Netflix

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawdziwe logo Netflixa
Szał na Netflixa rozproszyła się na całym świecie, nawet na Anktartydzie

Netflix, Inc. – internetowa „wypożyczalnia” filmów, która zrujnowała działalność tradycyjnych wypożyczalni kaset i płyt DVD. Jest znana przede wszystkim z własnych produkcji, których większość z nich nie odnosi sukcesu. Ta platforma to również bardzo zaraźliwa choroba, która w ilości zakażeń pokonała nawet grypę.

Historia

Firma powstała w 1997 roku w Kalifornii, kiedy nikt jeszcze nie myślał o tym, że można pożyczać filmy na płytach DVD w kopertach pocztowych. Te „wypożyczone” filmy po obejrzeniu należało przesłać z powrotem do Netflixa, czego większość subskrybentów nie robiła tego na czas bądź wcale. Przez następne 9 lat nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 2007 roku zdecydowali dodać streaming wideo przez Internet. Początkowo Netflix był dostępny tylko w niektórych krajach, przez co narodził się zwyczaj tworzenia kont ze sfałszowanymi adresami i ustawianiem serwera proxy w przeglądarce internetowej.

Dopiero we wrześniu 2016 roku Netflix był oficjalnie dostępny w Polsce. Z uwagi na wysokie januszostwo wprowadzono ograniczenia w liczbie urządzeń mogących wyświetlać filmy. Od tego momentu liczba zachorowań w kraju gwałtownie wzrasta.

Netflix and chill

„Netflix and chill” to rozwinięte stadium choroby Netflixa. Zamiast drogą internetową, ta choroba w tym stadium przenoszona jest drogą płciową. Osoba zarażona zaprasza swojego partnera na wieczór z Netflixem, potem przy włączonym dowolnym filmie w tle dochodzi do czynnego zarażenia. Po tym wydarzeniu rodzi się nowa ofiara z wrodzoną chorobą. Netflix przewidział taka sytuację i proponuje specjalną wersję dedykowaną dla małych dzieci. Niektóre firmy specjalizujące się w obciąganiu stworzyli specjalną wersję prezerwatyw, które zmniejszają prawdopodobieństwo rozproszenia się choroby.

Netflix Originals

Seria „oryginalnych” filmów Netflixa nosi nazwę Netflix Originals. W większości są to filmy utworzone nie przez siebie, lecz przez innych producentów na życzenie firmy. Ludzie oglądają te filmy wyłącznie dlatego, że w nich pojawiają się znani aktorzy. Fabułę większości filmów łatwo można przewidzieć, gdyż odbywają się w typowych amerykańskich miastach, występują w nich typowe amerykańskie postacie, które borykają się z typowymi amerykańskimi problemami.

Objawy

Osoba zarażona cechuje się specyficznymi zachowaniami, których próżno szukać wśród zdrowych ludzi. Taka osoba:

 • Instaluje aplikacje Netflixa tam, gdzie popadnie,
 • Czeka na serial Wiedźmina, nie oglądając wcale wersji od TVP,
 • Buduje domki z kart, a nawet domy z papieru,
 • Uważa, że pomarańcz to nowa czerń,
 • Sądzi, że Magda Gessler siedzi w więzieniu,
 • Farbuje lustra na czarno,
 • Myśli, że pająk w jego pokoju to zapowiedź nowego sezonu Stranger Things w VR,
 • Sądzi, że jest typowym Amerykaninem
 • Uwielbia piosenkę „Tamagotchi”,
 • Uważa, że „Film o pszczołach” jest świetny, bo jest na Netflixie,
 • Nie wie, bądź zapomina, co to jest cda.pl,
 • Podróżuje Flixbusem.

Leczenie

Jedynym znanym sposobem na wyleczenie się z tej choroby jest anulowanie subskrypcji. Wyjście z tej choroby występuje niezwykle rzadko, gdyż chorzy nie są w stanie pojąć, że ta zabiera im czas i pieniądze. Aby załagodzić jej objawy, lekarze zalecają oglądanie mniej niż dwa filmy lub trzy odcinki serialu tygodniowo.