FEMEN

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anonimowa członkini ruchu FEMEN

Kobiecy Ruch FEMEN[1] – organizacja feministyczno-erotyczno-rozrywkowa, działająca na terenie Ukrainy i krajów ościennych. Jej głównym założeniem jest skądinąd słuszna idea, że nic nie jest tak skuteczne w walce politycznej jak goły cyc.

Podwaliny historyczne

FEMEN A.D. 1773

Duchowym ojcem ruchu FEMEN jest niejaki Tadeusz Reytan, który w 1773 roku też się politycznie obnażył. Nie wiadomo, jak na nieskuteczność jego działań wpłynął fakt, że pierś, którą okazał, była piersią męską. Nie mniej członkinie FEMEN uznały obnażanie się topless za metodę właściwą i kultywują tradycje reytanowskie. Istotną różnicą pomiędzy oboma obnażeniami jest fakt, że aby uwiecznić obecne obnażenia członkiń FEMEN, wystarczy komórka z aparatem, a do Reytana trzeba było sprowadzić Matejkę.

Działalność ruchu

FEMEN walczy z seksizmem poprzez seksualizm lub na odwrót. Generalnie jego członkinie rozbierają się zawsze i wszędzie, niezależnie od faktu, czy ktoś chce to oglądać, czy nie, choć zazwyczaj jednak chce. Uważają, że osoby zafascynowane ich biustem dadzą im spokojnie porwać urnę z głosami na Putina lub przegonić zakonnice z Placu Świętego Piotra. Pomimo że hasła głoszone przez FEMEN są ciekawe i poniekąd słuszne, mało kto zwraca uwagę na trzymane nad głową transparenty, kiedy poniżej jest na co popatrzeć.

Do dziś nie zostały potwierdzone informacje, że członkinie FEMEN przyjadą do Polski protestować wraz z Kazimierą Szczuką przeciw EURO 2012. Pewne grona kibiców wyrażają z tego powodu szczere rozczarowanie[2].

Przypisy

  1. Co się powinno pisać „FE!!! MEN!”, czyli „pierwiastek męski jest żelastwem!”
  2. I nie chodzi tu o Kazię…