Nowa Zelandia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „22:32, 12 lip 2018” przez „DasBott (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nowa Zelandia
Flaga Nowa Zelandia.jpg
Flaga Nowej Zelandii, przedstawiająca jej rdzennych mieszkańców
Stolica Łoszington Łelington
Król królowa Wielkiej Brytanii
Hymn God Defend New Zeland (Boże, odeprzyj zarzuty dla Nowej Zelandii)
Ludność 2.000.000 rdzenni mieszkańcy, 1.000.000 Europejczycy, 1.000.000 Nieeuropejczycy
Język urzędowy inglisz
Ustrój monarchia... no przecież mówiłem, że jest królowa!
Religia Jedi 15% (na serio, jest taka), Sekty 15 %, Ateizm 70%
Waluta dolar... ale nowozelandzki
 

Nowa Zelandia – państwo wyspiarskie na Pacyfiku, porzucone przez Australię, ponieważ w całości było wybrzeżem. Obowiązuje tu ruch lewostronny, aby kierowcy objeżdżający wyspę mieli nieprzerwany widok na ocean.

Gospodarka

Gospodarka Nowej Zelandii opiera się na eksporcie win, prawie równie skwaśniałych, co te francuskie. Nowozelandczycy, tak jak wszyscy od setek lat, zwyczajnie korkowali butelki, ale odkąd inni Nowozelandczycy zaczęli ich za to pozywać do sądu, do zamykania butelek zaczęto używać kapsli. Było to następstwem eksperymentu, który został przeprowadzony w Australii. 14 butelek wina zostało zamkniętych czternastoma różnymi czopami, a po dwóch latach otwartych i skonsumowanych. Rozradowani degustatorzy orzekli, że najlepiej weszło im wino zamknięte kapslem, zapewne dlatego, że przymierzyli się do niego na końcu.

Ludność i język

Ludność Nowej Zeladnii w 90% stanowią Nowozelandczycy, czyli rolnicza ludność przybyła z Ameryki Południowej a pozostałe 10% to Małorysie, ludność tubylcza z Antarktydy, spalona do czarności wskutek braku ozonu nad Antarktydą.

Nowozelandczycy przybyli z Ameryki Południowej to głównie rolnicy bez zembuf, ewoluowali w mieszczuchów, ale ich mowa związana z tym, że ich pradziadkowie byli rolnikami to tzw. plucie przez zęby. Świętym zwierzęciem Nowozelandczyków jest ssak z rodziny trombocytów – kiwi.

Rolnictwo w Nowej Zelandii jest na tyle rozwinięte, że owiec jest więcej niż ludzi, przez co powstały plotki, że każdy nowozelandczyk ma w rodzinie owcę lub capa.

Jedną z głównych negatywnych cech Nowej Zelandii są kobiety – jest ich mało, dlatego też w 1997 jako pierwsza w historii nowożytnej miss NZ stała się owca imieniem Jenny.

Armia

W czerwcu 2008 Australijskie media otwarcie ośmieszyły nowozelandzką armię twierdząc, że do podbicia tego zakątka świata wystarczyłby jeden z lepiej zorganizowanych gangów motocyklowych z Sydney. Jest to jawne bluźnierstwo, biorąc pod uwagę że w siłach lądowych służy aż 3000 ludzi, z czego 2000 to oficerowie, a 1000 to doradcy, a i jeszcze 2000 owiec do przewozu oficerów oraz 1. batalion owiec bojowych uzbrojonych w kolczastą wełnę i torby siarkowe, aby spalić wroga.

Geografia

Nowa Zelandia to kraj skrajnie nizinny, o średniej wysokości 100 metrów pod poziomem morza. Nowa Zelandia obejmuje 3 główne wyspy: wyspę wschodnią (Manhattan), wyspę zachodnią (Brooklyn) oraz wyspę antypotów.

Sport

W Nowej Zelandii głównym sportem jest golenie owiec na czas. Są to nieoficjalnie organizowane zawody między sąsiadami według prostej zasady. Miesza się dwa stada owiec i dwaj sąsiedzi golą kolejno owce. Każda ogolona owca to punkt. Na koniec gracze zabierają swoje punkty do domu, czyli pomieszane stada. Dzięki temu następuje wymieszanie genów i owce nie rodzą się z downem lub słoniowacizną.

Ciekawostką jest też fakt, że Nowa Zelandia to jeden z dwóch krajów na świecie (obok Australii), w którym netball jest uważany za prawdziwy sport.