Jarosław Kaczyński

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Medal.png

Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Jarosław Kaczyński. Zdjęcie z niemieckiego tygodnika
Kadr z baletu Sekretne życie Jarosława K.
Kaczyńskommando w CS
Lek zwalczający absmak
Jarek też poleci w kosmos
Młody i ambitny
Socjalistyczny program najszlachetniejszego wodza
Co do tego nie ma żadnej wątpliwości, że prześladuje mnie mój kot!
Jarosław Kaczyński o swoim kocie
Kaczor, Kaczor, coś narobił.
Rysiek Riedel o Kaczyńskim w utworze „Kaczor, coś ty zrobił”
Nie zobaczą państwo tam niczego, poza ewidentnymi dowodami fałszerstwa.
Jarosław Kaczyński o swojej teczce
Kaczor tu, kaczor tam, kaczor zawsze rządzi sam.
Adam Mickiewicz o I Kaczorze RP
Aż ze zdziwienia mięknie ci dziób – wrzucasz kartkę i wybierasz drób.
Lady Pank o wyborach 2005

Wielki mały człowiek
Zalękniony tak i dumny jak paw
Wielki mały człowiek
Prorok lepszych dni, niepewnych spraw

Zespół 2+1 o Jarosławie
Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne
Jarosław Kaczyński, fragment exposé
Co ty, kSłuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragmenta, wiesz o Gabonie?
Jarosław Kaczyński wyjaśnia Donaldowi Tuskowi, że nie ma kompetencji, aby dostrzec zagrożenie militarne ze strony Gibonu
Ciemność widzę! Ciemność!
Jarosław Kaczyński przelatując nad Słowacją
Dziękuję bardzo. Dziękuję
Jarosław Kaczyński o tym artykule
Biedronka to sklep dla najbiedniejszych
Jarosław Kaczyński wypowiada się o znanej sieci sklepów
To zakamuflowana opcja niemiecka
Jarosław Kaczyński o Śląsku w kwietniu 2011
Nie ma sprzeczności między polskością a śląskością
Ten sam Jarosław Kaczyński o tym samym Śląsku 2 miesiące później
Jarosław, ty Polskę zostaw
Kup se klocki Lego i zaproś Antoniego!
Komitet Obrony Demokracji do Kaczyńskiego
Boże, chroń Polskę przed moimi synami, narwańcami
Rajmund Kaczyński, ojciec Lecha i Jarosława

Pan Prezes Jarosław Aleksander hrabia Kaczyński von Kartoffel z Kaczogrodu herbu Pomian, wśród wiernych Jarosław, Ty Polskę Pobłogosław lub Wielki Prezes; wśród opozycji Jarosław Kłamczyński, Świrosław Kaczyński, Napoleon z Żoliborza (ang. Big Brother, cze. Velka Drobinova Kserovina, nie. Klein Führer, wło. Curduplo Xerocopio Direttore, por. Piccolo Pistolo, fra. Kachore le Grand, chi. Mao Brakowao, ros. Ярослав Качушенко, kor. Kim Dzong Gnom; ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie) – polski polityk, prawa i lewa ręka Prezydenta RP i nowej premiery, hodowca zwierząt futerkowych, oficjalnie brat zmarłego prezydenta, ale tak naprawdę to jego klon, marzy o przejęciu władzy nad światem, co oczywiście mu się nie uda ze względu na to, że podczas podróży na Księżyc i próbie jego kradzieży został napromieniowany szkodliwymi promieniami moherowych beretów.

Jaruś w wolnym czasie lubi malować sobie paznokcie i prowadzić intymne rozmowy z niejakim Tadeuszem R. Nie kupuje w plebejskiej Biedronce. Na zakupy jeździ do osiedlowego sklepu dwie dzielnice dalej, w towarzystwie kilku posłów i kilkudziesięciu dziennikarzy. Nie lubi Ślązaków, ale za to ubóstwia Wolaków. W 2015 roku po długich męczarniach w opozycji wygrał wybory, i to niesfałszowane! Jest też światowym mistrzem gry na dudach i wyjmowania szydła z worka.

Nawrócenie

Po wydarzeniach omówionych powyżej Prezes – dawniej mający za złe Tuskowi, gdy po pomyłce smoleńskiej ze współczuciem objął go Putin – teraz sam stwierdził, że i jego mógłby już objąć Putin („Tylko nie za mocno – bo kot byłby zazdrosny… No – może lekko by się też zdenerwował”).

