Pieluszkowe zapalenie mózgu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Madka)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
To co dla normalnego człowieka przypomina wrzeszczącego bachora wyglądającego jak surowy kurczak pełen wody i ekstremów, dla chorej na pieluszkowe zapalenie mózgu jest pięknym „dzidziusiem”

Pieluszkowe zapalenie mózguchoroba występująca wśród kobiet w ciąży i po. Objawia się ona głównie poprzez upośledzenie umysłowe wśród kobiet wynikające z natłoku informacji o wychowywaniu niemowlaków pochodzących z gazetek dla matek, portali społecznościowych, forów internetowych i od innych chorych kobiet. Chora samica wykazuje wówczas ogromną nadopiekuńczość, skupia całą uwagę na swoim dziecku oraz testuje na nim wszelkiego rodzaju metody wychowawcze.

Choroba ta nie jest zbyt znana – sama została odkryta przez Polaka, który na portalu ojciecroku.pl opisał pierwsze objawy tej choroby. Naukowcy cały czas skupiają się na stworzeniu uniwersalnego leku oraz zastanawiają się, dlaczego choroba jest tak zakaźna wśród kobiet (po pokazaniu dziecka wszystkie kobiety wykazują objawy choroby zachwycając się nad noworodkiem).

Lista objawów

Jeśli u kobiety występują co najmniej dwa spośród poniższych objawów:

 • ma problemy z pamięcią;
 • myślenie jest dla niej problematyczne, a wykonanie testu inteligencji dla szympansów idzie jej z trudnością;
 • wali zdrobnieniami szybciej niż karabin maszynowy wali amunicją;
 • skupia się tylko na dziecku;
 • nie potrafi racjonalnie myśleć i np. kupuje 20 Bobofrutów zapominając o podstawowych produktach spożywczych;
 • wykazuje agresję, gdy mówi się o jej dziecku że jest „śmierdzącym szczeniakiem, który tylko ślini się na wszystko”;
 • w niekontrolowany sposób udziela się na portalach społecznościowych;
 • wykazuje cechy hipochondryka u ginekologa;
 • nazywa swojego syna Brajankiem, a córką Dżesuczką Dżesiczką;

to możesz być pewien, że cierpi na pieluszkowe zapalenie mózgu.

Sama chora może skutecznie ukrywać w/w objawy. Niemniej, jeśli twoja kobieta pochwaliła się w internecie, że jej dziecko zrobiło pierwszą kupkę, pierwsze siusiu, po raz pierwszy powiedziało „kulwa” czy zrobiło cokolwiek, czego zamieszczenie na portalu społecznościowym jest szczytem głupoty, to powinieneś przygotować się na najgorsze.

Leczenie i profilaktyka

Naukowcy nie opracowali jeszcze skutecznego leku na pieluszkowe zapalenie mózgu. Zaleca się stosowanie środków zapobiegawczych w postaci szeroko pojętej antykoncepcji (zwykła prezerwatywa zmniejsza szansę na zachorowanie o 92%). W przypadku gdy kobieta wykazuje już pieluszkowe zapalenie mózgu, to należy ignorować jej poczynania oraz zasób słownictwa. Pod żadnym pozorom nie wolno otwarcie jej krytykować, gdyż u chorej mogą pojawić się ataki agresji (93% przypadków) lub depresji poporodowej (7%). Tymczasową ulgę może przynieść podanie tzw. maści na ból dupy.

Z niewiadomych powodów najgorsze stadium choroby samoczynnie ustępuje po około sześciu miesiącach. Dalsze objawy choroby ustępują w ciągu kolejnych lat. U niektórych kobiet samoczynnie ustaje choroba (na jakiś czas) gdy widzi, że źródło patogenu jest obrzeżane.

Ciekawostki

 • Z niewiadomych do końca powodów zdecydowana większość chorych kobiet na pieluszkowe zapalenie mózgu wykazywało w młodości cechy Pokemona.
 • Nie wiedzieć czemu, większość kobiet chorujących na pieluszkowe zapalenie mózgu można określić jako „samotną matkę, która bierze 500+ i pożyczki w Provindencie, gdyż jej chłopak Seba porzucił dziecko i nie płaci alimentów”.