Discord

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 20:26, 5 lut 2019 autorstwa Sir Polskacafe (dyskusja | edycje) (no elo, właśnie przepisałem ci pół artykułu xD)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Discord Color Text Logo.svg

Discord – komunikator internetowy, dzięki któremu możesz się kontaktować ze swoimi przyjaciółmi, lub po prostu z innymi użytkownikami tego cuda. Program ten to tak naprawdę taki IR na sterydach. Najczęściej używany przez Jutuberów, którzy chcą być bliżej swoich widzów, lecz czasami ta bliskość nie każdemu wychodzi na dobre. Discord jest darmowy. Tak! Ty też możesz w pełni samodzielnie[1] prowadzić swój własny serwer Discord!

Najważniejsze funkcje

 • Czat tekstowy – raj dla wszystkich pokemonów;
 • Czat głosowy – możesz drzeć ryja ile wlezie dopóki nie dostaniesz bana, a w wersji optymistycznej – dopóki Cię nie wyciszą;
 • Kanały – służą do tego, aby wszystkie wiadomości na wszystkie tematy nie znajdowały się chaotycznie w jednym miejscu. Możesz na przykład pisać o tym jak bardzo kochasz Justina Biebera na takim kanale jak #spam[2], bo właśnie on się najbardziej do tego nadaje.
 • Not Suitable For Wumpus – kanały tekstowe mogą być oznaczane jako NSFW, co oznacza, że za przyzwoleniem administracji serwera możesz tam umieszczać filmy przyrodniczo-edukacyjne i niewinne bajki. To również dobre miejsce na opisanie swojej miłości do Justina Biebera, jeśli nie chcesz wywołać powszechnego obrzydzenia u osób nieprzygotowanych.
 • Wyciszanie powiadomień – przydatne jeśli nie chcesz być informowany za każdym razem, gdy przypadkowa osoba będzie łowić wirtualne rybki na kanale #spam.
 • @[nazwa użytkownika] – możesz wysłać powiadomienie danej osobie, jeżeli na przykład śpi.
 • @everyone oraz @here – możesz wysłać powiadomienie wszystkim osobom na serwerze naraz![3]
 • Nitro Classic – dostajesz śłitaśne urozmaicenia czatu, czyli animowane emoji, których możesz używać także na serwerach na których te emoji nie są dostępne[4], wideo streaming w FullHD@60fps, możesz gwałcić ich serwery (czyt. uploadować pliki do pięćdziesięciu MB zamiast do ośmiu), a nawet mieć własne cyferki przy nicku[5]
 • Nitro – to samo co wyżej, tylko płacisz więcej i możesz sobie pograć w jakieś gierki z ich sklepiku – niektóre są nawet spoko.
 • Role – będąc właścicielem danego serwera możesz wynagradzać lub karać użytkowników w formie przyznawania im różnego rodzaju ról. Na przykład możesz dać komuś rolę moderatora, stworzoną specjalnie dla pilnowania tego, czy nikt nie wysyła Despacito na główny kanał, posiadającą prawa do jak najszybszego usuwania takich treści. Takiemu zbrodniarzowi można również odebrać prawa do wysyłania plików na kanał. Najlepiej jest w ogóle odebrać uprawnienia do wysyłania jakichkolwiek wiadomości wszystkim – pozwala to osiągnąć błogi stan zdziwienia tym, że nikt się na serwerze nie odzywa.
 • Wyrzucanie i banowanie użytkowników – jeżeli powyższe nie pomoże, zawsze można po prostu bezkarnie[6] kogoś wyrzucić z danego serwera, a jeżeli to nadal nie pomoże, to ostatnią nadzieją jest ban dla takiego osobnika.
 • Boty – dzięki nim, zawsze możesz grzecznie poprosić wielce wyspecjalizowany program sztucznej inteligencji bazujący na zaawansowanych algorytmach o odtworzenie na kanale głosowym – szczególnie kiedy wbije na niego więcej osób – wersję earrape utworu Despacito. Pozwalają też na przykład zdobywanie wirtualnych pieniędzy, dzięki czemu osoby od Discorda uzależnione łudzą się, że poradzą sobie w życiu.

Typy użytkowników

 • Zwykli użytkownicy – są online raz na jakiś czas. Nic ciekawego.
 • Pokemony i Dzieci Neostrady – częsty przypadek na Discordzie. Na większości serwerów znajduje się przynajmniej jeden taki osobnik, a zazwyczaj to mniejsza połowa serwera. Takich użytkowników można rozpoznać po jawnym nieużywaniu polskich znaków, losowym, lub zerowym użyciu klawisza shift w wypowiedziach, robieniu spamu różnego rodzaju emotikonami, przechwalaniu się subskrypcją Discord Nitro[7] i robienie spamu ikonami emoji pochodzącymi z innych serwerów[8].
 • Discord Only – ludzie, którzy sprzedali swoją duszę Discordowi. Korzystają z niego 24 i pół godziny na dobę, są na każde zawołanie, a jeżeli są offline, to są tylko dwie możliwości: osobnik śpi, lub już nie żyje.
 • Nitrowcy (własc. Użytkownicy Discord Nitro) – nie wiadomo czy to ludzie. Najczęściej są to osobniki, które kupują abonament Discord Nitro, tylko po to żeby pokazać światu jakie to prestiżowe życie wiodą. Można ich poznać po ciągłym wypominaniu małoprestiżowym biedakom, że ich nie stać na Nitro. Jest też drugi pod-typ Nitrowców, lecz jest to gatunek na wymarciu, mianowicie są to ludzie, którzy chcą po prostu wspierać Discorda.

Legenda głosi, że istnieje również tajemnicza grupa ludzi korzystający z mistycznego motywu jasnego. Jak dotąd jednak nie udało się potwierdzić obserwacyjnie istnienia takich osobników.


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.

Przypisy

 1. Przynajmniej dopóki nie uświadomisz sobie, że każda wiadomość napisana na twoim pięknym miejscu rozmów jest zapisywania na cudzych serwerach
 2. Na większości serwerów znajduje się przynajmniej jeden takowy
 3. Skazując siebie na wieczne – lub przynajmniej kilkuminutowe – potępienie
 4. Chyba że jesteś na oficjalnym serwerze Nonsensopedii – tam emoji są wyłączone
 5. A jak przestaniesz płacić to ci nie dadzą twojego dawnego tagu, tylko inne losowe cyferki – nie ma tak łatwo
 6. Zależy gdzie
 7. Za którą płacą rzecz jasna rodzice
 8. Również w ramach Nitra