Dr Bunhead

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czy umówisz się ze mną jak pokażę ci fajny eksperyment?
Podryw Dr Bunheada
Mam dość twoich durnych eksperymentów
Typowy tekst kierownika knajpy kierowany do Dr Bunheada

Doktor Bunhead – najwybitniejszy naukowiec, uważany przez grupę zazdrośników za największą ofermę świata nauki. Stanowi nieodłączny element elity programu edukacyjno-naukowego Brainiac.

Jego czas wolny

Bunhead spędza większość wolnego czasu w domu ze swoją mamą, która niechętnie puszcza go na imprezy (być może dlatego nie ma kolegów). Kiedy jednak uda mu się wyrwać z domu, jeździ po świecie swoim wspaniałym wehikułem pokazując swoje beznadziejne, nawiedzone i niebezpieczne eksperymenty niczego nie spodziewającym się ludziom. Gdy nie jeździ po świecie przesiaduje w knajpie, jednak jego mama zabrania mu pić alkohol i każe wracać przed siódmą, zabija więc czas knajpianymi eksperymentami. Nierzadko próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, ale nigdy mu się to nie udaje, a nawet gdyby mu się to udało i tak jego matka nie pozwoliłaby mu się spotykać z dziewczyną. W domu Bunhead próbuje ulepszać świat, szukając metod na zrobienie wszystkiego lepiej, szybciej i łatwiej. W praktyce polega to na podczepianiu materiałów wybuchowych do wszystkiego, do czego się da. Wierzy święcie, że nauka pomoże mu w pospolitych zajęciach takich jak gotowanie, pranie, sprzątanie itp.

Typowy dla Bunheada sposób myślenia

  • po co zamrażarka jak jest ciekły azot?
  • po co rozpałka do grilla jak jest ciekły tlen?
  • po co wiercić dziurę w ścianie wiertarką jak można strzelić do ściany z karabinu?
  • po co kroić warzywa nożem jak można je wysadzić dynamitem?
  • po co zapałki jak wystarczy generator Van de Graffa?
  • po co kupować wodę, jak można zmieszać tlen z wodorem w balonie i podpalić?
  • po co zapalniczka jak jest miotacz ognia?

Kariera naukowa

Bunhead prawdopodobnie rozpoczął swoją przygodę z nauką już w przedszkolu kiedy prosił dzieci aby przyjęły go do zabawy, a w zamian on zademonstruje im prawo ciążenia na klockach.


Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.