Nonsensopedia:Artykuł dnia/archiwum/czerwiec 2019

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

30 czerwca 2019 – Adam Nawałka

Ale co ty mnie tu pierdzielisz, jaki Teodorczyk w ataku? Że niby Lewego mam zdjąć?

Adam Nawałka (ur. 23 października 1957 w Krakowie) – polski cudotwórca specjalizujący się w uzdrawianiu piłkarskich reprezentacji, ze szczególnym uwzględnieniem tych ubranych na biało-czerwono. Ponadto dozgonny dłużnik Roberta Lewandowskiego.

Kariera piłkarska
W młodości Adam Nawałka coś tam nawet sobie pokopał, i nie chodzi bynajmniej o grządki w ogródku u mamy. W sumie co miał innego do roboty, w latach siedemdziesiątych internet to był taki luksus, że większość skromnych, prostych ludzi nawet o nim nie słyszała. Więc skoro nie mógł edytować Nonsensopedii, to kopał piłkę. Wychodziło mu to na tyle nieźle, że zainteresowała się nim sama Wisła Kraków, w której spędził zresztą większość kariery.

Kiedy Adasiowi znudziło się cięcie powietrza maczetami, wyjechał do Stanów, gdzie mógł zamienić broń białą na pistolet kalibru 9 mm. Współcześnie nowy klub zapłaciłby Wiśle jakoś z dziesięć milionów dolarów – ale ponieważ to były jeszcze lepsze czasy, targu dobito za osiem rolek papieru toaletowego, trzy kilo papryki i cztery bułki do hot dogów.

29 czerwca 2019 – World of Tanks

World of Tanks od innych gier odróżnia możliwość zestrzelenia minimapy

World of Tanks – symulator gry MMO wyprodukowany przez Rusków Białorusinów. Opiera się na zasadach Free to play Pay to win. Polega na komputerowym symulowaniu napieprzania się czołgami przez dwie drużyny, aż jedna z nich zostanie całkowicie zniszczona lub jedna z ekip przejmie bazę drugiej. Graczowi wydaje się, że ma wpływ na wynik gry (nic bardziej mylnego). W grze istnieje multum czołgów do wyboru (które trzeba najpierw odblokować) podzielonych na typy, kraje i poziomy. Są też ciekawsze tryby rozrywki – od bitwy losowej, przez kompanię aż do wojny klanów.

Rozgrywka
Na początku przygody z tą zacną grą dostajemy po jednym dupiastym, najsłabszym, i przestarzałym lekkim czołgu z pierwszego poziomu (niektóre pamiętają czasy I wojny światowej) od każdego z państw. W miarę zbierania kredytów i XP ulepszamy czołgi, a później kupujemy (nareszcie!) nowe i lepsze z II poziomu. I tak w kółko, zbieramy kredyty i XP w bitwach na ulepszenia i czołgi.

28 czerwca 2019 – Poznań

Herb Poznania przedstawiający jego patronōw: Jana Kulczyka oraz Ryszarda Grobelnego

Poznan̄ (niem. Pyrkenstadt) – najbardziej rozwinięta metropolia w całej Pyrlandii, gdzie swoją siedzibę ma klub Lecha Poznan̄. Znane też jako miasto hau-hau. Działem filozofii zajmującym się tym miastem jest epistemologia.

Atrakcje turystyczne

 • Poznan̄ w wakacje – skromne szanse, że spotkasz w nim jakąś formę inteligentnego życia;
 • Wojujące na rynku Kozły Zegarowe;
 • Ławica, czyli lotnisko z samolotami;
 • Chlebak nadziany pociągami;
 • Polibuda – jak sama nazwa wskazuje miejsce złożone z wielu bud. Niektōrzy uważają, że jest także miejscem dla desperatōw szukających kurtyzan i innych pięknych kobiet;
 • Ekonomicieskij Uniwiersitet – szkoła komunistycznych ekonomistōw położona w samym centrum metropolii;
 • Bema – najlepszy bazar na świecie, głōwną atrakcją są starsi panowie w ciemnych kurtkach, ktōrzy pomimo braku towaru tanio załatwią wszystko. Wszyscy uważają, ze jest to lepsze miejsce niż Stadion X-lecia w Warszawie;
 • Międzynarodowe Targi Poznan̄skie;

27 czerwca 2019 – Mazda 323F

No i proszę… Wystarczy umyć i już wartość auta rośnie dwukrotnie

Mazda 323F – japoński samochód osobowy produkowany w latach 1994-1998 (inaczej: wersja BA), przeznaczony do przewozu maksymalnie pięciu osób z kilkoma workami ziemniaków w bagażniku. Swoją drugą młodość przeżyło w latach 2011-2013, gdy starszym Polakom znudziło się ściąganie do kraju zdezelowanych audic, beemek i meroli, a młodsi odkryli, że japońskie auta znacznie lepiej znoszą „pizdowanie” niż rodzime cuda techniki.

