Gorol

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gorol – w gwarze śląskiej określenie osoby, która mieszka poza Śląskiem, lub w tym regionie, ale nie jest jego rdzennym mieszkańcem, a której najważniejszym celem jest zniszczenie tego, poza czym mieszka. Przypomnijmy, że gorolem jest zarówno Warszawiak, jak i Francuz, rdzenny Aborygen czy Eskimos, aczkolwiek ci ostatni nie przepadają za nazywaniem ich gorolami.

Stereotyp

Cechuje się: nieróbstwem, pasożytnictwem, skandaliczną głupotą, całkowitym brakiem inteligencji, a przede wszystkim kultury przez duże K. Jest pewne, że pochodzi od małp, co tłumaczy w pełni jej prymitywizm, niezdolność do organizowania państwa i to, że wszyscy się od niego chcą odciąć.

Uosobieniem wszystkich obrzydliwych cech tego parszywego stworzenia są zagłębiacy. Zagłębiacy rzadko są tylko Gorolami. Częste jest tutaj połączenie Gorol + Chadziaj. Na szczęście dla Śląska, Zagłębie oddziela odeń rzeka Brynica, która to jest granicą oddzielającą dwa zapalne rejony regionu. Chcąc wjechać do Sosnowca należy mieć przy sobie paszport Polsatu. Ta zasada nie obowiązuje ludzi z Zagłebia, gdyż tym wystarczy tylko dowód osobisty (Zagłębie wraz z resztą kraju należy do strefy Schengen). Po przekroczeniu owej Brynicy (czyt. granicy), w którymkolwiek z kierunków, można dostać wpierdol od tubylców.

Odwrotnością gorola jest hanys. Gorol w oczach przeciętnego hanysa, czyli Slónzoka, jest w pół mongołem, z kolei dla przeciętnego gorola hanys jest w pół Niemcem (Dobroli sie, no niy?).

Użycie

Słowa „gorol” nie należy mylić z „górolem”. Gorol mieszka za rzeką, natomiast górol w górach. Znacząca jest też różnica, że górol sika do Wisły, a gorol tą wodę pije.

Jest tak, choć górol (szczególnie te pierony z Cieszyna) sam nazywa siebie gorolem (no i niy pedziołech że te z Cieszyna to sóm pieruny?!).

Ciekawostki

  • Przeciętny hanys uważa, że gorol robi maksymalnie 3 godzinny dziennie.
  • Gorole uważają, że hanysy nie myją zębów.
  • Światowa populacja goroli szacowana jest obecnie na ok. 7 miliardów.
  • Najgorsze odmiany goroli zasiedlają Warszawę, Sosnowiec i inne tereny wschodniej Norwegii.
  • Na pewnym forum odkryto, że gorole są niebywale szybkie. Potrafią się przeprowadzać w jeden dzień ze swej ojczyzny do bardzo odległych miast jak Montreal.