Białoruś

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „11:32, 3 lip 2019” przez „NightWomen (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Białoruś
Bialorusflaga2.png
Oficjalna flaga
Stolica Mińsk
Hymn Nasza Armia
Ludność Prawie 10 milionów osób kochających Łukaszenkę
Język urzędowy rosyjski. Bo po białorusku stare babcie mówią!
Ustrój Demokracja (lepsza niż ta u nas!)
Religia łukaszenkizm
Waluta Wór kartofli
 
Nieoficjalna flaga Białorusi
Żywie Biełaruś!
Przeciętny białoruski opozycjonista o tym artykule

Republika Białorusi (fin. Valko-Venäjä) – lenno Federacji Rosyjskiej, pasożyt na wschód od Polski z własnym herbem i flagą, a nawet z hymnem! Za sterem tego państwa stoi niejaki Łukaszenka. Za Łukaszenką najpewniej stoi Putin. Za Putinem z kolei stoi Kwaśniewski… tzn. stał, na paradzie w Moskwie.

Białoruś jest państwem, które najbardziej ustępuje Polsce. Jeszcze nigdy nie mieli lepszego wyniku w piciu wódki niż Polacy, lecz Białoruś jako jedyne państwo ma niskie rachunki za prąd. I tak go nie używają, bo co tysięczny mieszkaniec posiada komputer. Gospodarka trzyma się na bardzo niskim poziomie. Głównym towarem eksportowym Białorusi jest smalec i Gumowe Kaczki. Eksport osiąga 45% na wschodzie, a na zachodzie 2%. Czemu tak nisko? Podobno białoruskie towary na granicy od razu są kradzione, ale polska straż graniczna stanowczo zaprzecza tym oskarżeń i jest oburzona. Z pewnością wynika to z akcyzy na białoruskie papierosy sprowadzane z Turcji .Białoruś jest również jedynym krajem, w którym każda domowa i samochodowa apteczka powinna zostać wyposażona w paczkę prezerwatyw – jedna paczka na osobę, bez względu na wiek i płeć.To jedyny tolerancyjny wobec mniejszości Kraj WNP

Oni mają chyba jakąś amnezję, ci Białorusini! Wszystko idzie na straż graniczną, a to przecież oni wyrzucają swoje graty do Bugu – powiedział polski słup graniczny.

Nieprawdą jest, że na Białorusi nie ma demokracji. Obywatele Białorusi mają dość istotny wpływ na przyznanie 1,2,3, a nawet 12-tu punktów konkretnej piosence na Eurowizji; tj. konkretnej rosyjskiej piosence.

Ludność

  • Biali Rusini (de facto zachowujący się jak Rusini) – 25%
  • Rusini – 24%
  • Polacy (muszą tam udawać, że są Rusinami) – 50%
  • Inne narodowości – 0,09%
  • Kinga Rusin – 0,00000005%

Niezarejestrowane osoby (są tam na czarno, inni oficjalnie nie wiedzą, że oni tam są) – 0,91%

Historia

Referendum na Białorusi

Od czasów średniowiecza Białoruś była podzielona na dwa narody: Białych Rusinów i Rusinów. Przeważnie wygrywali Biali, ale w 666 roku podczas wielkiej bitwy na łonowych wzgórzach Rusini pod dowództwem Kingi Rusin (wschodniej Joanny D'Arc) rozgromili wojska Białych. W 1666 r. gdy Biali i Rusini prowadzili wojnę, niespodziewanie z zachodu zaatakowała ich rosnąca w siłę Polska pod dowództwem. Wobec klęsk obu królestw, Biali i Rusini postanowili połączyć siły i przeciwstawić się agresorowi. Białoruś niestety po wielu walkach musiała ugiąć się przed napastnikiem i została polskim lennikiem. Była nim 1 miesiąc, gdy Polska usłyszała jaki mają PKB. Od tamtego czasu w Białorusi panuje pokój. 19 marca 2006 na Białorusi odbyła się wielka farsa, po której Łukaszenka przedłużył sobie rządzenie o kolejne kilka lat. Dzisiejsze granice Białorusi zostały ustawione tak by Polacy nie mieli kontaktu granicznego z Rosją (niegłupi pomysł, swoją drogą).

Czasy Współczesne

Władca Białorusi

Białoruś dzisiaj jest państwem zmilitaryzowanym. Posiada 30 tys. wojów uzbrojonych w siekierki „Wiking”. Wojska pancerne składają się z 3 czołgów na baterie i 10 transporterów (podobno) opancerzonych. Lotnictwo składa się z 5 dwupłatowców „Trumna R-12” oraz jednego śmigłowca bojowego „Jedynak”.

Obecnie na stanowisko prezydenta Białorusi może kandydować wyłącznie osoba z doświadczeniem na stanowisku prezydenta Białorusi.

W 2018 roku udostępniono Polakom wstęp na kilka dni bez wiz, oczywiście i tak muszą udawać Rusinów.

Przyszłość do 2030 roku

Przyszłość Białorusi do 2030 roku leży w Polsce. Tylko dzięki niej będą mogli chodzić zimą w sandałkach. Oprócz tego Łukaszenka będzie dążył do uzyskania dostępu do morza. W tym celu postara przebić się do Morza Czerwonego. Po drodze zamierza podbić Islandię. Jednak jasny jak słońce jest fakt, że Łukaszenka jest zbyt głupi, by takich rzeczy dokonać, a poza tym… Putin mu nie pozwoli tak zaszaleć.

Z pomocną ręką do ludzi tu mieszkających przyjdzie oczywiście Polska. Polacy jak zawsze pokażą swoją waleczność i wyzwolą te tereny z władzy miejscowych komunistów. Powstały już projekty wschodnich polskich województw. Wraz z Białorusią Polska przejmie też to coś na południe od Białorusi, nazywane czasami Ukrainą, żeby Lwów znów był w 100% polski. Wtedy wszyscy Polacy na wschód od Polski będą wolni.

Zobacz też