Opis konstrukcji
Nadwozie
Jak w każdym japońskim aucie należącym do klasy kompaktów, wnętrze jest za małe dla przeciętnego europejskiego mężczyzny nastolatka, i w sam raz dla przeciętnej europejskiej kobiety. Każda istota o większych gabarytach skończy z wytartą głową podsufitką, spodniami przetartymi od kierownicy i bólem lewej ręki spowodowanym ciągłym przyciskaniem jej do drzwi.

26 czerwca 2019 – Marihuana

Akademicka wersja Facebooka

Marihuana – roślina uprawiana masowo na działkach oraz parapetach, pod lampką biurową i w obudowach komputerów. Jej umięśnione liście przypominają palce u nogi, służy do łapania filmów. Nadaje się do nadziewania blantów, ciasteczek. Najlepiej i najszybciej rozwija się w towarzystwie orzechowca i Boba Marleya. Niedobór marihuany może spowodować pojawieniu się czarno-białych kropek, kresek i pasków na dłoniach. Po zapaleniu tej rośliny Boga jesteśmy w jego własnym raju, albo oddajemy naturze nasz obiad.

Historia
Geneza Marihuany została zapisana w wielu księgach, również w tych stanowiących podstawy wielkich religii, w tym w Biblii. Według każdej z tych ksiąg, zioło zostało zesłane przez wyznawane bóstwo w 3 dniu. Właściwości tej niewinnie wyglądającej roślinki zostały odkryte już po kilku dniach. Szybko zauważono, że Marysia jest środkiem silnie pobudzającym i blokującym możliwość śmiechu.

Wszystkie dzieła literackie, a szczególnie poetyckie, zawierają dowody na zażywanie marihuany przez autorów. Z tego powodu traci sens często zadawane pytanie na lekcjach języka polskiego, które brzmi Co miał na myśli autor….

25 czerwca 2019 – Białołęka

Białołęka według Wyroczni…

Białołęka – centralna i najbardziej rozwinięta komunikacyjnie część Warszawy. Jest to jedna z najrozleglejszych dzielnic. Organizowano nawet wyprawy na koniec Białołęki, ale nikomu się nie udało tam dotrzeć. Zaliczana do Warszawy, choć położona jest dalej od centrum niż miasto Łomianki.

Historia
Jeszcze pięćdziesiąt lat temu nic tam nie było, poza renesansowym gotyckim kościołem na Tarchominie. Ku nieszczęściu Warszawy, te pola i nieużytki musiały zostać przyłączone do stolicy. Kiedyś walnęli tam ciepłownię, a teraz walą tam zajefajne–jak–plecak kostka osiedla. Dzięki promocyjnym cenom na mieszkania, wielu „osadników” z głębokiej prowincji, może nazywać się warszawiakami.

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, obiecywała zniesienie obowiązku wizowego dla mieszkańców Białołęki. Brak danych, czy obietnica ta została spełniona.

24 czerwca 2019 – Masoneria

Pamiętaj! Wielki Brat patrzy! Czytasz ten artykuł na własną odpowiedzialność! Jeżeli nie jesteś na to gotowy, zamknij tę stronę i na nią nie wracaj.
Masony i spółka – solidna firma murarska

Masoneria (wolnomularstwo, sztuka królewska, homo masonous) – okropna organizacja, mająca na celu zniszczenie ogólnoświatowego ładu na całym świecie i wprowadzenie tam swoich ciemnych, zaplutych i straszliwych interesów. Wraz ze złymi Żydami i komunistami chcą przejąć władzę nad światem. Hitler w Niemczech wydał walkę jednym i drugim, oraz trzecim i zakończyłaby się ona jego sukcesem, gdyby nie działania Kościoła Katolickiego, który przerażony zachwianiem równowagi światowej przez rozpoczęcie ataku przez Niemcy na ZSRR, nakazał udzielenie pomocy przez bogobojnych aliantów temu ostatniemu. Wybierając mniejsze zło ocalił większość masonów przed eksterminacją, zachowując jednocześnie twarz, która potrzebna mu była na późniejsze lata zimnej wojny, by wreszcie – wiecznie zrelaksowany Jan 23 – doprowadził do spadku napięcia wywołanego paranoidalnym lękiem przed odwiecznem wrogiem Kościoła Świętego.

23 czerwca 2019 – Plotkara

Bijące luksusem i przepychem logo

Plotkara (ang. Gossip Girl) – młodzieżowy serial telewizyjny, stworzony na podstawie książki o tym samym tytule, opowiadający o losach bogatych nastolatków, którym poprzewracało się w dupie. Dzięki występowaniu takich elementów, jak piękne dziewczyny ubrane w drogie stroje, pedały przystojni, gustownie ubrani chłopcy, wszechobecne intrygi i romanse, lejący się litrami alkohol i wciągane kilogramami narkotyki, serial zyskał wielką popularność wśród dziewczyn w wieku 13–17, w skrajnych przypadkach nawet do 18 czy 20 lat. W Polsce uzyskał popularność, dzięki Tefałenowi, który puścił kilka odcinków.

