Księżyc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy naturalnego satelity Ziemi. Zobacz też Naturalny satelita – ogólne określenie księżyca.
Faza księżyca
Komu ty jedziesz? Jadę księżycowi.
Juliusz Słowacki o Księżycu
2THEMOON.
Księżniczka Molestia o Księżycu

Księżyc (łac. Luna) – obiekt emitujący światło, kiedy go nie widzisz. Pojawia się i znika o nieregularnych porach. Jest ważniejszy od Słońca, ponieważ Słońce świeci, gdy jest jasno, a Księżyc – gdy jest ciemno.

Księżyc miewa fazy i są one zwane fazami Księżyca.

Burzliwa historia

Księżyc zawsze żył tak, jakby nie żył. Nigdy, przenigdy nie opuścił stanowiska pracy, by wybrać się do baru czy gdziekolwiek indziej. Wzorowy pracownik, główny bohater wielu niesamowitych książek dla młodzieży w wieku 13–16 lat, jak „Pan Kleks i jego Wielka Wyprawa”, czy „Dobra Wróżka z Księżyca”. Kto by pomyślał, że wielomilionowy porządek zostanie zburzony?! Któregoś – tam – roku pewien Leszek i pewien Jarek dopuścili się brawurowej próby kradzieży Księżyca. Nie znamy przebiegu tamtych wydarzeń, jednakże Księżyc obronił się chyba sam, powodując negatywne zmiany w mózgach agresorów.

Galeria


Nuvola apps kmoon.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny astronomii. Jeżeli wiesz, z której strony rakieta ma ostry koniec – rozbuduj go.