Forum:Pisarz miesiąca

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 293 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Na IRCu z głowy Zenka zrodził się nowy pomysł: konkurs na pisarza miesiąca. Parę słów, po co robić jeszcze jeden konkurs miesięczny: pod względem nowych artów panuje na Nonsie marazm. Konkurs taki mógłby zachęcić do pisania zarówno nowych użytkowników, jak i starych ozeciarzy. Nic przecież nie motywuje tak do pisania jak wygrana w konkursie i prestiż, który zapewne byłby większy niż po – zapomnianym nieco – userze miesiąca.

Propozycja zasad jest taka: do głosowania zakwalifikowywany jest z automatu każdy zarejestrowany user, który napisał w danym miesiącu arta na co najmniej 1kB lub napisał, powiedzmy, dwa–trzy hasła do słownika. Te same osoby + admini mogliby głosować (oczywiście nie na siebie).

Co o tym sądzicie? Czy takie coś miałoby sens? Czy byliby na to chętni? GrzesiekPWNEDdasys ryśtyś. 13:31, lut 26, 2012 (UTC)

Działa motywująco, aczkolwiek tym słabszym się może nie spodobać. Bo co to by było, gdyby ciągle ten sam user wygrywał? Ale trzeba spróbować! Serscull 18:44, lut 26, 2012 (UTC)

A mnie się w ogóle nie podoba i jestem na nie. Po co, komu? Kto ma oceniać? Prawda jest smutna: większość Nonsensopedystów nie umie pisać dobrych artykułów (a to akurat mogę powiedzieć, mając swoje osiągnięcia i patrolując nowe strony). Jakiż to byłby prestiż z pisarza miesiąca? I co, pisarzy miesiąca zebrać do pisarza roku? [sic!] Mały Różowy Słoń? To, że panuje marazm jest dyskusyjne, bo nowych stron jest całkiem sporo, tylko ich treść pozostawia wiele do życzenia. Kto miałby oceniać? Wg jakiego kryterium? Rozwijajcie się i piszcie na własny rachunek w ramach ANM, tak jak zaczynał każdy szanujący się tu skryba, lądując m.in. za to w userze miesiąca. Co prawda mistrzem krótkiej formy jest FzR, ale to jest naprawdę talent. Niestety, obawiam się, że konkurs byłbym areną przeciętniactwa, admini nie mieliby czasu oceniać (a niektórzy też nie zajmują się pisaniem czy redagowaniem, więc to też problematyczne), a ocenialiby sami userzy po znajomości, ucząc się pisania. Próbujcie swoich sił Grafomaniaku na ANM, tam przejdziecie prawdziwą szkołę. Wiadomo, że każdy chciałby mieć medal. Ale z takich konkursów perełek się nie spodziewam, przykro mi. Pozdrawiam. Emdeggergadajka 19:11, lut 26, 2012 (UTC)

Zenek wcale nic nowego nie odkrył. Takie pomysły już się pojawiały. Konkurs bez materialnych nagród nie przyciągnie wielu nowych osób. Nie ma nic gorszego niż zmuszanie kogokolwiek do pisania, bo wtedy nie wychodzi nic dobrego. Kolejne konkursy w wąskim gronie, tak jakby nie wystarczały odznaczenia, Grafomaniak czy ANM. To ma dostatecznie duży prestiż. [[Terrapodian]] Ni! 19:19, lut 26, 2012 (UTC)

Emdegger ma rację, podzielam jego zdanie: za pisanie dobrych artów powinno się lądować w głosowaniu na usera miesiąca. wowJurekedycji tak dużo 19:21, lut 27, 2012 (UTC)

Za dużo mamy głosowań miesiąca... a konkursem pisarskim poza ANMem jest GM, to jego funkcja. Ad rem: można go częściej robić, ale czy to będzie opłacalne? Dwa razy do roku (sesja wiosenna i jesienna) są chyba odpowiednie. Artur21 15:51, mar 2, 2012 (UTC)