Bohaterowie

 • Plotkara – postać tytułowa. Nikt jej nigdy nie widział, nikt nie wie kim tak naprawdę jest, ale wszyscy czytają jej stronę, w której opisuje życie elity Manhattanu i tak się składa, że robi to nie ruszając się z domu. Informacje zamieszczane na swojej stronie dostaje w e-mailach od swoich służek. Maile zawsze opatrzone są zdjęciami, które mimo iż robione telefonem, zza krzaków i pod światło, w max rozdzielczości mają profesjonalną jakość i rozdzielczość co najmniej 5Mpx.

22 czerwca 2019 – Battlefield 3

Pechowy Brian też gra w BF3!

Battlefield 3 – trzecia część kultowej serii strzelanek wykonana przez Kość i wydana przez I-Ej. Stworzona na potrzeby osób grających gorzej od fanów CS-a, a lepiej od CoD-a. Cechuje się liczbą błędów graficznych przewyższającą liczbę grafik zrobionych dobrze.

Tryby gry

 • Singleplayer – opowiada o sierżancie Blackburnie, który na przesłuchaniu tłumaczy się z zarzutów o zabicie dowódcy i powiązania terrorystyczne. W miarę rozwoju akcji dowiadujemy się, że nasz bohater został wysłany na Bliski Wschód w celu pacyfikacji rejonów objętych kontrolą islamistycznej terrorystycznej organizacji organizacji PLR. Ze względu na skandynawskie pochodzenie Kości i ich wrodzoną poprawność polityczną, ani razu w grze nie pojawia się słowo islam. Blackburn przeżył trzęsienie ziemi, zabił milion Arabów i zabezpieczył bombę walizkową. Black wybronił się tym, że jedna bomba wybuchła, bo jego przyjaciel, Rusek Dmitrij „Dyma” „Dima” Majakowski nie zdążył na czas. Wszyscy myśleli, że Dima zginął, ale on niczym feniks z popiołów powrócił w następnej części, by tam właśnie zginąć. Ogólnie gracz wciela się też w pilota myśliwca, kierowcę czołgu i tym podobne. Na końcu Black ucieka i w ostatnim momencie pokonuje Salomona – naczelnika PLR, i ocala świat. No może nie…

21 czerwca 2019 – Hanka Mostowiak

Pewnie znowu ktoś ją przyłapał na zdradzie…

Hanka Mostowiak, z domu Walisiusiak (ur. 2. odc., zm. 862. odc. serialu) – bohaterka serialu M jak miłość, początkowo czarny bohater, później odbarwiona, przykładna matka, żona, i, co najważniejsze, kochanka. Wraz z Markiem spadkobierczyni rancza w Grabinie. Jej zapowiadana od roku niespodziewana śmierć przyciągnęła przed ekrany telewizorów więcej widzów, niż pląsy Salety w Tańcu na lodzie.

Dzieciństwo
Hania była szczęśliwą, normalną (bądź nie, lecz niezdiagnozowaną) dziewczynką. Wszystko się jednak zmieniło, gdy zły Jaroszy, podstępem i po pijaku zabił jej rodziców, rozjeżdżając niczym łajno samochodem. Hanka trafiła do domu dziecka, gdzie zabierała współwięźniom zabawki i pluła do posiłków. Mimo to znalazła tam sobie koleżankę, a nawet chłopa, o którego to Marek w przyszłości będzie (nie bezpodstawnie) zazdrosny. W wieku 18 lat, ku uciesze personelu, opuściła ten przybytek i rozpoczęła pracę w miejscowym barze.

20 czerwca 2019 – Podstawówkers

Podstawówkers – subkultura młodzieżowa, powołana do życia 1 września 2017 jako skutek reformy edukacji szkolnej w Polsce, likwidującej gimnazja. Składa się z siódmoklasistów, ósmoklasistów i ewentualnie szóstoklasistów. Zastępuje subkulturę gimbusów.

Ewolucja
Obowiązkowa edukacja w Polsce wprowadzona została w 1808 roku. Przymus ten związany jest z ewolucją pewnej młodej grupy społecznej i przystosowaniem jej do określonych wymagań cywilizacyjnych. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że wymóg siedzenia w ławkach wpłynął na ukształtowanie tylnej części ciała człowieka, a konieczność pisania zwiększyła chwytność kończyn. Skutkiem ubocznym była ewolucja w kierunku nerdów i kujonów.

Innym aspektem jest kultura fizyczna, która podobnie jak kultura rolna i kultura naczyń lejkowatych, ma tyle wspólnego z cywilizacją, ile kultura bakterii z uczniem podstawówki.

W roku 1961 powołano ośmioklasowe szkoły podstawowe w miejsce siedmioklasowych – stan ten trwał aż do roku 1999/2000. Oldskulowi podstawówkersi różnili się od obecnych głównie ograniczonym dostępem do internetu i smartfonów, co ostatecznie i tak nadrabiają na starość.

19 czerwca 2019 – Hyper Text Coffee Pot Control Protocol

Czajnik typowego administratora

Hyper Text Coffee Pot Control Protocol (ang. protokół sterujący ekspresem do kawy za pomocą HTTP) – jeden z najważniejszych standardów sieciowych wprowadzonych w 1998 roku. Ułatwił programistom masowe przetwarzanie kofeiny na kod źródłowy.

