Gmina Konopnica (województwo lubelskie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „17:04, 31 mar 2018” przez „AmoniakBOT (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Z tej podstawówki dzieci wybiegały wprost pod TIR-y

Gmina Konopnica – gmina wiejska w woj. lubelskim, w powiecie lubelskim. Siedziba gminy znajduje się we wsi Kozubszczyzna, z adresem w Motyczu. Siedziba poczty Motycz znajduje się w Kozubszczyźnie, tuż obok urzędu gminy Konopnica.

Handel

Sklepy są strategicznie rozmieszczone przy zakrętach, aby trzeba było przed nimi zwolnić. Najbardziej cwany jest umiejscowiony jednocześnie przy zakręcie o 90° i przy przejeździe kolejowym. W okresie wzmożonej rozrywki do gminy ściągają obwoźni sprzedawcy frytek i waty cukrowej, ale nie zostawiają w gminie ani centa.

Edukacja

  • Szkoła Podstawowa w Konopnicy – szkoła położona prostopadle do wąskiej, krętej i nierównej drogi, mocno uczęszczanej przez TIR-y. Póki nie wybudowano solidnej barierki między wyjściem ze szkoły i ulicą, uskrzydlone końcem zajęć dzieci wybiegały z terenu placówki wprost pod koła.

Zabytki

Dworzec
  • Stacja Motycz – opuszczony dworzec przy czynnej stacji, miejsce, w którym koncentrują się – na zewnątrz – umiejętności malarskie lokalnych grafficiarzy, a wewnątrz potrzeby wyrażenia, że każda kurwa która jest cwana bo internet daje jej anonimowość i tak kiedyś straci przez to zęby. Stacja jest umiejscowiona na granicy między Kozubszczyzną i Maryninem, a sam Motycz jest kilka kilometrów dalej.
  • Opuszczone domy, dające schronienie przed deszczem.

Rozrywka

Młodzież i dorośli ściągają w lecie na lotnisko, aby pobawić się przy disco polo i wejść w konflikt z miastowymi. Poza sezonem od piątej rano latają samoloty aeroklubu, a rozbudzona młodzież bunkruje się w lasach i zaroślach wokół lotniska. Ostatnio popularne stało się cotygodniowe dewastowanie drzwi do kancelarii lokalnej parafii. Również nie tracące na popularności, nękanie mniejszości cygańskiej poprzez rzucanie w nich różnymi przedmiotami, oraz podpalanie ich siedlisk, lecz wójt pochwala tą postawę.

Sąsiednie gminy


Wsie


Zobacz też