Życie intymne

Jarosław jest kawalerem, robi pod siebie i nie ma żadnej partnerki, nie posiada również samochodu. Nie wiadomo, w jaki sposób zaspokaja swoje instynkty. Ponoć Placek nie gustuje w paniach – hipoteza ta nie znajduje jednak potwierdzenia w jego poglądach. Jest wielkim miłośnikiem zwierząt – samotnie mieszka z kotem i mamusią. Z tego wynika, że gdy nasz Jarek pragnie zaspokoić potrzeby, to odwraca kota ogonem. Ostatnio pojawiły się doniesienia o tym, że jego kochankiem mógł być niebrzydki Rafał Rogalski (oficjalnie Pan Pełnomocnik, zaś prywatnie jako Rogal). Innym jego kochankiem miał był generał Parulski, ale nie mógł znieść kociej konkurencji i popełnił samobójstwo.

Dolegliwości

Jarosław Kaczyński cierpi na straszną chorobę – otóż na strunach głosowych wyrosły mu małe pióra, przez co nie może normalnie mówić. Do komunikacji z innymi ludźmi używa rosyjskiego syntezatora mowy, co wyraźnie słychać podczas jego przemówień. Drugą z dolegliwości jest progresywna ksenofobia. Po śmierci jego brata choruje również na zespół Macierewicza. Jesienią 2010 roku zaczął uskarżać się na nową dolegliwość, jak mówi – odczuwa przerażający absmak. Jest to rodzaj zaburzenia funkcji kubków smakowych. Ponadto ukrywa przed światem inną chorobę, która się zwie daltonizm. Kiedyś cały kraj dowiedział się o tej dolegliwości z jego ust, gdy wymsknęło mu się w Sejmie, że „nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe”.

Porady dla Jarosława Kaczyńskiego: jak zwalczyć absmak

 • Płukanka jamy ustnej płynem „Corega Tabs”.
 • Płukanka jamy ustnej solanką i robienie „grrrr–gull”.
 • Doustna lewatywa.
 • Krążenie wokół Wawelu i śpiewanie „O paniii nasza, orędowniczko nasza…”.
 • Telefony do ojca dyrektora z zapytaniami, jak poradzić sobie z życiem starokawalerskim.
 • Częste telefony do sklepów zoologicznych z zapytaniem jak odżywiać kota.
 • Trzymanie głowy w kuble z zimną wodą.

Pytania do Jarosława Kaczyńskiego

Wódz podczas przemowy do narodu
 • Jak się trzyma Kondo(n)minium niemiecko-radzieckie (przepraszam, rosyjskie)?
 • I co my teraz zrobimy, gdy prezydentem USA jest Murzyn, w dodatku demokrata?
 • Czy jest jeszcze sens mówić, że pośpiech w lądowaniu to zamach?
 • Czy byłoby IDEALNIE, gdyby NATO zbombardowało Iran, Irak, Kuwejt, Syrię, Egipt, Afganistan, Libię, no i oczywiście (przynajmniej częściowo) Rosję?
 • Czy sojusz z Radio Maryja nie może być odbierany jako skryte poglądy antysemickie?
 • Czy – mimo stwierdzenia przez Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, że antysemityzm jest grzechem – a jest się jednocześnie katolikiem i antysemitą, to: a) grzeszy się lekko, b) grzeszy się ciężko, c) nie grzeszy się wcale, bo antysemityzm nie jest grzechem, a hierarchowie są w błędzie?
 • Czy rzesza 100 tys. moherowych beretów, wspierana przez 50 tys. kiboli, i komandosi anty-multikulti w liczbie 100 osób pomoże ochronić Ojczyznę przed atakiem Mossadu?
 • Czy oprócz wątłego Radio Maryja istnieje siła zdolna do przeciwstawienia się działaniom masonerii, a jeżeli tak, to jaka i czy możliwy byłby wtedy kolejny Cud nad Wisłą?
 • Czy słusznym i szlachetnym byłoby zmienić słowa hymnu Narodowego na: „Jak złapałem lewaka za ptaka, to wrzeszczał z bólu – pokraka!!!”?
 • Czy – jakby było 11 bliźniaków Kaczyńskich – i wszyscy zagrali by w reprezentacji w EURO 2016, to Polska byłaby Mistrzem?
 • A czy – gdyby Prezes zdecydował się na trening siłowy – to po 3 latach i użyciu wszystkich sterydów świata Polak byłby w czołówce Mr. Olympia, czy byłby „Mr. O”?
 • Czy po osiągnięciu celu o którym mowa w poprzednim pytaniu Prezes – jak Barney z kreskówki „Między nami jaskiniowcami” – mógłby powiedzieć: Jestem mały, ale silny!!!?
 • Czy przed wyborami trzeba by było przeprowadzić akcję Noc Kryształowa 2016 dla Agory, palić książki Grossa i wrzeszczeć z mównicy o wiadomej winie i spisku smoleńskim?
 • Czy – mając na uwadze wybory – potrzebnym jest dziesiątego dnia miesiąca – póki czas – nie zważając na utratę resztek reputacji urządzić takie akcje, których nie pamiętają najstarsi warszawiacy, krakowiacy i górale o innych nacjach, podnacjach, ludach itp. nie wspominając?
 • Czy – w celu odreagowania napięcia przedwyborczego – wypadałoby – ale tylko z zaufanymi politykami z klubu – zagrać w Salonowca: Teraz Pan Prossszę!!!
 • Czy w wypadku wyjątkowo sprzyjającej koniunktury, gdyby PO wygrawszy wybory zaproponowało – PO przyjacielsku – tekę ministra jednemu z „naszych – waszych”, to należałoby odmówić, mając w pamięci słynne słowa z Misia: Głupi by był, jakby się dał wziąść na ministra. A bo mu tu źle? W tej opozycji wiecznie krytycznej?
 • Kiedy nadymany jak balon uniesiesz się w powietrzu?

