Etyka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Etyka – legendarny przedmiot szkolny, na który podobno można uczęszczać zamiast lekcji religii[1]. Uczęszczają na niego głównie ateiści.

Etyka w teorii

Na lekcjach etyki uczeń powinien nabyć cenną wiedzę na temat moralności, tego co jest dobre, a co złe[2]. Ponadto rozmawia się o tolerancji i innych pierdołach ważnych sprawach.

Etyka w praktyce

Oprócz niewierzących uczęszczają tam weganie, ci, którzy nie mają co robić po lekcjach oraz hipisi. Prowadzi je zazwyczaj pani psycholog (ateistka), o której istnieniu dowiadujesz się dopiero, gdy wbija na biologię z informacją o przełożeniu zajęć. Najczęściej takowe przełożenie kończy się zupełnym odwołaniem przedmiotu szkolnego.

Rodzaje osób uczęszczających na etykę

  • Aktywni – zazwyczaj tolerancyjne ciumcioki bez ambicji. Na zajęcia przynoszą sterty notatników i cały wór długopisów, pod pachą zaś trzymają dodatkowe źródła, by podlizać się prowadzącemu zajęcia. Często bardziej obeznani z tematem niż nauczyciel;
  • Aktywni inaczej – przychodzą na zajęcia, by się wyluzować. Bogate dziatki, które po lekcjach nie mają co robić, a że rodzice mieszkają na wsi, to trza długo czekać. Nie są wpisani na zajęcia, lecz przychodzą, by bardziej spełnić się w dziedzinie plastycznej i pobazgrać na ławkach, bądź przy lepszym towarzystwie obrzucić jakiegoś kujona kulkami z papieru.

Wpajana wiedza

  • Bicie ludzi jest złe.
  • Kochanie ludzi jest dobre.
  • Przeklinanie jest złe.
  • Bycie p0k€m0nem jest bardzo złe.
  • Jak wandal adminowi tak admin wandalowi.
  • Jak Kali ukraść komuś krowa to dobrze, ale jak ktoś ukraść Kali krowa to źle.

Etyka w planach

Początkowo planowano ten przedmiot wdrożyć jako oddzielny ale zrezygnowano z tego pomysłu, bo po co kolejna lekcja na której będziesz spał... Czasami błędnie nazywana jest ona „kółkiem” chociaż na lekcji uczysz się o krzyżach.

Przypisy

  1. Tylko spróbuj, a zobaczysz co będzie na kolędzie!
  2. Wszyscy wiemy, że tak naprawdę chodzi o czczenie Szatana


Socrates.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny filozofii. Jeśli zastanawiasz się, czemu białe nie jest czarne – rozbuduj go.

Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.