytuacja wyglądała dość zabawnie, ale to się zmieniło, kiedy zaczęto używać artylerii oraz kazano wszystkim (mówiąc wprost) wypCenzura2.svglać z okopów i biec prosto na przeciwnika. No, wyniku tej potyczki każdy może się domyślić.