Poglądy

Jarek ma poglądy podobne do jego kuzyna zza oceanu – Teda Kaczyńskiego, który w późnych latach siedemdziesiątych wysadził w powietrze pół wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, a teraz siedzi w więzieniu. Ich wspólny pogląd na świat – anarchoprymitywizm, który polega na walce z rozwojem świata, rozwojem gospodarki i destrukcją relacji międzyludzkich. By zapobiec dalszym atakom, rząd USA wydał specjalny dekret, który pozwala aresztować wszystkie osoby o nazwisku Kaczyński. Nad ustawą pracuje także polski Sejm. Ogólnie poglądy ma postępowe, jeśli porównać do panujących XVII wieku.

Cele polityczne

Najszlachetniejsze ze szlachetnych: zemsta na Niemcach za wywołanie II wojny światowej i rozliczenie z Rosjanami za pakt Ribbentrop-Mołotow i próbę sowietyzacji Rzeczypospolitej, oraz ich knowania powojenne z Niemcami mające doprowadzić do założenia nad Polską kondominium. Głęboka reforma terytorialna: najwyższy czas, aby niemieckie gminy zamienić na polskie parafie.

Zawołania

 • O, niedoczekanie!
 • Kwaaaa!
 • To był zamach!
 • Wina Tuska!!
 • Hańba, hańba i jeszcze raz hańba!
 • Zdradzeni o świcie!
 • Wszystko, a dla opozycji nic!
 • Komuniści i złodzieje!
 • Truciciele i przybłędy!
 • Zdradzieckie mordy!
 • Kanalie!

Dowody na to, że Jarosław nie jest gejem

Jarosław bierze udział w kampanii społecznej
Jarosław z ukochaną kicią – Pysią
 1. Jarosław mieszkał z matką.
 2. Koledzy z podwórka nie przychodzą do niego do domu.
 3. Jarosław posiadał kota o imieniu „Alik”.
 4. Jarosław często głaskał swojego Alika.
 5. Jarosław siedział w więzieniu. Pod celą zyskał ksywę „Gardło”.
 6. Jest przyjacielem ojca Dyrektora.
 7. Chciał zostać prezydentem, więc nie może być gejem.
 8. Gdy kot Alik zdechł, kupił sobie nowego kota… a nawet kotkę.

