NonNews:Wersja mirahezowa pod ostrzałem!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kontrowersyjny wpis

1 kwietnia 2019

Tak, to nie jest żart. Na facebookowym profilu pojawił się komentarz o treści: „Jedna Nonsa, jeden naród, jeden ziemniak!”. Wniosek jest oczywisty: od tej pory tamtejsza administracja przestała uważać tą stronę za równorzędną.


Dawniej obowiązywała zasada, że „nie ma czegoś takiego jak oficjalna Nonsensopedia”. Jak widać, władza wypacza, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Wszak biurokrata konkurencyjnej wersji jest teraz „panem i władcą” serwera, może nawet przeprogramować całe MediaWiki. Umożliwia to wprowadzanie dowolnych zmian bez jakiejkolwiek wiedzy i zgody użytkowników.

Oprócz tego, wspomniany wpis proponuje utworzenie „jednego narodu”. To z kolei oznacza nasiloną globalizację, stanowiącą istotne zagrożenie dla naszej kultury i tożsamości narodowej. Jest to również jasny sygnał, informujący o tym, że tutejsza społeczność będzie stopniowo niszczona w celu utworzenia „jedynej słusznej” grupy czytelników i edytorów Nonsensopedii.

Trzecia część wspomnianego fragmentu oznacza chęć zlikwidowania upraw ziemniaków, co z kolei znacząco osłabi światową gospodarkę i będzie miało negatywny wpływ na rozwój rolnictwa. O frytkach można zapomnieć. Niewykluczone, że po raz kolejny zostanie użyta broń biologiczna (prawdopodobnie stonka), a legendarny ziemniak znajdzie się w „jedynym słusznym muzeum” kontrolowanym przez tamtejszą administrację.

Źródło