Historia
Jak wiadomo, nieodłączną częścią procesu wytwarzania oprogramowania jest ładowanie swoich wewnętrznych akumulatorów za pomocą ciemnego trunku z dodatkiem mleka lub śmietanki. Statystyka mówi jednak wyraźnie, że czas spędzony w kuchni negatywnie odbija się na produktywności pracowników. Z tego powodu pojawiła się coraz silniejsza potrzeba usprawnienia tego procesu przez zastosowanie przeglądarki (wszak każdy ją ma i potrafi obsłużyć).

Przygotowanie
Jak już zostało wcześniej wspomniane, na początek wystarczy nam choćby Internet Explorer, dostępny zawsze i wszędzie (nie da się go odinstalować). Możemy również użyć Firefoksa, Chrome, Opery, czy też nawet Lynksa (wersja dla hakerów). Na początek wpisujemy po prostu adres naszego czajniczka, nie zapominając o zmianie protokołu z HTTP na HTCPCP. Może to wyglądać jakoś tak: htcpcp://samowar.gov.ru.

18 czerwca 2019 – Rhapsody of Fire

Rhapsody of Fire (wcześniej Thundercross i Rhapsody) – rapująca soda power metalowy zespół Makaroniarzy, założony w 1993 roku w Trieście chwilę po zajęciach o duszy i energii przez Lucę Turilli i Alexa Staropoli. Trzykrotna zmiana nazwy, była spowodowana uperdliwością panów w garniturach. W swoich tekstach opiewają epickie przygody (dwie sagi; Emerald Saga Szpady (Emerald Sword Saga) oraz Ciemna tajemnica (Dark secret) i chwalą się występem Sarumana, zarówno na koncertach, jak i w teledyskach i piosenkach.

Początek
Luca Turilli i Alex Staropoli spotkali się po raz pierwszy na wykładzie okultystycznym. Obaj interesowali się głośniejszą muzyką, a jak dobrze wiemy, gdy spotyka się dwóch metali, to od razu pojawia się pomysł stworzenia własnego zespołu. Postanowili owe głośne brzmienia połączyć z klasycznymi instrumentami, czyli pomysłem wałkowanym do dzisiaj przez dziesiątki innych zespołów symfoniczno metalowych. Szybko dopadli gdzieś perkusistę Danielle Carbonea (ma takie długie włosy) i wokalistę Christiano Adachera (ma długie włosy).

17 czerwca 2019 – McDonald's

Japoński odłam McDonalda

McDonald's (McShit, McScheiß) – sieć barów restauracji, która służy do tuczenia ludzi w których wyrabia się produkty z 90-procentową zawartością tłuszczu, 9-procentową papieru toaletowego i kilkoma promilami mięsa. Wiadomo, że wołowina w hamburgerach składa się z plastikowych krów zmielonych wraz ze żłobem. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że dodatek żłoba jest niewielki i zapewnia wysoką jakość produktów, pozostając praktycznie bez wpływu na ludzkie zdrowie.

McDonald's z czasem stał się globalnym trucicielem, niszcząc nawet swą Matuszkę Amerykę. Zajmuje się sprzedażą smacznej, acz zatrutej żywności, takiej jak frytki i inne gastronomiczne śmieci. Roczne efekty działania bojówki są 30-krotnie wyższe od liczby zabitych w czasie ataku na WTC. Założycielem był niejaki Ronald McDonald.

Stali klienci
Główni klienci to grube dzieciaki, które przychodzą tam, żeby wspólnie pooglądać relacje z przemówień Rapera Big Kolo, posłuchać audycji Rapera Big Kolo oraz zaplanować dalsze akcje przeciwko TVPiS, PO itp. Jest także nieodłącznym miejscem każdej wycieczki szkolnej.

16 czerwca 2019 – Sparta

Leonidas uczy, gdzie na mapie Grecji znaleźć Spartę

Sparta (gr. Σπάρτη) – starożytne polis słynące z produkcji znanych maszyn bojowych zwanych Spartanami lub Spartiatami. Znajduje się na Półwyspie Bałkańskim i jest aktualnie wykupione przez koncern Grecji, który jednak zastanawia się nad odsprzedaniem udziałów w polis, ponieważ boryka się z kryzysem, a utrzymanie spartańskich fabryk tanie nie jest.

Historia
Początki Sparty sięgają czasów tak dawnych, że nawet legendy nic o nich nie wiedzą. Istnieje tylko jedna powieść mówiąca o początkach tego plemienia. Waleczny heros siejący strach u wrogów i respekt wśród przyjaciół, który podobno miał być synem jednego z bogów zwany Sparem. Poślubił Tę i spłodził z nią dwójkę dzieci – chłopca i dziewczynkę. Przejęli oni po ojcu niespotykane umiejętności bojowe, praktyczne (jak wywoływanie strachu poruszeniem małego palca u nogi) oraz to, że zawsze działali razem. Nigdy nie zdradzali swoich chłopców, swoich żon oraz swoich zwierząt, prąc nieustannie ku chwale polis tylko z tymi, z którymi łączyły ich niezobowiązująco jakieś stosunki lub potrafili głową przetaczać menhiry w kierunku najbliższego zgrupowania owiec.

