Resident Evil

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „23:06, 12 lip 2018” przez „DasBott (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Jill, here's a lockpick. It might be hand if you, the master of unlocking, take it with you
Barry Burton zwięźle o wytrychu, i umiejętności włamywacza Jill
Uwaga – gra nie nadaje się dla dzieci!

Resident Evil (Rezydent Emil, Prezydent Debil) – kultowa, klasyczna i straszna gra wyprodukowana przez Capcom w 1996 roku p.n.e. Była to jedna z pierwszych gier z gatunku Survival Horror, która zapoczątkowała wielką serię gier. Doczekała się wielu kontynuacji, co najmniej dwóch reedycji i jednego remake.

Fabuła

Rok 1998, Raccon City – spokojne miasteczko w ÓSA nawiedza fala morderstw w pobliskich górach. Kiedy sytuacja wydaje się być groźna (tzn. nikt nie chciał jechać do lasu na grzyby i jagody, aby utrzymać amerykańską gospodarkę), władze miasta wysyłają w góry Arklay specjalny oddział policji S.T.A.R.S (Special Tactic And Resuce Team jakbyś nie wiedział, a interesowały by cię to). Jednak aby nie było tak wesoło, kontakt z pierwszą grupą zostaje zerwany. Dlatego zostaje wysłany drugi oddział śmiałków. Na miejscu znajdują wrak śmigłowca Bravo Teamu, oraz ciała członków oddziału wskazujące na to, że ich śmierć była co najmniej niemiła… W pewnej chwili do jednego z członków oddziału podbiega coś, co przypomina psa,i zadaje mu śmiertelne obrażenia. Dowódca oddziału – Albert Wesker, dodatkowo motywowany płochliwą ucieczką pilota śmigłowca, sugeruje ucieczkę. Reszta się zdecydowanie zgadza. Jako cel ucieczki wybierają sobie wielką, budzącą strach i ogólna grozę willę, do której nawet największy wariat nie wszedł by trzeźwy. Nasi bohaterowie nie mają jednak wyboru, i śmiało wchodzą do posiadłości. Okazuje się, że jej lokatorowie wykazują dość dużą – jak na stan śmierci w którym się znajdują – ruchliwość. Teraz będą musieli walczyć o życie z zombie i innymi mutantami.

Postacie

Główne postacie o Residencie

Chris Redfield

Główny bohater gry, członek oddziału STARS wysłanego na samobójczą misję ratunkową do lasów Arklay. Jest bardzo inteligentny a jego ulubionym pożywieniem są hamburgery. Na początku gry ta postacią mamy do dyspozycji ulubioną broń Chrisa – czyli nóż. Gra tą postacią jest ogólnie trudniejsza

Jill Valentine

Główna bohaterka, również członkini oddziału STARS. Ponoć jest mistrzynią włamu (potrafi otworzyć wytrychem drzwi, które można by było wywalić z kopa) dlatego cały czas nosi wytrych. Jej scenariusz jest łatwiejszy, ponieważ ma o 2 sloty ekwipunku więcej niż Chris.

Obejrzyj ten film na YouTubie
Kanapka z Jill

Barry Burton

Bohater drugoplanowy. Uwielbia swojego rewolwera, i jest autorem słynnej kwestii o Jill Sandwich

Rebecca Chambers

Komandoska, która ma 18 lat (!!!). Baaardzo lubi pryskać muchozolem gazem pieprzowym po oczach swych kolegów. Jest sanitariuszem, i w razie potrzeby może za darmo uleczyć Chrisa

Albert Wesker

Najbardziej mhroczny bohater tej gry. Jest ubrany na czarno, pomimo tego że jest noc, to nosi ciemne okulary… on coś ukrywa… A jest jeszcze dowódcą oddziału STARS.

Joseph Frost

Joe ma najdłuższy występ w tej grze. Trwa on prawie przez całe intro, a kończy się zeżarciem go przez psy.

Enrico Marini

Dowódca drużyny Bravo Girl dobry podwładny Weskera, ginie z jego rąk.

Kenneth J. Sullivan

Pilot drużyny Bravo. Kolejna krótka znajomość…

Obejrzyj ten film na YouTubie
Prawdziwa historia Richarda

Richard Aiken

Rysiek z Klanu… To znaczy Richard Aiken jest bardzo ważnym członkiem drużyny STARS, ponieważ jest specjalistą od łączności, czyli potrafi obsługiwać zaawansowany sprzęt telekomunikacyjny. Bardzo interesuje się wężami, przez co kończy w paszczy Yawna.

Forest Speyer

W oddziale STARS pełnił funkcję snajpera. Okazało się jednak, że karabin snajperski NIE JEST najlepszą bronią do starć na krótką odległość z zombiakami.

Brad ,,ChickenHeart” Vickers

Tchórz Najdzielniejszy, i najsilniejszy bohater gry, przy okazji pilot śmigłowca grupy Alfa. Jest tak straszny, że postanowił odlecieć w popłochu aby dać szansę dla zombie.

