Neon Innesa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawie jak pies!

Neon Innesa (także jako neonka) – gatunek słodkowodnej ryby z rodziny kleszczowatych. Słynie z nieprzeciętnej odporności na dwutlenek węgla.

Historia odkrycia gatunku[edytuj]

Neon Inessa po raz pierwszy został zaobserwowany w XIX wieku na wodach terytorialnych San Escobar przez znanego hiszpańskiego badacza, Wotoldo de Wassczykowsko (mimo że nazwa sugeruje, że został on odkryty przez Wasilija Inessowa). Zgodnie z legendą z tym związaną, początkowo Neon Inessa nazywać się miał polny zapierdálacz, jednakże konserwatywna komisja się nie zgodziła.

Rozmnażanie[edytuj]

Neony Inessa rozmnażają się przez podział, a nawet pączkowanie. Podział trwa zazwyczaj od czterech do pięciu godzin. Po tym czasie neonka dzieli się na dwie mniejsze, a stara zdycha. Jest to często powodem paniki niedoświadczonych akwarystów, gdyż z przerażeniem zauważają oni, że ich rybki zmniejszyły się, jednocześnie podwajając swoją liczbę. Nonsensopedia radzi: bez paniki! To normalne.

Hodowla[edytuj]

Idealnymi parametrami hodowli neonków są:

  • zbiornik – jakikolwiek. Nada się większa kałuża.
  • temperatura wody – 22°C jeśli chcesz rozmnażać, -22°C jeśli chcesz zakonserwować.
  • pokarm – stara tektura brzmi idealnie.
  • skala pH – co to kCenzura2.svga jest pH?!
  • rozrywka – aby neonki miały lepszy apetyt, warto od czasu do czasu przeczytać im Nonsensopedię.


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.

Gm19.pngTen artykuł zajął 2 miejsce w konkursie „GrafoManiak 2019”.