15 czerwca 2019 – Familiada

Prowadzący ten teleturniej

Familiada (z ang. Family Feud, ur. 17 września 1994) – jeden z najstarszych polskich (choć na licencji amerykańskiej) teleturniejów świata (ale powstały nieco później niż Jeden z dziesięciu), emitowany na antenie TVP2 do dnia dzisiejszego i dłużej. Gospodarzem programu jest nieprzerwanie Karol Strasburger. W czołówce programu występuje rzepka, którą próbują wyciągnąć dwie rodziny. Ciągną ją aż ją rozerwą. Z rzepki wylatują monety i logo familiady. Główną atrakcją programu jest prowadzący, oraz wielka, czarna tablica na której wyświetlane są trafne odpowiedzi na zadawane pytania, i trzy małe tablice: jedna wyświetla pulę punktową, a dwie pozostałe pokazują stan punktowy obydwu drużyn.

Opis teleturnieju
Żenujący żart
Na początku prowadzący opowiada suchara, chcąc udowodnić tym, że śmiech to zdrowie. Oto przykład:

Wchodzi facet do windy, a tam schody.

Później prowadzący mówi o konkursie SMS-owym. Przedstawiane są ogólne zasady programu. Teraz czas na grę…

14 czerwca 2019 – Team Fortress 2

Team Fortress 2 style logo.svg

Team Fortress 2 – sieciowa gra ze stajni zaworowców, pierwotnie FPS oparty na podziale klas. Dziś wg. części graczy, wojenny symulator czapek. Premiera miała miejsce 22 listopada 2007, lecz stała się grą free-to-play grubo ponad trzy lata później. Przejście na model pozornie darmowy przyciągnęło wielu graczy, głównie z Polski. Gra waży tylko piętnaście gigabajtów, więc mogłoby się wydawać, że otrzymamy w zamian zapierającą dech w piersiach, fotorealistyczną grafikę, prawda? Niestety, prawda jest bolesna: aż dziesięć gigabajtów ważą same czapki. Gra nie ma części pierwszej ma część pierwszą i jest nią Team Fortress Classic.

Rozgrywka
W grze otrzymujemy dziewięć różniących się od siebie klas. Od pomykającego jak gazela fana baseballu i narkomana Scouta poprzez ex-nazistę Medyka, a kończąc na Grubym, wielkim i potężnie zbudowanym Rosjaninie, który chętnie wpierdala steki, kanapki lub czekolady. Wbrew pozorom, każda klasa po perfekcyjnym opanowaniu pokona każdą.

13 czerwca 2019 – Toon Car

Toon Car okladka.jpg

Toon Car – wyścigowa gra komputerowa wydana w 2001 roku przez firmę Revistronic w celach rozrywkowych przygotowawczych do jazdy samochodem w realnym świecie. Dzięki kreskówkowej grafice ta brutalna gra otrzymała PEGI 3+.

Fabuła
Toon Car posiada tak bardzo rozbudowaną fabułę, że gdy tylko twórcy gry ją zobaczyli to postanowili odpuścić sobie żmudnej roboty i nie wstawili jej wcale. Zachował się tylko zarys ogólny – całkowicie zrezygnowano jednak z kluczowych cutscenek i dialogów.

A więc, czternastu kierowców oraz jeden komentator, zamienieni w postacie komiksowe, ścigają się w kółko. To tyle. I tylko geniusz szefów Revistronicu uchronił nas przed lepszym poznaniem fabuły. W finalnym produkcie wywalili wszystko – pozostawiono tylko komiksowe postacie i wyścigi. No i oczywiście dla pewności scenariusz spalono, żeby nikt nigdy nie zrobił wersji z fabułą. Oczywiście. Ale skupmy się na tym co jednak pozostawiono.

12 czerwca 2019 – Biłgoraj

Typowy obiekt z centrum miasta

Biłgoraj – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim. Siedziba powiatu i gminy Biłgoraj. Raj kogoś tam pobił, stąd nazwa miejscowości Bił go Raj. Biłgoraj leży na wschodzie Polski, tam koło ruskiej granicy, 600 km na zachód od Kijowa. Więcej ludzi stamtąd wyjeżdża, niż przyjeżdża.

Historia
Najpierw robili tutaj sita, potem przestawili się na bezrobocie. Podczas II wojny światowej roiło się tutaj od partyzantów, którzy starali się umilić pobyt przebywającym tutaj żołnierzom Trzeciej Rzeszy.

W całym Biłgoraju – jak w każdym wielkim mieście – roi się od starych drewnianych chałup, w jednej zrobili muzeum.

