Jak Oni śpiewają

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obejrzyj ten film na YouTubie
Parodia programu od Szymona Majewskiego
Jeżeli chcą państwo dowiedzieć się czegoś więcej o baranach albo naszych uczestnikach…
Joanna Liszowska w Jak Oni śpiewają
...wyślijcie SMS o treści wpisując…
Ta sama Joanna Liszowska, kontynuująca wypowiedź
Po co oni śpiewają?
Szymon Majewski o programie
O Boże, jak oni śpiewają!?
Kuba Wojewódzki o „śpiewie” uczestników

Jak Oni śpiewają (ur. 3 marca 2007, zm. 19 grudnia 2009) – kolejny rozrywkowy program Polsatu pomysłu Brytyjczyków (bo któż by inny!).

Zasady

Są proste jak budowa LHC – 14 gwiazd[potrzebne źródło] z seriali (zonk[1]!) śpiewa[potrzebne źródło], a Ty masz na nie wysyłać SMS-a.

Uczestnicy

Nie mylić broń Boże z „gwiazdy”. Cel zacny – nauczyć aktorów śpiewać. Wykonanie… Wystarczy posłuchać. Być może zdarzają się przebłyski, takie jak Misiek Koterski i jego genialne wykonanie 4' 33", jednak niektórym to nawet playback nie pomaga. Mimo tego oglądalności nie brakuje – ludzie lubią patrzeć na debilizm innych, zwłaszcza, jeśli są sławni. Jednak z tym „sławni” jest coraz gorzej, albowiem Jak Oni Śpiewają dotyka znany już nam z Taniec z gwiazdami syndrom braku sław, co spowoduje przyjęcie w 15. edycji Pana Mietka z Warszawy, statysty w serialu Halo, Hans.

W programie przez sześć edycji wystąpiły takie sławy, jak na przykład: Aleksandra Nieśpielak, Anna Janocha, Wojciech Medyński, Łukasz Dziemidok, Jakub Przebindowski, Andrzej Deskur, Marcin Kwaśny i Katarzyna Galica.

Niestety z braku sław, producenci zmuszeni byli zaangażować do programu kilka mniej znanych osób – na przykład niejakich Grażynę Szapołowską, Jacka Kawalca, Agnieszkę Włodarczyk czy Joannę Trzepiecińską (kim oni w ogóle są wobec wszystkich wymienionych akapit wyżej idoli narodowych?!)

Jury

Niezłomny niczym radziecki lodołamacz – Rudi
Krzysztof Ibisz o jednym z jurorów

Odpowiednik naszych Administratorów. Nieomylni, niepodważalni i jedynie słuszni władcy życia i śmierci. A przynajmniej tak im się zdaje. Biorąc jednak pod uwagę ich (rzekomą) nieomylność, zapewne jest to prawda.

Funkcją jury w tym programie jest chwalenie wszystkich za wszystko i wmówienie uczestnikom, że śpiewają pięknie, nawet jeśli w rzeczywistości nie powinni tego robić w żadnym innym miejscu poza własną łazienką. Praktycznie, im kto gorzej śpiewał, tym dostawał lepsze noty. Okazywało się najczęściej, że liderami w rankingach ocen były takie talenty jak Bożena Dykiel, Anna Mucha, czy Misiek Koterski, a ogony stanowili beztalencia typu Monika Dryl.

  • Elżbieta Zapendowska – połączenie Wojewódzkiego i Chylińskiej. Psycholog. Wielka fanka Edytki, zawsze gotowa pomóc i podnieść średnią.
  • Rudi Schubert – boss, rozdaje karty. Niby taki milutki, przyjemniaczek, ale nawet kiedy masz problemy ze Sto lat to da Ci do zaśpiewania Ameno, solo na kilka głosów, oczywiście… Amerykańscy naukowcy stwierdzili w najnowszych badaniach, że tak naprawdę w większości odcinków Schubert był nieobecny w studiu, a jego miejsce zajmowała kukła, mówiąca na przemian „Pięknie”, „Sześć punktów”, „Pozdrawiam żonę” oraz opowiadająca dowcipy o Kaszubach.
  • Edyta Górniak – siewca prywat i zła wszelakiego. Ocenia wszystko oprócz śpiewu. Najostrzejsza dla osób umiejących śpiewać.
  • Ktokolwiek, jak mówi Polsat, z „branży muzycznej”. Taki Rubik, dla przykładu się na jeden odcinek załapał.

Prowadzący

Zdolny Krzyś i piękna Kasia – duet nie do powtórzenia. Z pewnością… Wzajemnie uzupełniają się. Krzychu ma najprawdopodobniej najcięższą robotę w programie, bo nie dość, że musi słuchać tego wszystkiego z bliska to jeszcze musi im kadzić! A jego kultowe powiedzonka rachunkowe przechodzą do historii. Co innego Kasia – ta przyjmuje wykonawców już po wszystkim w szczelnie akustycznym studio gdzie trwa wieczna libacja.

W piątej serii bezcenna Kasia odeszła z nieznanych powodów. Na jej miejsce przybyła Joanna Liszowska. Dlaczego? Ma nadwagę, nie pasuje wzrostem do Krzyśka, włosy zasłaniają pół kadru, krzywo się uśmiecha… A, mieliśmy mówić dlaczego pasuje? Prawdopodobnie to jedna z zagadek, której rozwiązanie nastąpi w trakcie serii. Ma to zwiększyć oglądalność.

SMS-y

Głosując na kandydata dostajesz możliwość napisania wiadomości, która zostanie wyświetlona. Taki bonus. A co tam się wyprawia… Syf, kiła i prywata. Wiadomości: kochanie jutro mamy widzenie w wiezieniu, pozdrawiam panią Irenke z PKO Pozdrawiam IIc są na porządku dziennym. Zdarzają się takie sesemesy jak Ch?opak mnie rzuci?, ide sie pociac, albo Zenek (…) kiedy sie razem napijem?, a nawet Rudi ty N00bie tibia jest bogiem. A są nawet Kasiu Cichopek! Taka z Ciebie gwiazda jak z koziej…, no dobra, bez przesady… Jednak nie zmienia to faktu, iż magiczny, czarny pasek na dole ekranu może być dobrym tematem na pracę magisterską z socjologii.

Uwaga! Jeżeli i Ty decydujesz się na wysłanie SMS na któregoś z uczestników, pamiętaj o podstawowej zasadzie – nikt nie lubi dobrze śpiewających. Takie osoby to śmiech na sali i trzeba postarać się o to, by jak najszybciej odpadły. Twój okupiony ciężkimi pieniędzmy SMS powinien pójść na nie byle jaką osobę – najlepiej taką, która śpiewa najsłabiej, ale za to przebierze się za coś dziwnego lub zrobi inne „show”. Na wygranej pozycji są zawsze osoby z najpopularniejszych seriali, typu Pierwsza miłość lub M jak miłość.

Przypisy

  1. Edyta Herbuś też tam była!