Debiut

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obejrzyj ten film na YouTubie
Jeden z nielicznych materiałów o tym programie
To nie gmina, to sklep mięsny! Robię w mięsie już 42 lata!
Juror Zyta Rudzka podpowiada uczestnikowi, co ma powiedzieć

Debiut – polski talent show, który okazał się niewypałem. Tak wielkim, że do dzisiaj nie doczekał się opisu na Wikipedii, gdyż producenci tego programu zatuszowali wiele informacji o nim. Zatuszowany niczym katastrofa naturalna za rządów Gomułki. Nagrodą główną było znalezienie się w obsadzie serialu Samo życie. Obok afery Rywina i afery starachowickiej największy skandal 2003 roku.

Debiut powstał jako zapchajdziura do Idola – twórcy wpadli na pomysł, żeby dać kolejny program, w którym idioci będą wygłupiać się na oczach całej Polski. Zdecydowano się jednak, żeby postawić nie na przyszłych piosenkarz, a na aktorów, którzy będą recytować wiersze[1]. Całe show prowadziła Katarzyna Laskowska, która po finałowym odcinku podzieliła los Iwony Petry i zniknęła na kilka lat z polskiego show biznesu.

Jurorzy

Debiut miał czterech jurorów. Byli nimi:

  • Izabella Cywińska – dawna aktorkę wyklęta i minister kultury, kociara znana dzisiaj tylko z popierania Bronisława Komorowskiego;
  • Radosław Piwowarski – reżyser Złotopolskich;
  • Zyta Rudzka – według Wikipedii jest to pani psycholog;
  • Mariusz Pujszo – ulubieniec Masochisty, najsłynniejszy polski reżyser komediowy.

Finaliści

Jednym z finalistek była Agnieszka Oszczyk (która odniosła sukces pracując w lokalnej telewizji) oraz Igor Kwiatkowski via Mariolka z Kabaretu Paranienormalni. Tak więc jak będziesz oglądać przezabawną Mariolkę, przypomnij sobie o pewnej stacji ze słoneczkiem, która dała kasę na wypromowanie Igora. Program wygrał jest Arkadiusz Smoleński. O tym, jak bardzo stał się znany świadczy fakt, że nikogo nie obchodzi jego życie.

Ciekawostki

  • Według plotek jedyną naturalną reakcją w tym programie miała być panika wywołana przez dwóch geniuszy, którzy podpalili studio.

Przypisy

  1. Dopiero po zakończeniu pierwszej edycji zorientowano się, że szukano aktorów a nie recytatorów