Sport
Gra tutaj klub piłki nożnej Łada. Jego największym wyczynem jest spadek z III do V ligi. Jego kibice robią wszystko, aby ratować naszą matkę ziemię, znani są również z niemal do grobowej miłości do kibiców Hetmana Zamość. W ramach akcji przeciwdziałania efektowi cieplarnianemu zlikwidowali liczne samochody, które zanieczyszczały atmosferę dwutlenkiem węgla, jeżdżąc z zamojskimi rejestracjami po naszych pięknych drogach.

11 czerwca 2019 – Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2010

Mały głód – oficjalna maskotka mundialu

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2010 – kolejna impreza piłkarska z tej serii, zorganizowana w RPA w czerwcu i lipcu 2010.

Organizacja
Ku ogromnej uciesze Murzynów będą to pierwsze mistrzostwa na ich kontynencie. Jako maskotkę wzięli sobie oni Małego Głoda, zmienili mu napis na koszulce na: South Africa 2010 i kazali trzymać piłkę. O stadionach lepiej nie mówić, by nie psuć sobie humoru porównując je z naszymi na Euro 2012. Afrykańczycy z południa obiecali, że tym razem postarają się napompować wszystkie piłki.

Kontrowersje
Dzięki wspaniałej organizacji, zawodnicy drużyn spoza kontynentu, a także członkowie ich sztabów, mogli doświadczyć pełni kultury południowoafrykańskiej. Chodzi oczywiście o wuwuzele na stadionach, ale także plagę kradzieży i napaści poza nimi. O ile niektórzy (np. szlachetni reprezentanci Grecji) postanowili całkowicie zasymilować się z tą jakże budującą tradycją i odpuścić sobie próby odzyskania mienia, o tyle inni nie zachowali się już tak tolerancyjnie, przynosząc wstyd krajom pierwszego i drugiego świata.

10 czerwca 2019 – Wirtualna Polska

Logo z 2000 roku

Wirtualna Polska, WP.pl (Wirtualna Propaganda) – pierwszy polski portal internetowy, bo powstały już w 1995 roku. Wzorzec dla innych polskich portali na schemacie, który bezlitośnie zerżnęły. Szczególną cechą portalu jest jego antypolskość przejawiająca się w każdym artykule.

Usługi

Poczta
3GB miejsca na reklamy, 100 megabajtów reklam otrzymywanych dziennie, 50 megabajtów reklam w każdej wysyłanej wiadomości oraz kalendarz w wersji beta. Poza tym do 30 folderów, do których można wrzucać otrzymane reklamy, segregując pod kątem serwisu. Wirtualna Polska jest jedynym jak do tej pory portalem, który posiada pocztę z własnym blogiem. Skrzynka pocztowa dostępna jest również w wersji Pro i Biz, która prawdopodobnie daje brak reklam, więcej miejsca, automatyczne przekierowania, dowolną domenę adresu e-mail, więcej folderów i cośtam jeszcze, ale co tak dokładnie to nikt nie wie, gdyż nikt nie jest na tyle głupi, by płacić za coś, co w Gmailu jest za darmo.

9 czerwca 2019 – Maciej Kot

A oto Kot Maciek, dumny reprezentant Polski

Maciej Kot (Kot Maciek, przyszłość) – polski skoczek narciarski. Ze łzami w oczach stwierdzając, (bez)nadzieja polskiej kadry skoków narciarskich. Po zakończeniu kariery Adasia, najprawdopodobniej brany będzie na większość światowych skoczni w celu gonienia Kazachów i Ukraińców w ilości występów bez zdobywania punktów. Światowe skocznie drżą. Polacy również. Jedyne co nie drży, to światowa czołówka skoków narciarskich, której wymiana ta jest wybitnie na rękę. Zwycięzca konkursu LGP w Wiśle 2012. Od sezonu 2011/2012 w końcu przegonił Kazachów i Ukraińców, a w 2016 roku wreszcie stanął na upragnionym podium Pucharu Świata. W 2017 zaczął wygrywać. Zawodnik (dosłownie) na piątkę.

Kariera juniorska
Ponieważ nie szło mu za dobrze w szkole, postanowił się z niej za wszelką cenę wyrwać, aby nie wylądować na przymusowej służbie w wojsku. Wyobrażacie go sobie tam z jego nazwiskiem? Nic przyjemnego. Fakt górskiej lokalizacji jego miejscowości oraz fascynacja wynikami Małysza spowodowały, że Maćkowi zachciało się skakać. Pierwszy spektakularny sukces Maciej odniósł 20 sierpnia 2005 w czeskim Rożnowie, kiedy to wygrał zawody i pokonał kilku kadrowiczów z Czech.

8 czerwca 2019 – Informatyk

Informatyk.jpg

Informatyk – coraz częściej spotykany gatunek ssaków w gustownym ubranku, zwanym dalej flanelowymi kraciastymi koszulami. Przez niektórych biologów nadal uważani za homo sapiens sapiens. Partnerki szukają tylko w stanie najwyższej desperacji, kiedy nie ma kto ugotować obiadu i posprzątać w serwerowni.