Szczególne osiągnięcia

Marzenia Jarosława
Prezes demonstruje lewicowe przekonania
 • Lata komunizmu – występ wraz z bratem w spektaklu „Jacek & Placek” – co miało oznaczać „bunt przeciwko systemowi”. Spektakl nieźle krytykował lenistwo u wielu ludzi za co dostał poparcie u cenzorów.
 • Krytyka porozumień okrągłostołowych i Lecha Wałęsy (radykalizacja poglądów).
 • Rok 2005 – objęcie stanowiska Premiera (Der Kancler) i tryumfalny wjazd do Warszawy.
 • Rok 2010 – zorganizowanie ataku na Smoleńsk pod dowództwem brata (Sturmbaumfuhrer von Kaczynsky).
 • Rok 2010 – rozpoczęcie działań represyjnych na osobach odpowiedzialnych za niepowodzenie ataku przy pomocy Macierewicz Wunderwaffe.
 • W dniu 29 czerwca 2010 pomiędzy godziną 9:00 a 14:30 prezes Kaczyński jako kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Londyn w ramach kampanii wyborczej. W plan ten wtajemniczone było wąskie grono osób. Spotkanie odbyło się w nieokreślonym londyńskim hotelu. Złośliwi twierdzą, że powodem całej tej wycieczki była chęć zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przed 10 Downing Street i sprawienie wrażenia światowca. Czyniąc to, pan Kaczyński stał się prekursorem w prowadzeniu tajnej kampanii wyborczej.
 • Prezes jest jednym z nielicznych prawicowych polityków, którzy akcentują silnie swoją lewicową wrażliwość.
 • Jest twórcą tzw. zasady „brzytwy Kaczyńskiego”, która przecina zgrabnym ruchem wszelkie domysły filozofów. Zasadę wyraża wielokrotnie powtarzany cytat na temat czerni i bieli.
 • Nastawienie wszystkich moherowych beretów przeciw rządom PO, mimo że przywódca moherów tak naprawdę go nie lubi.
 • Dnia 18 lutego 2011 roku prezes Kaczyński założył sobie bloga. Szacuje się, że za ok. 40 lat prezes PiS-u założy sobie konto w banku, za 50 będzie miał swojego foniacza, a za 60 lat zda na prawko.
 • Grudzień 2016 roku prezes Kaczyński osiągnął wreszcie cel: Trybunał Konstytucyjny to ja – Jarek K.
 • Rok 2017 i następne – nastanie słonecznej IV RP, jako: Państwo to ja – Jarek K.
 • Dzięki polityce Prezesa SB-cy i ORMO-wcy wyszli na ulicę z polskimi flagami.
 • I dzięki Prezesowi komuniści przyznali się, że należą do gorszego sortu.
 • Comiesięczne miesięcznice tworzone pod pretekstem najlepszego lądowania samolotu w historii światowego lotnictwa.

Działalność naukowa

Jarosław Kaczyński jest założycielem nurtu fenomenologii polityki – jednej z metodologii badań polityki. Zgodnie z założeniami fenomenologii, należy budować teorię od tego, co oczywiste. Podobnie wygląda to w przypadku fenomenologii polityki – należy postrzegać oczywiste rzeczy w polityce i je opisywać w sposób niepozostawiający wątpliwości oraz dobierać fakty tak, aby potwierdzały tezę, co pociąga za sobą konieczność odrzucania faktów obiektywnie złych i nieprawdziwych. To Jarosław Kaczyński jako pierwszy wypowiedział słynne oczywista oczywistość. Natomiast cytat Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne to dosyć przekorne i wysublimowane przedstawienie swojej teorii – nikt nie musi przekonywać Jarosława, co jest jakiego koloru – Jarosław jako fenomenolog widzi co jest czy, a jeśli kolor się nie zgadza lub tylko jest takie powierzchownie – Jarosław i tak odczyta.

Publikacje naukowe

Jarosław Kaczyński wydał również serię publikacji naukowych. Do najważniejszych z nich należą:

 • Fenomenologia polityki, czyli walka z odwracaniem kota ogonem, 2003
 • Fenomenologia polityki, czyli odkrywanie oczywistej oczywistości, 2005
 • Fenomenologia polityki, czyli odrzucanie faktów zaprzeczających słusznej tezie, 2006
 • Fenomenologia polityki, czyli kto jest prawdziwym Polakiem, 2007
 • Fenomenologia polityki, czyli jak Rosjanie dokonali zamachu w Smoleńsku, 2010
 • Fenomenologia polityki, czyli być albo nie być w polityce: propozycja różnych rozwiązań, 2012
 • Fenomenologia polityki, czyli jak być i nie być u pełni władzy, 2016
 • Fenomenologia polityki, czyli jak udając głupa można osiągnąć wszystko, 2016
 • Fenomenologia polityki, czyli jak trwać przy pomocy „Trwam”, 2015-2025

Jarosław Kaczyński w sztuce

Kaczyński według Niemców
A tym pokroję POwców!

