NonŹródła:Biuletyn Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego na I kwartał 2011 roku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OkładkaBiuletynu.jpg

Przedmowa

Polecam i zapraszam!
Polecam i zapraszam!

Powitaliśmy właśnie Nowy Rok 2011. Jako prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego mam niezmierną przyjemność podsumować rok zeszły pod względem leczenia i profilaktyki chorób psychicznych i umysłowych. Najważniejszym przedsięwzięciem psychiatrów w walce z pleniącymi się zewsząd debilizmem i schizofrenią była Akcja T4, program planowego, masowego leczenia na skalę przemysłową jednostek nieuleczalnie chorych wszystkimi dostępnymi metodami. Organizowano turnusy i obozy rehabilitacyjne. Można z całą pewnością stwierdzić, że po przeprowadzeniu dwóch z trzech planowanych faz akcji odsetek chorych psychicznie w naszym kraju spadł o 80%. Równie ważnym wydarzeniem było otworzenie sześciu nowych szpitali leczących nieinwazyjnymi metodami tradycyjnymi. W końcu, wiele seminariów i sympozjów z zakresu psychiatrii pozwoliło studentom medycyny poszerzać horyzonty i w tej dziedzinie. Życzę Państwu, Czytelnikom i wszystkim członkom Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Szczęśliwego Nowego Roku przebiegającego pod znakiem leczenia i profilaktyki chorób układu nerwowego

Prezes prof. dr hab. n. medycznych Josef Mengele

Prognoza i informacja nt. przewidywanych anomalii intelektualnych

MapaIzo.gif
Od 1 stycznia 2011 przewidywane układy intelektualne będą w normie zimowej. Niże intelektualne w natężeniu ok. 10 hFr (hektofreudów) napływać będą znad Morza Północnego, Morza Białego, Afryki Północnej i Wysp Kanaryjskich. Wyże koncentrują się nad Europą Centralną i Wyspami Brytyjskimi, natężenie głupoty wynosi tam ok. 5-7 hFr. Sytuacja zmieni się wraz z nadejściem układów wiosennych, wraz z typowymi dla tego okresu anomaliami intelektualnymi. Prognozy PTP podają, że przewidywane anomalie nastąpią:

  • Na Pomorzu Zachodnim i Przednim wskutek zderzenia wyjątkowo silnego układu niżowego znad Skandynawii i Rosji z wyżem europejskim w dniach 14-17 marca. Siła promieniowania głupoty wyniesie ok. 200 kDb/km2. Nie jest to zatem anomalia silna, mieszcząca się w normie dorosłego człowieka, psychopaci i osoby starsze powinny tego dnia zostać jednak w domach.
  • W pasie od Kielecczyzny do środkowego Mazowsza jako reakcja na zderzenie silnego wyżu znad Europy z niżem intelektualnym znad Rosji i Ukrainy w dniach 22-23 marca o sile 350 kDb/km2. Anomalia prawdopodobnie ominie Warszawę i Kielce, może zaszkodzić jednak terenom wiejskim i małym miastom. Kopalnie siarki w Tarnobrzegu również nie są zagrożone. Rolników uprasza się o nie wykonywanie prac gospodarczych, rolniczych i hodowlanych w tych dniach. Górnicy i robotnicy winni zachować najwyższą ostrożność a w przypadku pogorszenia sprawności intelektualnej nie przychodzić do pracy. Osoby wrażliwe na anomalie proszone są o niewychodzenie z domów.
  • W północnych Niemczech wskutek nietypowego układu intelektualnego napływającego znad Płw. Jutlandzkiego w dniach 30 marca do 4 kwietnia o sile 400 kDb/km2. Służby psychiatryczne w Niemczech zapewniają o prowadzonych badania i przygotowaniach do przyjęcia anomalii. PTP doradza odwołanie wyjazdów prywatnych i służbowych w tamten rejon.
  • Lokalnie, przelotnie na powierzchni mniejszej niż 1 km2 w całej Polsce. Są to anomalie niegroźne, o sile 50-70 kDb/km2. Zdrowi nie powinni odczuwać objawów anomalii, psychopaci mogą cierpieć w tych dniach na typowe objawy . W razie bólów głowy, mimowolnych reakcji na bodźce, nadmiernej potliwości czy ruchliwości należy zgłosić się do najbliższego szpitala z oddziałem psychiatrycznym lub lekarza pierwszego kontaktu.

Przewidywane układy intelektualne w I kwartale 2011 obrazuje mapa izopsychiatryczna z obszarami anormalnymi oznaczonymi kolorem czerwonym.

Najświeższe informacje nt. stanu intelektualnego można uzyskać na stronie www.psychiatria.org.pl oraz w każdym szpitalu.

Kolonie letnie dla dzieci

Do 30 kwietnia należy się zgłaszać na bezpłatne kolonie organizowane przez PTP dla dzieci, których rodzice przebywali w szpitalach psychiatrycznych i hospicjach, ale z takich lub innych powodów już nie przebywają. Pełne zakwaterowanie i wyżywienie przez dwa tygodnie[1] w dniach 1-14 lipca w malowniczo położonym, zabytkowym domu wczasowym w Tworkach. Przewidziany szeroki zakres zajęć dla dzieci. Koszt w pełni pokryty przez NFZ. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia pod adres poczty elektronicznej PTP, w przypadku ubezwłasnowolnionych wymagana zgoda opiekuna.

Przypisy

  1. Chyba, że wczasowicz wymaga dłuższego pobytu