Definicja
Informatyk to urządzenie peryferyjne przetwarzające kawę, soczek, tonik, pepsi, colę oraz hektolitry napoju energetycznego w linie kodu źródłowego, czyli jednym słowem programujące. Jest jedynym znanym stworzeniem, które potrafi rozwiązać twój problem, o którym nie miałeś pojęcia, że istnieje, w sposób którego absolutnie nie zrozumiesz. Sami informatycy uważają siebie za matematyków, a matematycy (jak to mają w zwyczaju) podniecają się pierścieniami, alefami zero, koniunkcyjnymi postaciami normalnymi formuły zdaniowej i innymi ciekawymi zagadnieniami matematyki teoretycznej, nazywając informatyków „matematykami inaczej” i cienkimi bolkami.

7 czerwca 2019 – Chemik

Chemik podczas prowadzenia eksperymentu

Chemik (żeń. chemiczka) – jedyny naukowiec, który musi umieć szybko biegać. Odwieczny wróg fizyków. Chemik jest to osoba rozwijająca ogólną teorię z wzorów wyprowadzonych z niewielką dokładnością, z wątpliwych założeń opartych na podejrzanych tabelach wyników uzyskanych na podstawie niejednoznacznych eksperymentów przeprowadzonych za pomocą niedokładnej aparatury przez osoby o wątpliwej sprawności i mentalności.

Swoje święto obchodzi 7 czerwca.

Charakterystyka

 • Zawsze nosi biały fartuch. Zawsze.
 • Fartuch niektórych posiadają nieprzeciętnie długie rękawy.
 • Pije z erlenmajerki, probówki i zlewki.
 • Chemik nigdy nie śmierdzi. Jak już to wydziela charakterystyczny zapach.
 • Chemik nie zaparza herbaty. On sporządza wodny roztwór wskaźnika z dodatkiem C12H22O11 w środowisku zakwaszonym.
 • Chemik nie kupuje baterii. On kupuje ogniwo Leclanchego.
 • W sobie widzi nieskończone źródło czystego CO2.
 • Kupuje 40% roztwór C2H5OH, zamiast wódki.

6 czerwca 2019 – William Shears Campbell

Najlepiej ukryta i pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw – Paul nie żyje!

Teoria spiskowa o Williamie Shearsie Campbellu („Paul nie żyje”) – jedna z najlepiej wykonanych miejskich legend, stworzona przez The Beatles, by o zespole było głośno. Jej założenie to dawanie wskazówek na drodze do odgadnięcia zagadki – gdzie, do cholery, jest Paul McCartney?

Historia
Wyobraź sobie, że jest rok 1969. Słuchasz radia robiąc w tym czasie parę innych rzeczy. Paul McCartney nie żyje, zginął w wypadku samochodowym. Mam na to dowody – słyszysz z odbiornika. Z początku śmiejesz się, ale zaczynasz przyglądać się okładkom płyt, baczniej wsłuchujesz się w teksty piosenek, po czym stwierdzasz: stary, McCartney serio odwalił kitę. Czytając dalej oceń, czy masz rację.

Sam zespół jako pierwszy puścił cynk o śmierci McCartneya, bo poczuli w tym łatwy hajs. Postawili sobowtóra, który od tej pory miał pokazywać się z symbolami śmierci – morsem, otwartą ręką, czarnym kolorem, trumną etc. Wszystkie symbole miały być ukryte skrzętnie i niezauważalnie. Szukający sensacji odkryli jednak więcej, niż ukryto.

5 czerwca 2019 – Parlament Europejski

Znajdź pięć różnic!

Parlament Jewropejski Europejski – europejski odpowiednik parlamentu, znajdujący się w Strasburgu przy Dorf Strasse 1. Sala plenarna wyrzutków politycznych i dziadków, którzy nie są mile widziani w swoich krajach, ale chcą się pobawić w zjazd KC PZPR. Znajduje się naprzeciwko ambasady północnokoreańskich demokratów.

Rola Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej
Parlament Europejskiej jest miejscem odizolowanym, gdzie jego członkowie żywieni chlebem i wodą przebywają, aż do osiągnięcia kompromisu, który objawia się w postaci:

 • Wyboru europejskich komisarzy ludowych;
 • Uchwalenia planu pięcioletniego opóźnienia;
 • Stanowienia ustaw w przedmiocie ogłupiania narodów i doskonalenia form planowego marnowania wszystkiego;
 • Zatwierdzania dekretów i wydawania zgody na przyjmowanie nowych republik europejskich w skład Unii.

W przyszłości europarlament zwany potocznie Radą Najwyższą EuroSojuza, zastąpi zgromadzenie biskupów w Watykanie, na mocy traktatu o fuzji i podporządkowaniu się Watykanu oraz jego struktur pod władzę ludu wyzwolonego Europy.

