Jury

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Żyri, które w ogóle nie ma wpływu na losy programu (Kwestionujemy kulę nr 39, czy nie?)

Jury (czyt. Żury lub Dziury) – ciało kolegialne, które dużo mówi, a mimo to nie ma nic do powiedzenia. Występuje w różnej maści konkursach i programach telewizyjnych, gdzie jest ich najciekawszą częścią (obok reklam). Teoretycznie ma wpływ na wynik konkursu/programu, choć w rzeczywistości decydują o tym SMS-y, wysyłane z bramek internetowych na Galapagos. Generalnie jury lansuje samo siebie.

Skład jury

W skład jury musi wchodzić więcej niż jedna osoba. Najlepiej kiedy jest ono heteroseksualne, przy czym musi być zachowany parytet. Zachowanie parytetu polega na tym, by stosunek kobiet do mężczyzn musi być taki sam, jak stosunek gejów do dziennikarek.

Ocenianie

Jury wystawia oceny w skali od 1 do ∞. Oceny te następnie się dodaje, odejmuje, mnoży, dzieli, pierwiastkuje, całkuje, mnoży przez Π, wyciąga średnią i wyświetla. Jak już wspomniano, mają one nikły wpływ na wyniki programu.

Rodzaje jury

Jedyne na świecie jednoosobowe Jury
Komisja Kontroli Gier i Zakładów
Stanowi wszechświatowy wzorzec jury i obecnie znajduje się w Sèvres pod Paryżem.
Taniec z gwiazdami
Jury „Tańca z gwiazdami” składa się z Czarnej Mamby, Ferdynanda Kiepskiego, Hrabiny Wazeliny i jakiegoś profesjonalnego tancerza. Od osiemnastu sezonów usiłuje się pozabijać z miernym skutkiem.
Mam Talent!
Jury, czyli Polski Kubańczyk, Metalówa Disco-Polo i Podstarzała Kochanica wzrusza się, gdy kto śpiewa. Resztę wywala ze sceny.
You Can Dance - Po prostu tańcz!
Jury „Szubidubidibudęns!” zostało zaimportowane z Kuby i Ukrainy. Na jego widok uczestnicy mylą sie w synchronach i mają za mało „flou”.
Idol
Jury tego historycznego programu, tj. wspomniany już Małolat, Chłop-Mop, Ślepa Słuchaczka i jeden Rom zazwyczaj stwierdzało, że samo umie lepiej śpiewać lepiej niż uczestnicy, czego (na szczęście) nie prezentowało.
Jak Oni śpiewają
Ślepa Słuchaczka, Hawajski Rudi i Diva-Płaksa najprawdopodobniej słuchało czegoś innego[1] niż wykonań uczestników, gdyż najwyżej oceniało fałszujących.
Wielka Gra
Jury składało się z samych profesorów, którzy czytali nawzajem ułożone przez asystentów pytania.
Skoki narciarskie
Jury służy do wstrzymywania i anulowania konkursu na żądanie Waltera Hofera.
Kuchenne rewolucje
Unikatowy okaz jednoosobowego jury - widzowie widzą, jak Magdalena Gessler naradza się sama ze sobą[2].
Sędzia Anna Maria Wesołowska
Jury sobie siedzi, a Ania odwala całą robotę.

Zobacz też

Przypisy

  1. Justina Biebera?
  2. fachowo nazywa się to schizofrenią