NonŹródła:Notatka wandala

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niniejsza notatka wandala zawiera opis wyjaśnienia motywów postępowania wandali i trolli internetowych, w tym tych na Nonsensopedii.

Treść notatkiCquote2.svg

...nie ma silniejszego odczucia niż ból oraz wściekłość. Te doznania są głębokie, nie budzą najmniejszych wątpliwości, w przeciwieństwie do wrażenia przyjemności, które administratorzy nieustannie udają, prawie nigdy go nie przeżywając. Ani miłość własna, ani młodość, ani siła, ani zdrowie, nie są w stanie wywołać u admina tego wątpliwego i mało satysfakcjonującego wrażenia przyjemności; natomiast uczucie złości nie wymaga szczególnych starań.

Im więcej wad ma wandal, im jest starszy i bardziej doświadczony, im mniej zdolny jest się podobać, tym łatwiej osiąga ten cel. Gdy idzie o cel, to istotę jego rozumiemy najlepiej uświadamiając sobie, że najbardziej pobudza i podrażnia nasze zmysły właśnie to, co wywołuje w obranym przedmiocie możliwie najsilniejsze wrażenia jakiegokolwiek rodzaju. A zatem ten, kto wywoła u administratora najbardziej wstrząsające wrażenie i zbulwersuje jego istotę, bezsprzecznie zapewni sobie największą dozę rozkoszy. Albowiem wzburzenie, jakiego doznajemy obserwując przeżycia admina, będzie niewątpliwie żywsze jeżeli jego odczucia będą okrutne, niż gdyby były łagodne lub miłe.

W ten sposób egoistyczny wandal przekonany, że jego przyjemności będą tym większe, im więcej obejmą doznań drugiej osoby, w wybranym przez siebie artykule dopuści się możliwie najdotkliwszego wandalizmu wiedząc, że osiągnięta przez wandalizującego rozkosz będzie tak duża, jak silnymi będą wrażenia, które zdoła wywołać w administracji.

Cquote2.svg

— jeden z anonimowych trolli