4 czerwca 2019 – Wojciech Jaruzelski

Wojciech Jaruzelski i lecący na pysk orzeł

Wojciech Jaruzelski (właśc. Światły Generał Wojciech Jaruzelski Herbu Ślepowron, pseudonim „Spawacz”, znany jeszcze jako TW „Wolski”, ur. 6 lipca 1923 r. w Kurowie, zm. 25 maja 2014 w Warszawie) – generał armii, polityk PZPR, wybitny mąż stanu (wojennego). Choć nieoficjalnie nazywany jest ślepowronem w związku z Wojskową Radą Obalenia Narodowego (w skrócie WRON), która przejęła władzę w komunistycznym burdelu po wprowadzeniu stanu wojennego, a ślepo, ponieważ koledzy w młodości przebili mu oczy. Ciągle broniony przez Michnika i powszechnie kochany przez Lechię Gdańsk.

Laureat tytułu Człowieka Honoru nadawanego w wywiadach „Gazety Wybiórczej”.

Obrońca ludu, który kazał strzelać do robotników, zrobił to bohatersko, za co został nagrodzony medalem przez towarzysza Putina w Moskwie.

Edukacja
Pacholę uczęszczało do znakomitego przedwojennego gimnazjum Ojców Marianów na warszawskim Żoliborzu. Miał tu wielu kolegów, zarówno Polaków, jak i Żydów. Wszystkich ich po przeszło 70 latach na łamach wspomnianej gazety raczył pozdrowić.

3 czerwca 2019 – Kujon

Typowy przedstawiciel

Kujon (kwadrat, jajogłowy) – osoba bardzo denerwująca, charakteryzująca się koszulą w spodniach i pancerzu zwanym okularami po dziadku. Występuje zwykle w stadach, zwanych kółkami naukowymi.

Ataki denerwującego śmiechu kończy osobliwym chrumknięciem jak, nie przymierzając, prosiak. Normą wśród kujonów są alergie na wszystko, co unosi się w powietrzu. Mają tak mizerne ciała, że zdaje się, iż pierwszy podmuch wiatru może ich rozwalić. Żaden kujon nigdy nie wyciśnie na klatę 15 kg, choćby nie wiadomo ile ćwiczył – kulturystą nie zostanie. Często posługuje się bełkotem pseudonaukowym.


Etymologia
Naukowcy nie są do końca zgodni, skąd się wzięło określenie „kujon”. Część mówi, że słowo to swój źródłosłów bierze od dwóch łacińskich słów cujos – mądrość i onos – skarżypyta. Inna część mówi, że ta nazwa to skrót od Komputerowe Urządzenie Jasnych Odpowiedzi Naukowych, co w tym przypadku jest prawdą.

2 czerwca 2019 – Bełkot pseudonaukowy

Pingwiny kowalski.jpg

Bełkot pseudonaukowy – metoda opisywania rzeczywistości, stosująca pozornie bezsensowne nagromadzenie trudnych słów, albo bezsensownych w swej istocie. Dobra sztuczka, pozwalająca ze sprytnego debila lub po prostu miernoty zrobić inteligenta.

Niedoścignionym mistrzem w tworzeniu bełkotów pseudonaukowych jest narzędzie szatana – Wikipedia. Odwiecznym rywalem mistrza w tej dziedzinie jest osobnik, którego zdjęcie widzimy po prawej stronie.

Przykłady

 • Skwantyfikujmy nasz algorytm, by uniknąć redundancji niewiadomych.
 • Infrasoniczny modulator postfleksyjny z adhezyjnym czopem korpuskularnym z higroimpendancyjną warstwą w kolorze białym.
 • Kontaminacja per ego mogłaby być autodysublimowaniem samego siebie na drodze duchowej ablucji.
 • Doszedłem do konkluzji iż ewenement jest ewidentnym paradoksem konstruktywnej rekapitulacji skolidowanej na adekwatnych arkanach pryncypialnej dystrybucji.
 • Nastąpiło przekształcenie przestrzeni Minkowskiego co wskutek koncepcji absolutnego czasu płynącego tak samo dla wszystkich obserwatorów prowadzi do transformacji, która pozwala przeliczyć te same.

1 czerwca 2019 – Dziecko

„Sorki, Grażynka, Jessica mi wypadła”

Dziecko – pierwsze stadium rozwoju Homo sapiens, małe, płaczące i nie do zniesienia. Nie ma zaznaczonych cech płciowych. W większej grupie krzyczą, drapią, skamlą i sikają; wówczas trzeba użyć siły, a wtedy następuje kulminacja ryków i krzyków. Jeden z najbardziej niechcianych produktów ubocznych. Sprzedawane na Allegro przez desperatów, kupowane na Allegro przez masochistów – przyszłych desperatów. Po kilkunastu latach życia dziecka, może ono wytworzyć kolejne dziecko i stać się desperatem.

Dzieci biorą się zwykle ze związku matki i bociana, tudzież z kapusty. Wierzą w św. Mikołaja i nie lubią szpinaku. O seksie wiedzą często więcej niż dorośli. Ostatnie badania mówią, że dzieci powstają przez seks pączkowanie!

Właściwości fizyczne
Załóżmy, że

co pociąga wiele ważnych w różnych dziecinach technologii i nauki implikacji, m.in.

Przy kolejnym założeniu, że dziecko jest wartością dodatnią, możemy stwierdzić, co następuje…