Jarosław K.

Jego zasług nie można policzyć
bo we wszystkim w czym mógł uczestniczył
już od dziecka do chłopców się garnął
nazywając ten ruch solidarność

pod Grunwaldem sam dowodził wojskiem
rad udzielał Curie-Skłodowskiej
strzelił bramkę na Wembley Anglikom
Dzięki niemu się zrodził Palikot

Aaaaaaaaaa
Jarosław Ka.
Aaaaaaaaaa
Jarosław Ka.

Sam usypał kopiec Kościuszki
i przepędził znad Wisły w dal Ruskich
on Szymborskiej wiersze dyktował
„Wszystko płynie” – to jego są słowa

Wstrzymał słońce, by ziemię poruszyć
to on w raju Adama miał kusić
Do powstania się właśnie gotował
kiedy weszła na oddział salowa

(autor Rafał Bryndal)

Kaczka Jaraczka

Obejrzyj ten film na YouTubie
Jarosław śpiewa hymn
Obejrzyj ten film na YouTubie
Jarek bawi się na urodzinach Radia Maryja

Przy Wiejskiej a nie wieśniaczka
Mieszkała kaczka-jaraczka,
Lecz zamiast trzymać się 'trawki'
Robiła wyborcze wprawki.
W Sopocie raz u fryzjera:
„Prosiła o bulteriera!”
Tuż obok była apteka:
„Wehrmachtu proszę pięć deka.”
W Sosnowcu zaś szybkim ruchem
Zawarła pokój z komuchem.
Gryzły się posły okropnie:
„A niech tę kaczkę PiS kopnie!”
Straciła brata z łomotem
Więc dała mu Wawel ze złotem.
A przy tym, wbrew swym pisiaczkom,
Poczuła się super-kaczką.
Kupiła raz maczku pół wózka,
Naćpała się i łup na Tuska.
Grając w sposób beztroski
Śmiała się, hę Komorowski?
A gdy przegrała z polotem,
Pytała, co z Palikotem?
Martwiły się więc pisiaczki:
„Co będzie z takiej dziwaczki?”
Aż wreszcie znalazł się głupi:
„Może Platforma ją kupi!”
Pan Rydzyk bardzo starannie
Opiewał kaczkę w hosannie,
Mistycznie ciut na wariata,
Ma przecież ego Goliata,
Trochę w czerwonych buraczkach.
Taka to przegrywaczka!

Wyborcza Niedziela

Ekstrema już śpi
Szczekają gdzieś psy
Kończy się wyborcza niedziela
Już ruszył sznur bud
Rżną buty o bruk
CBA drzwi otwiera

Brunatna kaczka
A w dziobie piękne słówka
Kto nie da drapaka
Kto nie chce zakwakać
Ten będzie aresztowany

Ciekawostki

Biografia Prezesa w hipermarkecie
 • Z telewizyjnego wywiadu z Prezesem można było się dowiedzieć, że woli słuchać nieco starszej muzyki, jak Bitlersi w przeciwieństwie do takiej nowszej, na przykład U-dwa.
 • 10 kwietnia 2011 roku jak zwykle zapomniał, gdzie brata pochował. Efektownie przyszedł pod Pałac Prezydencki, lecz nikt mu nie pomógł wyjaśnić, że tu jest Polska, a Wawel gdzieś dalej – powtórzył to rok później.
 • Mimo większości przegranych wyborów, niezależnie od ich wyników Jarosław Kaczyński zawsze wygrywa z przeciwnikami okazując im nieskończenie wielką przewagę moralną.
 • Jego najlepsze pomysły to próba korupcji u Pana Boga przed wyborami parlamentarnymi 2011 i zamówienie mszy św. w dniu wyborów i brak potępienia Nergala, który przysporzyłby mu realnie dużej liczby głosów. Pierwszy pomysł nie wypalił, ale poszedł do wyższej instancji w 2015 roku.
 • Nigdy nie chodził na randki, będąc głęboko przekonany, że żadna nie doceni jego urody i sposobu wiązania krawata.

Zobacz też