Gupik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gupik lekko nieostry i rozmyty

Gupik – ryba akwariowa z rodzaju wszystkożernych (najbardziej lubi spożywać własne potomstwo).

Występowanie[edytuj]

Gupika (zwłaszcza pawie oczko) spotkać można w imitujących krakowską tajgę zbiornikach wodnych, zwanych akwariami w sklepach zoologicznych. Występują również na południu kuli, ale nie ziemskiej, lecz takiej z wodą, jak również na Antarktydzie (choć kłamliwa Wikipedia twierdzi, że jest dokładnie na odwrót).

Rozmnażanie[edytuj]

Gupiki rozmnażają się często i gęsto. Czyni to z nich również gatunek samowystarczalny – dzięki wysokiemu przyrostowi naturalnemu (nawet 10 nowych gupików na sekundę kwadrat) większe ryby są w stanie najeść się nowo narodzonymi. Oznacza to, że jeśli zechcesz hodować gupiki, musisz tylko…

Hodowla[edytuj]

Jedyną rzeczą wymaganą przy hodowli tych ryb to zapewnienie pokarmu startowego oraz odpowiednio dużej ilości samic i przynajmniej jednego samca. Pozwoli to na utrzymanie populacji przez około dwóch tygodni, potem umrą na śmierć w wyniku przerybienia zbiornika.

Historia gatunku[edytuj]

Gupiki zostały odkryte w latach '30 ubiegłego wieku w Berlinie, co oznacza, że jest to gatunek nazistowski. Odkryty został w tzw. niemieckiej afryce wschodniej, co sugeruje, że gupiki są tak naprawdę murzynami. Nazistowskimi murzynami. Może więc lepiej rozważyć jego hodowlę?


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.