Mirror's Edge

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mirror's Edge
Producent Digital Illusions CE
Wydawca EA
Data wydania 11 listopada 2008
Gatunek Parkour
Tryb gry Gra jedno i wieloosobowa (Tylko PC)
Platforma PC, Windows Phone, iOS, Xbox 360, PlayStation 3
Nośniki Dystrybucja cyfrowa, Dysk optyczny (X360, PS3))
Język dużo (oprócz polskiego w wersjach na konsole)
 
Mirors edge to nódy, ide na tibie
Noob który rozmawia o Mirror's Edge.

Mirror's Edge – Gra stworzona przez DICE ukradzione w 2002 roku przez EA Games, gra miała na celu pokazać jak będzie w Rosji za 10 lat (obecnie pozostały 3 lata do przekonania się czy tak będzie). Gra wyszła w 2008 roku na PC, PS3, X360.

Prototyp bohaterki

Historia[edytuj]

Według DICE

Pewnego słonecznego dnia, pracownicy DICE nie mieli pomysłów na utworzenie pożądnej gry, myśleli nad czymś dla dorosłych albo nastolatków, jeden z pracowników zobaczył kota przeskakującego budynek, później okazało się, że wabił się Faith i dlatego główna bohaterka nazywa się Faith.

Według EA

EA wydało NFS Undercover i fani się wkurzyli, więc chcieli być deweloperami Mirror's Edge bo niestarczyło im na chleb, jeden z pracowników wymyślił imię dla sprinterki – Faith.

O grze[edytuj]

W Mirror's Edge zostajemy sprinterką Faith która w wieku 16 lat opuściła swój dom bo ojciec ją bił, matka nie żyła a siostra chciała zostać gliną (co też się stało), wkrótce spotyka Merca (sprintera), zaprzyjaźniają się a on poznaje ją ze zdrajczynią – Celeste. Faith nie podoba się, że w mieście nie ma miejsca dla sprinterów, muszą oni podawać sobie jakieś żółte torby, a ona chce uratować siostrę. Pod koniec gry Jacknife (sprinter) chce zabić siostrę Faith – Kate, jednak Faith ratuje siostrę i happy end.

Wymagania Sprzętowe[edytuj]

Zalecane

  • Procesor – Intel Celeron 9Ghz (W 2008 nie było Core jeszcze.)
  • Pamięć Ram – 6GB
  • Miejsce na dysku – 10GB
  • System Operacyjny – Windows Wiśta

Minimalne