Przeciwnicy

Całą ta sekcję rymowałem, bo od rana taki pomysł miałem:

Zombie

Łażące i wyjące, po strzale z pistoletu w głowę padające

Pieski

Szybkie i zwinne, nie wyglądające niewinnie, więc gdy je zobaczysz uciekaj w gdzie pieprz rośnie!

Wrony

Małe i wkurzające, zbyt dużo szkód nie wyrządzające, więc amunicji nie marnuj, bo nie warto.

Zmutowana roślina

Źli ludzie z Umbrelli, trochę tu przegięli, bo chemikaliów do roślinki nasypali i taką wielką wyhodowali, sposób jest na nią prosty, przygotuj ochrony roślin środki, i zmień mutanta w kompost!

Yawn

(a.k.a Motherfuckin' Snake) wielki, straszny, zmutowany, ludźmi dobrze nakarmiany, to przeciwnik doskonały, zabijają go 2 strzały (razy 10)

Małe węże

Małe, wstrętne, wkurwiające, zapomnieć o sobie nie dające, więc jak niebieskiej roślinki nie masz, to bardzo szybko przed nimi uciekasz.

Pająki

Obrzydliwe, włochate stwory, to ogromne są potwory, uważaj, bo bez dubeltówki zdechniesz, takiego pająka butem nie rozdepczesz.

Małe pająki

One są naprawdę upierdliwe, nie dadzą Ci spokoju nawet na chwilę, wiec pomieszczenie w którym są szybko opuszczasz.

Pszczółki

Miodu słodkiego Tobie nie dają, jednak krzywdę prędko wyrządzają, więc uciekaj przednimi co sił!

Rekin

,,On jest jak w Szczękach!" chciałbyś rzec, jednak jego zęby to mocniejsza rzecz. Więc nie daj się jemu dogonić, bo będziesz się musiał bardzo długo bronić.

Plant 42

Kolejne straszydło przez Umbrellę wyprodukowane, musi zostać przez Ciebie porozwalane. Możesz go załatwić mieszanką trucizn, ale uważaj – jak Ciebie złapie, to nie wrócisz!

Hunter

Zabijanie idzie mu łatwo. Potrafi połknąć naszego herosa, i beknąć po tym wszystkim.

Duży pająk

To nie przelewki, tu nie ma zabawy, chociaż ten pająk nie jest taki wytrzymały. Bowiem kilka pocisków z Shotguna poleci, i nasz pająk to biologiczne śmieci.

Zombie obdarte

To takie zombie, ze skóry obdarte, twojej uwagi raczej nie warte, spotykasz je dopiero w laboratorium – cała posiadłość to przy tym sanatorium…

Lab Monsters

Wyższe stadium rozwojowe Huntera, mocne i silne to jest jak cholera. Wisi na suficie i czeka, a potem Twoja krew płynie jak rzeka.

Tyrant

Ostatni boss w tej grze niesamowitej, więc szykuj się na starcie, a może nawet bitwę. Musisz czekać aż Brad, twój kolega zrzuci ci ze wyrzutnię rakiet z helikoptera. Potem strzał tylko jeden, i możesz się poczuć jak w niebie.

Reedycje i kontynuacje

Po tym, jak ta gra sprzedała się w ilości 100.000 nielegalnych kopii Capcom postanowił iść za ciosem i wydawać kolejne kontynuacje, reedycje…

Resident Evil: Director's Cut

Jest to specjalna wersja gry, która została odcenzurowana, dodano kolorowe intro, więcej czerwonych pikseli, a niektóre ujęcia kamery zmieniono o 10 stopni. Nieźle? Dodano jeszcze ponoć lepszą ścieżkę dźwiękową (jakby oryginalna była gorsza…) i nowych przeciwników – Hyper Zombie które swoją nieprzewidywalność zawdzięczały temu, że praktycznie nie atakowały

Planowana kolejna reedycja gry

Resident Evil: DualShock Edition

Niech Cię tytuł nie zwiedzie, nie doznasz tutaj większego szoku… No chyba, że wibrujący pad przyprawia Cię o dreszcze. Była to edycja gry ze wszystkimi dodatkami z Directors Cut + specjalnie pomalowany pad do PSX. Oczywiście tylko na konsolę Sony

Resident Evil 2

Była to pełnoprawna kontynuacja (nareszcie!). Co tu się więcej rozpisywać – pierwszy Resident x2

Resident Evil: Remake

Tak długo kontynuacji wydawać nie można, co nie? W końcu dano nam nasze kochane RE1 z lepszą grafiką, muzyką i bardziej mhroczne. Ale tylko na GameCube Buuuu..

Resident Evil Zero

Wciąż opierając się na RE1, i po niespodziewanym sukcesie Remake, postanowiono odwalić prequela, czyli coś, co się działo przed właściwą akcją RE1. Mamy tu historię Rebbeki Chambers, i jej koleżki, zbira, bandziora i terrorysty Billego Coena.