Forum:Historia, którą każdy może edytować

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 297 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.
Historia, którą każdy może edytować

To jest pomysł na stworzenie twórczości z udziałem Nonsy i całej jej społeczności. Samo w sobie jest definicją. Na początek będzie opis głownego bohatera, który potem będzie opisywany dalej przez czytelników. Będzie rozwijana akcja, inni bohaterowie, nawet cała fabuła. Tego pomysłu nie miała wcale Wikipedia, a brzmi tak, jakby jej pomysł.

Teraz pytanie. Jakiego bohatera wstawić? Bądźcie kreatywni i odpowiedzcie. DWSZEWEK 21:56, kwi 27, 2012 (CEST)

Niewidomego hydraulika, który posiada moc rozmawiania z meblami. Albo czeskiego informatyka-iluzjonistę bez lewej ręki uzbrojonego w noże i walczącego z wiedźmami. Taki mam koncept. A poważniej; to tak na serio? [[Terrapodian]] Ni! 20:01, kwi 27, 2012 (UTC)
Gdyby to nie było na serio, to bym nie wstawił linku, tylko się pośmiał. Czyli to jest na serio. DWSZEWEK 22:06, kwi 27, 2012 (CEST)
Obawiam się, że skutek może być odwrotny do zamierzonego. Rozpocznie się masowe szerzenie prywaty, bełkotu, celebrities i innych puchów. Inną sprawą jest to, że po paru tygodniach owe nonźródło będzie miało tyle kilobajtów, że MediaWiki będzie nas prosiło o podzielenie na mniejsze części. W sumie to nie problem, zrobić drugą, trzecią, czwartą i n-tą część, ale... czy jest sens? Takie nonźródło musiałoby być ciągle moderowane pod względem treści oraz poprawiane pod względem stylistyki i formatowania – w końcu nie możemy prezentować czegoś niedoszlifowanego naszym czytelnikom. Tutaj będzie syndrom hasła na dziś, będzie w cholerę edycji w krótkim okresie czasu, które trzeba będzie sprawdzać, po czym cofać bądź edytować, by znowu ktoś przyszedł i spieprzył koncept. Nieograniczoność wątku też mnie martwi, bo to będzie historia ze zbyt dynamiczną akcją. Albo zabić głównego bohatera na pierdyliard różnych sposobów. Albo odejść od fabuły i pisać o czymś zupełnie innym. Artur21 20:07, kwi 27, 2012 (UTC)
Póki co, to Gra jest taką historią. Podzielona na wiele części, każdy może coś od siebie dodać, jest fabuła, jest wszystko. Serscull 08:19, kwi 28, 2012 (UTC)
To zupełnie co innego. W końcu jest różnica między wszystkimi nonźródłami Terra a stronami Gry, także jej w to nie mieszaj. Artur21 10:41, kwi 28, 2012 (UTC)
Ale w niej się ziściły wszystkie oczekiwania wymienione przez Optdexa. Tworzona przez całą społeczność, opis sytuacji od którego się wszystko zaczyna, pojawiają się rozmaite postacie, a różnych bohaterów mamy w trybie multipayer. A ty też masz rację odnośnie moderacji. Grę edytują ci, co mają jakiś pomysł, a tutaj aż się prosi o napisanie prywaty, ewentualnie powstawianie kilku przekleństw pomiędzy przecinkami. Potem ktoś to poprawi, a obrażony autor cudownego zdania to przywróci i już mamy ustawkę na edycje. Serscull 17:27, kwi 28, 2012 (UTC)
Więc po co w takim razie dublować? Już mamy ustawki na edycje w Grze, nie potrzebujemy następnych gdzie indziej. Artur21 18:24, kwi 28, 2012 (UTC)
Komunikacji szynowej nie dublujemy równoległym puszczaniem autobusów. Emdeggergadajka 10:01, kwi 30, 2012 (UTC)
Soki przecierowe są smaczne i zdrowe Jasnowidzka 13:11, kwi 30, 2012 (UTC)