Bitwa o Mosul

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bitwa o Mosulirackie reality show, transmitowane na żywo w internecie i wielu arabskich stacjach telewizyjnych. W 2014 roku odbyła się próbna edycja, która nie odniosła spodziewanego sukcesu komercyjnego. 16 października 2016 rozpoczęła się pierwsza edycja, w której wzięli udział liczni Irakijczycy popierający premiera oraz Irakijczycy zgromadzeni w drużynie ISIS. Obok nich po obu stronach pojawili się także gracze reprezentujący 60 różnych państw. Zakończyło się 20 lipca 2017 roku.

Zasady programu[edytuj]

W grze biorą udział dwie drużyny – IK (drużyna iracko-kurdyjska) oraz ISIS (drużyna Państwa Islamskiego). Mają one do wykonania liczne zadania terenowe typu: zabicie przeciwnika, strzelanie z karabinu na odległość, życie bez jedzenia przez tydzień. Gra kończy się wraz z poddaniem się całej drużyny.

Uczestnicy[edytuj]

Liczba uczestników jest niezwykle duża. W drużynie IK zgromadziło się 100 tys. osób dowodzonych przez kapitana nazywającego się Hajdar al-Abadi. Druga drużyna jest znacznie mniejsza – liczy prawdopodobnie 9 tys. osób – kapitanem w niej jest Abu Bakr al-Baghdadi. W ramach zrównania sił drużyna ISIS otrzymała wsparcie z Kirkutu.

Oprócz tubylców w reality show wzięło udział wielu graczy z ponad 60 państw.


Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.